Зміст
2-3 ст. Про важливість мультфільмів для розвитку дітей.
3- 5ст. Обов’язкові критерії вибору мультиплікаційного фільму для дітей дошкільного віку.
6- 29 ст. Добірка сучасних мультиплікаційних фільмів рекомендованих психологами для перегляду дітьми дошкільного віку.
Про важливість мультфільмів для розвитку дітей.
Вплив перегляду мультиплікаційних фільмів на дітей дошкільного віку дуже велике. Діти копіюють все, що бачать, переймають певні варіанти поведінки, вчаться на прикладі вподобаного героя. Основою для пізнання навколишнього світу є зорове сприйняття. Маленька дитина ще не може відокремити гарне від поганого, добре від злого. Кожний очевидний вивід для дорослих малюк сприймає, грунтуючись тільки на власному невеликому досвіді або експериментуючи. Ми не завжди можемо передбачити, як відреагує малюк на певні події чи предмети. Дорослі дивляться на навколишнє не так, як діти, тому не завжди можуть правильно оцінити користь чи шкода від певної дії. Саме складність в розумінні, як той чи інший мультфільм відіб’ється на поведінці, є каменем спотикання для прихильників пізнього знайомства з мультиплікацією.
Помилково думати, якщо на картині написано, що вона для дітей, то її можна просто включити дитині будь-якого віку, і він із задоволенням дивитиметься і не потрібно думати про наслідки. Часто батьки наділяють крихту неіснуючим природним смаком, припускають, що він може самостійно здійснити вибір. Це не так. Дітей захоплює не стільки сюжет, скільки спеціальні методи залучення уваги, що використовуються сучасними мультиплікаторами. Будьте дуже обережними, щоб не розвинути у малюка звикання до такого проведення часу.
Обов’язкові критерії вибору мультиплікаційного фільму для дітей дошкільного віку.
Якщо розглядати всі мультфільми для дітей до 7 років, то виділяються кілька пунктів, які обов’язково повинні бути присутніми:
• Виховний момент. Будь-який сюжет повинен вчити правильній поведінці в зрозумілій, недвозначній формі. Спробуйте уникати розмитих рамок, неоднозначності у вчинках головного героя. Добре, якщо мультфільм завершується висновком з переглянутого відеоряду, розповідає, як правильно себе вести або ставиться до інших людей або предметів;
• Освітній аспект. Рекомендується знайомити малюка з варіантами, в яких він дізнається щось нове, навчається чому-небудь або тренерує свої навички;
• Емоційне забарвлення. Сюжет повинен виховувати у дитини різноманітні почуття. Відчуваючи співпереживання, хвилювання, радість або захоплення крихітка буде зростати добрим і чуйним. Намагайтеся не показувати сюжети, що викликають злість або агресію в яскравих проявах. Навіть фантастичні історії з боротьбою за допомогою чарівних паличок можуть завдати шкоди в формуванні картини світу;
• Цілісність основного героя, невелика кількість персонажів в кадрі. Дітям дошкільного віку рекомендують дивитися мультфільми, де герой змінюється в духовному або фізичному плані поступово, в результаті морального вибору і здійсненні добрих вчинків. Рекомендується уникати мультиків з постійно великою кількістю героїв в кадрі, щоб малюк чітко розумів, хто є головним персонажем, сприймав його дії;
• Кольорове і звукове рішення. Важливий аспект, що дозволяє уникнути звикання, знизить навантаження на зір. Намагайтеся уникати дуже яскравих кольорів, напруженої музики. Різкі перепади звуку, гучні викрики або хлопки можуть негативно позначатися на нервовій діяльності.
Увага!
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) забороняє перегляд телевізійних приймачів до 3 років.
Лікарі-офтальмологи рекомендують перегляд мультфільмів для дітей до 4-х років – не більше 20 хвилин на день, для дітей 5-6 років – 30 хвилин
Добірка сучасних мультиплікаційних фільмів рекомендованих психологами для перегляду дітьми дошкільного віку.
” Думками навиворіт”
Оскароносний «Думками навиворіт» був обран в список тому, що вчить не робити поспішних вчинків, а намагатися знайти компроміс зі своїми близькими. Цей мультик вчить, якими бувають і як проявляються базові емоції, вчить тому, що життя буває не завжди простим, але в цьому її принадність. А ще в цьому мультфільмі прекрасна графіка, добре промальовані самі герої і вирази їхніх облич.
