Інтенсивний розвиток особистості дошкільника визначає глибокі зміни його емоційній сфері. Якщо у раннегоому вііі емоції зумовлювались безпосередньо оточичими впливами, то у дошкільника вони починають опосередууватись його ставленням до тих чи інших явищ. Внаслідок появита опосередності емоцій, вони стають більш узагальненими, усвідомленими, кеходовми. Дитина виявляє здатність стримувати небажані емоції, скеровутити їх відповідно до вигог дорослих та до засвоєних норм поведінки. Дитина орієнтується на «добре» і «погано», «можна» і «не можна», все частіше «хочу» поступається «треба». Стримування дитиною емоцій набуває характеру їх інтеріоризації, тобто згортання зовнішніх проявів.Наприклад, вже молодший дошкільник у ситуації образи, засмучення намагається стримати сльози. Старший дошкільник при стримуванні емоцій використовує сформовані у іого уявлення про належну поведінку, особливо, коли вона пов’язана із ігровою роллю.
Головне завданья вихователя – наповнити повсякдення дитини цікавими справами, проблем. Ідеями сприяти реалізації дитячих інтересів и життєвої активностії організовувати діяльність дітей, розвивати в дітей прагнення до прояву ініціативи, навтити виходити з складних ситуацій.
Після того як посилиться робота над емоційним інтелектом дітей, у комі зменшиться конфліктність дітей. Діти будуть з легкістю розрізняти, називати свода емоції бачити зв’язок між вчинком и почтты настрою та поведінкою, в управлении движением емоціями. Звичайно ці показники необхідно співвідносити з віковою категорією. Є такий вислів «Емоції не тільки мають цінний психологічний зміст життя але також мають фізіологічне значення життєдіяльності організму». Емоції формують характер дитини та впливають на визначення життєвих позицій дорослої людини.
дитину радуватися, сумувати, співчувати, гордитися. Роботу над розвитком емоційного інтелекту у дітей дошкільного віку я вважаю дуже важною особливо у нашего часа коли людям не вистачає емоційного контакту та розуміння.
Вправа н а вімня управляти своїми емоціями
-
Можна сильно стиснути кулаки, напружити м ‘ язи рук, потім поступово разслабитися, “відпускаючи” негатив.
Вправа:
Необычно натиснути п’ятами на підлогу , все тіло – руки, ноги напружені. «Ти – могульє дерево, у тебя сильні корень, які занурені глибоко в землю, тоді тобі ніхто не страшний.» Ця поза упевненої людини
Вправа:
«Уяви себе левом!»
«Він красивий, спокійний, впевнений в своях силах, голова горделиво піднята, плечі розправлені. Його звати як тебе (дитина), у оого твої очі, тіло. Ти – лев! »
Заганяти емоції в себе, намагатися їх приховувати шкідливо !
Емоційна разрядка необхідна для збереження здорова ” я, вміння розповідать а про свої проблая допоможе налагоджуватите контакти з оточенни, розуміти сам себе.
ГРА “ЗАМОК”
Прекрасна гра для відреагування емоцій травматичних подій і просто як
спосіб дізнатися про те чим живе дитина.
Хід гри. Виржиж замок (його можна зробити не обов’язково білим чи чорним – підійде будь-який колір). Виріжте окремо вікна та двері, які потім можна буде «відчинити». Можна, за бажанням приклеити все на жовтий папір (потім вирізати по контуру замку) за за того, щоб створити імітацію вімкненого світла. Все матеріал готовий!
Тепер задаємо дитині будь-яку тему і склада-ємо розповідь. Таким чином можна працювати в найрізноманітнішій тематике: розлучення батьків, дитячі ревнощі, адаптація до колективу (дитячий садок, школа), страхи … і ще безліч тем.
ГРА “ДВА ЧАРІВНИКА”
Грати можуть діти починаючи з чотирирічного віку
Дана справжня терапевтична гра спрямована на розвиток моральных оцінок дітей. Дуже добре в негодном методе вивчення емоційних станів . Головна її заслуга в том, що вона дає можливість дитині «побувати» о образном негативном героя (побешкетувати, позлитись і т. Д.), Що прекрасно очищує нашу “каструльку зл о сті” , яка є в кожного всередині.
Хід гри. Спочатку дитині пропонується стати
«Добрим чарівником», а потім «злим». Спочатка
пропонується зобразити міміку доброго і злого
чарівників. Потім перерахувати, які добрі і злі
чарівництва робить той і інший. Потім придумати,
яким чином добрий чарівник знімає чари і «виправляє» погані справи злого. Дитина може намалювати доброго и злого чарівників.У одного добре обличчя, а у іншого зле, а потім розфарбувати чарівників так, щоб відразу було видно, хто добрий, а хто злий. Намалювати чарівні предмети – чарівну паличку, чарівний еліксир, чарівну шапку і. Головне, щоб відразу було
видно, який добрий чарівник, а який злий.
Допомагайте дітям розповідати про свої почуття
Розпочніть із простих запитань, які припускають відповіді «так» чи «ні». Наприклад: «Іринка взяла твого пензлика. Тобі це не сподобалося? »Передайте Іринці відповідь дитини:« Михайликові не сподобалося, що ти взяла його пензлика. Михайлик сердиться ». У міру того, як діти набувають практичних умінь, підказуйте ім прості слова, які можна використовувати для самовираження: «Мишко, тобі не сподобалося, що Іринка взяла твого пензлика?» Скажи Іринці:
«Мені не подобається. Я серджуся ». Потім переходьте до простіших форм: «Тобі не подобається, що Іринка взяла твого пензлика? Скажи їй, що ти про це думаєш ».
Published: Jun 8, 2018
Latest Revision: Jun 8, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-495782
Copyright © 2018