Ця книга допоможе батькам дізнатися більше про соціалізацію дошкільників. А також дасть можливість соціально виховувати дітей.
Поради:
- Якомога частіше спостерігаю за поведінкою дитини під час спілкування з іншими дітьми.
- Розмовляй з дитиною про своє проживання в дитячому садку, на подвір’ї (з ким грала? Хто твій друг, чому? Що про розмовляє з іншими дітьми?). Будьте уважним співрозмовником, разом з дитиною з’ясуйте причини і правильність її поведінки щодо інших дітей.
- Проводьте бесіди з дитиною про своїх однолітків з групи, сусідських дітей. Напишіть, щоб дитина сказала щось позитивне про них, про риси характеру, таланти, вміння, а не про зовнішність.
- Разом з дитиною малюйте її друзів, виготовляйте подарунки для них до дня народження, інших свят.
- Привчіть дитину бути відповідальною перед іншими, дотримуватися правил поведінки, завжди замислюватися над своїми вчинками та вчинками інших дітей, дорослих, знайти правильне рішення складної ситуації. • Підтримуй та підбадьорюйте дитину, радійте за нею, хваліть за хорошу поведінку. Станьте прикладом для наслідування, демонстрируйте бажану поведінку, поясніть свої вчинки.
Поради «Як організувати сюжетно-рольову гру дітей різного віку?»
Граймо в “Доньки – мати”
У такій грі ролі тата-мами звичайно дістаються старші діти, а ролі дітей – малятам. Старші діти беруть активну участь у розстановці ролей і вигадують «сценарій» гри. Можна це здійснити в співавторстві з мамою. Малята з великим задоволенням дотримуються умов гри і вчаться грати за правилами. Разом діти створюють модель сімейних взаємин, користуючись враженнями від своїх власних родин та спостережень за ними. Гра у «Дочки-матері» не тільки сприяє розвитку дітей, але і дає батькам можливість побачити свою власну родину очима дитини. Коли ви побачите, що всі діти отримали погляд і дотримуються правил гри, надаєте їм можливість грати самостійно.
Пограємося у «Садок»
Ви хочете дізнатися, як поводиться ваш малюк, коли вас немає поруч? Запропонуйте дітям грати в «Дитячий садок». Як правило, діти грають ситуації з реального життя, в яких вихователь вимовляє саме ті слова, які вона насправді говорить дітям. А діти обирають ті ситуації, в яких вони були або дуже успішними, або, навпаки, здобули негативний досвід. У грі відтворюються всі тонкощі взаємин у дитячому колективі, і батькам буде корисно про них дізнатися. А дітям зовсім не завадить тренуватися у роботі навичок спілкування.
Пограємось у “Лікарню”
Інколи цю гру діти називають грою в “Лікаря”. Це чудова гра для того, щоб навчитися поводитися в різних ситуаціях і поповнювати дитячий кругозір. Старша дитина «лікує» малюка, допомагає йому запам’ятовувати назви різних частин тіла та процедур, які здійснює лікар. Якщо в дитини є страх перед лікарями, гра допоможе їм перебороти. Щоб гра була зовсім справжньою, мама допоможе виготовляти гардероб із старого полотна або татаової сорочки. А ще мама може цікаво розповідати, які бувають лікарі, що за хворобою вони лікують. Веселі віршіки або пісень про нагрівання, фізкультури теж стануть у нагоді. Існують готові набори для гри в “Лікаря”, які продаються в магазинах, але краще використовувати будь-які звичайні предмети. Тоді ми змусимо працювати дитячій фантазію та уявлення: паличка стане чудовим градусом, а листочок – пластиром тощо.
Пограємося у “Поїзд” (“Літак”, “Автомобіль”).
З стільців або диванних подушків створюємо спільно з дітьми транспортний засіб. У цій грі маленька дитина отримає роль пасажира поїзду або літака, а доросліша – роль льотчика, стюардесів, водія. Хто-хто з дітей може стати продавцем квитків або контролером. А тепер всі пасажири займають місця. Іграшки теж можуть вирушити разом з дітьми.
Published: Jun 8, 2018
Latest Revision: Jun 8, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-495045
Copyright © 2018