Вступне слово
Цей посібник призначений як для вихователів, так і для батьків. У цьому посібнику, Ви можете дізнатися, як ознайомити дітей із новою іграшкою.
Іграшка – це предмет, спеціально призначений для ігор, забезпечення ігрової діяльності дітей.
Головною особливістю іграшки є те, що в ній в узагальненому вигляді представлені типові риси, властивості предмета залежно від яких дитина, граючи відтворює ті або інші дії. Наприклад, лялька – узагальнений образ людини; автобус, машина, мотоцикл – узагальнені образи транспорту; слон, лисиця, заєць – узагальнені образи різних звірів.
Будучи обов’язковим супутником дитинства, предметом розваг, переживань, забав, іграшка має загальноосвітнє значення, головна мета – всебічний гармонійний розвиток особистості кожної дитини. Її використання сприяє розширенню дитячого кругозору, вихованню інтересу до відбитим в ній предметів і явищ дійсності, розвитку самостійності, спритності, гнучкості.
Поява в групі нової іграшки — завжди радісна подія. Методика ознайомлення дітей з нею визначається перш за все тими завданнями, які хоче вирішити вихователь. Якщо він ставить завдання привернути увагу дітей до того або іншого предмету, зображеного в іграшці, він показує її і підкреслює властиві нею властивості, якості. Пропонуючи іграшку, що зображає дорослого, дитину, звірятка, вихователь проявляє своє позитивне відношення до неї, тим самим порушуючи таке ж відношення у дітей. При внесенні сюжетно-моторних іграшок необхідно розкрити їх призначення, способи дії з ними.
Поява веселої іграшки передує інтригуюче попередження. Очікування дітьми чогось нового, порушує їх інтерес, налаштовує на радісне сприйняття іграшки. Якщо іграшка крихка і механізм її вимагає обережного звернення, потрібно про це попередити дітей, показати способи поводження з нею, щоб уникнути засмучення при її поломці; псуванню.
Будь-яку іграшку не можна відокремлювати від гри, перетворювати на наочну допомогу. Діти освоюють іграшку в грі, в ігрових діях, приймають це в свій світ.
Процес обігравання іграшки, засвоєння дітьми способів поводження з нею неоднаковий по відношенню до різних Іграшок. Одні швидко входять в самостійні ігри дітей, інші вимагають повільнішого впровадження, неодноразового обігравання.
Щоб розширити представлення дітей, вихователь неодноразово показує різноманітні іграшки — «супутники» ляльки: її одяг, предмети побуту, праці. Знайомлячи дошкільників з новою іграшкою, вихователь вже використовує елементи гри: від імені ляльки розповідає, звідки вона приїхала, як і де жила, які знає казки, пісні, ігри і т.д
Викликавши інтерес до іграшки, повідомивши про неї все необхідне, на що слід звернути увагу дітей? Вихователь організовує гру з новою іграшкою. Перш ніж зробити певні висновки про ігрову діяльністі в групах і планувати методичну роботу, треба:
1.Прослідкувати, чи правильно вихователь розуміє свою роль в керівництві ігровою діяльністю.
2.Наскільки повно вихователь використовує гру в цілях всестороннього розвитку дітей.
3.Як враховується вихователем рівень розвитку ігрової діяльності.
4.Чи повністю розкриті в змісті гри ті або інші події або явища.
5. Як часто обговорюється з дітьми минула гра, а у зв’язку з цим чи формується у них оцінне відношення не тільки до виконання ролей, але і до всієї гри в цілому.
Отже, іграшка, серйозно впливає на дитячу психіку й на розвиток особистості малюка. Адже для нього вона жива і справжня. Захоплюючись грою з іграшкою, дитина найчастіше ототожнює себе з нею, її «звичками», зовнішністю, її прихованою суттю. Тому, якщо правильно ознайомити дітей з іграшкою, буде залежить її вплив на розвиток та психіку дитини.
Published: Jun 6, 2018
Latest Revision: Jun 6, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-493984
Copyright © 2018