Гра «Чотири стихії»
Мета: розвиток уваги, пов’язаний з координацією рухів.
Гравці сидять у колі. Ведучий домовляється з ними, що на слово «земля», вимовлене ним, усі повинні опустити руки вниз; «вода» — витягнути руки вперед; «повітря» -підняти вгору; «вогонь» — виконувати обертальні рухи руками. Хто помилиться — вибуває з гри.
Гра “Найуважніший”
Учасники гри утворюють напівколо. Потім визначають ведучого. Ведучий повинен запам’ятати розташування учасників гри. Потім ведучий відвертається. В цей час гравці міняються місцями. Ведучий має сказати, як стояли його товариші на початку гри. На місці ведучого мають побувати всі гравці.
Всі, хто не помилився, вважаються переможцями.
Гра “Алфавіт”
Діти розташовуються в колі. Між дітьми розподіляються букви алфавіту. Чим менше учасників, тим більше букв алфавіту випадає кожному. Далі ведучий диктує яку-небуть фразу. А діти, як на друкувальній машинці, повинні “роздрукувати” цю фразу. Друкування потрібної букви позначається плеском в долоні того учасника гри, за яким закріплена дана буква. Той, хто помилився, стає ведучим.
Таким чином можна “роздрукувати” декілька найрізноманітніших фраз. Той з дітей, хто жодного разу не був ведучим, найуважніший.
Вправа «Завмри»
Діти стрибають під музику (ноги в сторони – разом, супроводжуючи стрибки оплесками над головою й по стегнах). Раптово музика обривається і діти повинні завмерти в позі, на якій закінчилася музика. Якщо комусь із учасників це не вдалося, він вибуває з гри. Грають, поки в колі не залишиться лише один гравець.
Розвиток довільної уваги у дітей: гра «Мавпочки»
Для гри знадобляться два однакових набори з 5-7 кубиків. Чим молодша дитина, тим менша кількість кубиків має бути в наборі.
Перед початком гри задайте питання і розкажіть правила гри: «Хто знає, хто такі мавпочки?» – Запитайте дитину. – «А що мавпочки люблять робити найбільше? Найбільше мавпочки люблять передражнювати і повторювати все що бачать. Давайте пограємося в мавпочок.
Я буду будувати, а ви повторюйте все за мною, і мої рухи і те, як я складаю кубики »
Потім починайте складати різні фігури і конструкції з кубиків, а діти за вами нехай повторюють. Для гри можна використовувати не тільки кубики, але і інші відповідні матеріали. Наприклад, рахункові палички, картки, деталі конструктора.
Розвиток довільної уваги у дітей: гра «Стрибає жаба»
Для гри знадобиться аркуш паперу, на якому намальовано квадрат з 9 клітинок: 3 на 3.
У центрі квадрата намалюйте або наклейте вирізану з паперу жабу.
Дорослий кладе лист перед малюком і пропонує йому подумки переміщати жабу по квадратах. Дорослий починає гру і говорить: «вгору», «вправо», «вниз», «вліво», «ще раз вліво». Дитині треба плеснути в долоні, коли жаба «вистрибнула» за межі квадрата. Після цього гра починається спочатку.
Перед початком гри переконайтеся, що дитина орієнтуються на аркуші паперу. Покажіть їй, де верх, низ, право і ліво. На прикладі поясніть малюкові, як стрибає жаба, показуючи олівцем на потрібні квадрати.
Розвиток довільної уваги у дітей: гра «Ґудзик»
Для гри знадобляться два однакових набори з 3-7 різних гудзиків, два ігрових поля – квадратні аркуші паперу, розділені на клітини і такого ж розміру два чистих аркуші.
Сядьте з дитиною один навпроти одного. Перед собою і перед дитиною покладіть набір гудзиків, ігрове поле і чистий аркуш паперу. Почніть гру, розставивши на своєму полі на різних квадратах 3 гудзики. Запропонуйте малюкові запам’ятати, як вони лежать. Дитина має подивитися і запам’ятати де який ґудзик лежить. Після цього закрийте чистим аркушем паперу своє ігрове поле, а дитина повинна повторити розташування гудзиків на своєму полі.
Якщо дитина вгадує, хід переходить до неї, і тоді вона на своєму полі викладає гудзики. Вам треба запам’ятати і коли малюк закриє своє ігрове поле папером, викладіть гудзики на своєму полі. Поступово гра може ускладнюватися і гудзиків ставати більше.
Коли діти підростають, то їх можна садити грати в цю гру самостійно по два гравці за столом.
Головне пояснити їм правила гри і простежити, що вони правильно все зрозуміли.
Published: Jun 6, 2018
Latest Revision: Jun 6, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-494089
Copyright © 2018