Виховання культурно-гігієнічних навичок у дітей молодшого дошкільного віку by Rudenko - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Виховання культурно-гігієнічних навичок у дітей молодшого дошкільного віку

  • Joined Oct 2017
  • Published Books 2

Зміст

2. Оздоровче спрямування освітнього процесу у дошкільному навчальному закладі зумовлене рядом нормативно-правових документів

3. Особливості виховання культурно-гігієнічних навичок

4-6. Ігри для виховання культурно-гігієнічних навичок

7. Відео

2

Оздоровче спрямування освітнього процесу у дошкільному навчальному закладі зумовлене рядом нормативно-правових документів:

  • Законом України «Про дошкільну освіту»,
  • Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні,
  • Чинними програмами

         Умовами успішного виховання культурно-гігієнічних навичок є:

  • Раціональна організація життя дітей у дитячому садку,що полягає у чіткості та своєчасності режимних процесів;
  • Позитивний приклад культури поведінки дорослих;
  • Систематичне вправляння у дотриманні вимог до гігієни дитини в дошкільному закладі та сім’ї;
  • Контроль та корекція з боку вихователя, помічника вихователя, батьків якості виконання культурно-гігієнічних навичок;
  • Індивідуальний підхід до темпів оволодівання культурно-гігієнічними навичками конкретною дитиною.

  Важливу роль при цьому відіграють і такі фактори як чистота приміщення, доцільність та зручність у використанні обладнання, посуду, якісне прибирання, провітрювання, естетика організації культурно-гігієнічних процедур. Режим дня забезпечує щоденне повторення гігієнічних процедур в той самий час, що сприяє поступовому формуванню у дітей навичок і звичок  поведінки. 

3

Особливості виховання культурно-гігієнічних навичоку дітей раннього та молодшого дошкільного віку.

         Роль дорослого полягає в тому, що він вчить дітей дотримуватися послідовності у роботі (додаток 2: «Пам’ятка з навчання дітей чергуванню по їдальні»), контролює та допомагає, враховуючи індивідуальні особливості кожного. Дієвим способом  у вихованні культурно-гігієнічних навичок  та вміння дітей правильно виконувати певні обов’язки є використання ігрових прийомів. Застосовуючи їх, вихователь закріплює у дошкільнят навички, які виробляються у повсякденному житті. Помітне місце при цьому відводиться дидактичним іграм типу «Пригостимо ляльку обідом», «Підбери посуд для ляльки», «Чаювання у звірят», «На гостину до Їжачка», «Зустрічаємо гостей», та настільно-друкованими іграми аналогічного змісту.

4

Ігри та вправи як методи формування культурно-гігієнічних навичок та навичок самообслуговування у дітей дошкільного віку з порушенням інтелекту 
Заняття з формування культурно-гігієнічних навичок та навичок самообслуговування повинні носити ігровий характер, однак вони мають певні цілі і завдання, засоби їх здійснення тим самим принципово відрізняються від гри. Для навчання через гру та створені дидактичні ігри. Головна їх особливість полягає в тому, що завдання дитині пропонується в ігровій формі. Діти грають, не підозрюючи, що освоюють якісь знання, оволодівають навичками дій з певними предметами, навчаються культурі спілкування один з одним. 
Дидактичні ігри і заняття дають позитивні результати при дотриманні дидактичних принципів. 
Основним є принцип активності і посильної самостійності. Його треба враховувати, коли виникають пошукові ситуації з імовірним результатом самою дитиною. Вихователь виконує на заняттях тільки те, що не може зробити дитина самостійно. 

5

Включаючи дидактичні ігри в педагогічний процес, дуже важливо відібрати ті з них, які доступні для дітей. 
Дидактична гра спрямована на розвиток таких психічних процесів, як пам’ять, мислення, творча уява, розвиток культурно-гігієнічних навичок. Вона виробляє посидючість, дає простір для прояву самостійності. Увага дитини під час дидактичних ігор звернено на виконання ігрових дій, а завдання навчання їм не усвідомлюється. Це робить гру особливою формою навчання, коли діти, граючись, засвоюють необхідні знання, вміння і навички. Дидактична гра гарна ще й тим, що малюк відразу бачить кінцевий результат своєї діяльності. Досягнення результату викликає почуття радості і бажання допомогти тому, у кого поки щось не виходить. Дидактична гра хороша як для індивідуальної, так і для спільної діяльності дітей. 
Всі дидактичні ігри можна розділити на три основні види: ігри з предметами (іграшками, природним матеріалом); настільно-друковані та словесні ігри. 

6

В іграх з ляльками у маленьких дошкільнят формуються культурно-гігієнічні навички і моральні якості – дбайливе ставлення до партнера по грі – ляльці, яке переноситься потім на однолітків. 
Щоб навчити малюка мити руки, потрібно попередньо розглядати з ними сюжетні картинки, де зображені: дівчинка (хлопчик) вмивається; предметні картинки із зображенням предметів, необхідних для вмивання (мило, мильниця, вішалка з рушником, кран з водою). 
Залучаючи малюка до здорового способу життя, оволодіння основами гігієнічної культури в процесі вмивання, важливо використовувати ігри з водою, мильними бульбашками. І проводити дидактичні ігри з ігровим персонажем, наприклад – Неумійка. Неумійко з’являється з брудними руками, пропоную дітям допомогти маленькій Неумейке у виборі предметів (мило, мильниця, рушник тощо); потім навчити персонаж робити «мильні рукавички». 
При навчанні роздягання і одягання після сну і на прогулянку потрібно цілеспрямовано направляти дитячу самостійність у самообслуговуванні від мікропроцесу (зняти тапочки, шкарпетки, надіти колготки) до цілісного процесу. Навчання проходить у природній обстановці. 

7

8
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content