ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПЕДАГОГІЧНОГО КЕРІВНИЦТВА ТЕАТРАЛІЗОВАНОЮ ГРОЮ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ by Melanych Mariya - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПЕДАГОГІЧНОГО КЕРІВНИЦТВА ТЕАТРАЛІЗОВАНОЮ ГРОЮ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

  • Joined Oct 2017
  • Published Books 3

Гра – найбільш доступный для дітей вид діяльності, спосіб для дітей отримати нові враження від нарілишнього світу. Коли дитина грає, то вона проявляє свої в міння мислити, показує свою уяву, емоційність, активність, а також розвиває свою работу у спілкуванні.

Цікава гра підвищує розумову активність дитини, і вона може вже вирішити більш складне завдання. Гра – один із методів навчання дитини, але вона дає дуже хороші результати з іншими приемами: спостереження, бесідами тощо.

2

Граючи, діти вчаться використовувати своді уміння та навички на практикі, вступая в них в різних умовах. Гра – це самостійна діяльність, де діти вступають у спілкування з однолітками. Їх об’єднує одна ціль, спільні зусилля у досягненні, спільні переживання. Саме, ігрові переживання залишають глибокий слід у свідомості дитини і допомагають сформувати добрі почуття, благородні прагнення та навички колективного життя.

3

Нерідко гра здається дуже легкою. А насправді, граючи дитина віддає дуже багато своєї енергії, витримки, розуму. Саме, завдяки іграм у дітей є можливість отримати нові знання, розширити свій кругозір. Коли дитина починає цікавитись діяльністю дорослих, у дітей починають з’являтись перші мрії про майбутню професію. Все це ровать гру дуже важливать методом, який допомагає дитині отримати нові знання та цікавість до подальшого навчання. Таким чином, ця проблема є дуже актуальною у наш час.

4

Театралізована гра-заняття для дітей середнього дошкільного віку:

  1. «Веселий цирк ». 

Іграшки: іграшкові мавпи, лев, папуги, жирафи, тигри.собаки; фігури для визначення місця арени; стільці для глядачів; обручі; гойдалка; паперові «квитки», «афіша цирку».

Дорослий вішає на дошку афішу, на якій намальовані тварини и повідомляє: «  Увага, увага! Сьогодні до нас завтає «Веселий цирк » . Тут будуть виступат и дресировані звірі , клоуни, чаклуни та буде багато чого цікавого. ! Поспішайте, поспішайте! У цирку веселі клоуни: Гоша та Агаша  ».

Якщо дитина зацікавилась, то дорослий в неї питає «Чи хочете ви придбати квиток?». Коли квитки всі куплені

Звертаючись до дитини, який зацікавився, дорослий запитує: «Ви хочете купити квиток на виставу?». Після того як квиточок «купили», дорослий пропонує всім «глядачам» зайти в цирк (де попередньо готові «арена» і «місця для глядачів») і зайняти свої місця.

Ведучий каже: «  Увага! Увага! Починаємо виставу Сьогодні на арене два веселі клоуни Гоша та Агаша, а також багато звірів!

Першим и  виступа тимуть Гоша і Агаша. В они покажуть декілька фокусов ВАК. (Переодягнуті клоунь показують фокуси)

Далі в нас буде вситупи звірів:

Швидка мавп а може гойдатися на гойдалці: вгору-вниз! Вгор-вниз!  (Демонструє вміння іграшкової мавпочки.)  Поплескаємо і цієї артистці цирку.

А ось і папуга, вій уміє співати куплети: «Я папуга, сиджу на гілці, співали пісні в клітці. Квиток беріть і приходьте! »Молодець папуга, гарно співає! Поплескаємо йому, дорогі глядачі!

На сьогодні наш витер закинчено. Приходьте до нас ще. До побачення!  “

Звірі виходять на уклін. Дорослий пропонує «глядачам» ще раз поплескати «артистам».

5

Гра « Вечері та вранці»

Дитина «перетворюється» в командировке. За командою «ввечеір», – «Цвєтік сєміцвєтік» зачиняється і заснув (дитина повиннаі опустити голову). А коли ведучий каже команду «вранці», – «Цвєтік сєміцвєтік» прокидається і потягується до сонця (дитина піднімає голову і тягне руки вгору). Так повторюємо декілька разів.

6

Гра «Літак летить, літак відпочиває»

Дитина перетворюється на літак: руки – крила літака. За командою “літак летить” – дитина піднімає руки, напружуючи їх (бо потрібні дуже сильні крила, щоб літак летів) і бігає по кімнаті. За командою “літак відпочиває» – дитина зупиняється і опускає руки вниз розслабленими – літак прилетів, крила втомилися і хочуть відпочити.

7

Гра «Пчолкіна співачка »

 

Дитина стає в «бджілкою», яка «літає» (бігає) з гучними піснями (ж-ж-ж). За сигналом дорослого: «Ніч!» – «Бджілка» повинна сісти та замкнути «сонутиєє». За сигналом: «День!» – «Бджілка» знову «літає» і голосно співає свої пісні-жужжалками.

8

Гра «Смілив ці миш ці »

 

Вибираємо серед дітей «кота» і «Мишу». Кіт повинен сидит и спорігати за мишкою. Коли ведучий читає віршик, мишка повинна пройти пару крокі вдо кота.

«Вийшла якось мишка раз

Глянуть на годинник

Раз – два – три – чотири,

Миша смикнулась за гирі.

Почула сильний грім

Бум – бум – бум – бум!

Втікла мишка геть!

Коли зачитується вірш мишка підходить до будинка, і робить все, що там говориться, коли вона чує останні слова, то вона починає тікати. А кіт біжить за нею.

9

Наостанок про театрализовані ігри хотілося б сказати наступне:  дуже часто батьки вважають їх порожньою забавою.  Однак саме завдяки цим іграм дина пізнає навколишній світ і себе, набуває перші навички взаємодії з іншими людьми, розвиває мову, уяву, а також віру в себе, відня керувати своїми емоціями і поведінкою і багато іншого.

10
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content