” Смішарики”
«Смішарики» -мультсеріал з кумедними звірятами–кульками, які живуть в доброму світі, де немає місця жорстокості. У мультфільмі немає дурної солодкавості і нав’язливих повчань. Тому дітвора обожнює смішариків і з задоволенням вчиться разом з ними шукати незвичайні рішення звичайних проблем. «Смішарики» з тих мультфільмів, які із задоволенням дивляться і дорослі. До речі, круглих героїв можна використовувати для навчання малюків, тим більше, що м’які іграшки Крош, Бараш або Нюша є практично в будь-якому будинку.
«Френклін і його друзі»
Черепашка Френклін живе в лісі, спілкується з друзями, батьками, сусідами. Він звичайна дитина – іноді зазнається, іноді свариться з одним. Але він дуже добрий і милий.
Цей мультфільм явно розробляли психологи, тому що в ньому програються і вирішуються поширені дитячі проблеми – як навчитися розлучатися з мамою, як перебороти свою сором’язливість і страх чогось нового, і навіть, що буває, якщо батьки розлучилися. Причому все це настільки легко і ненав’язливо, що багато серій можуть стати справжньою мульти-терапією для вашого малюка.
«Чаггінтон»
Головні герої мультфільму це три маленьких паровозика – Вілсон, Брюстер і Коко. У кожного героя свій самобутній характер. Їм ще належить багато чому навчитися, але вони вже вміють дружити і завжди прийдуть на допомогу потрапив у біду. Гарна графіка та сюжет наповнений добром, принесе дітям не тільки користь, а й задоволення.
«Шарлотта сунично-ягідні пригоди»
Цікавий мультсеріал для самих маленьких дівчаток є корисний цикл мультиплікаційних історій про життя людей, яка перенесена в маленький ягідний світ. Випуск лени припав на 2010 рік, але чомусь у нас він не є особливо популярним, хоча має на перші позиції всі шанси завдяки багатьом параметрам: якістю зйомки і малюнка, загальної тематики і окремим сюжетним задумом.
“Мі-мі-ведмедики”
Головні герої мультсеріалу «Мі-мі-ведмедики» ведмежата Кеша, він же Інокентій, і Біла Хмарка постійно щось вигадують, винаходять, споруджують.Сюжет кожної серії побудований таким чином, що маленький глядач знайомиться одночасно з двома способами, методами, винаходами – традиційним, який зазвичай пропонує білий північний ведмедик Хмарка. Його винаходи найчастіше підказані самою природою, вони глибоко екологічні. Кеша, бурий ведмедик, є прихильником інноваційних підходів, які розроблені за останнім словом науки. Мультфільм відрізняється динамікою сюжету, швидкою зміною фону, енергійним музичним супроводом.
“Літаючі звірі”
Діткам, старше 6-ти років, буде цікаво познайомитися з незвичайними героями мультсеріалу «Літаючі звірі», які живуть на ширяючому в повітрі шматочку землі. Це тварини з різних куточків нашої планети, але їх об’єднують легкі крильця за спиною. Головними цінностями для Слона, Корови, Кота, Собаки, Коні, Свинки, Зайця, Жирафа і Пінгвіна є легкість спілкування з друзями, позитивне ставлення до навколишнього світу, музичне мистецтво. Кожна серія мультика (а триває вона всього півтори хвилини) наповнена теплом і спокоєм.
“Петсон і Фіндус”
Варто показати малюкові і мультфільм по книжковому серіалу Свена Нурдквіста «Петтсон і Фіндус». Ці забавні історії про фермера Петтсона і його кота Фіндуса, розкажуть дітям про дружбу, про взаємовиручку, про добро.
«Олень і кролик»
Притчевий характер сюжету в мультфільмі змусить задуматися про те, що дружба і любов можуть виявитися вельми хиткими. Ми можемо дорожити кимось, але його інтереси і погляди будуть спрямовані зовсім в іншу сторону. А усвідомлення своїх помилок не завжди повертає все на круги своя, як не старайся.
«Каструлька Анатоля»
Герой мультфільму Анатоль – образ вічного страждальця. Він постійно носить з собою стару каструльку, яка видає неприємний скрегіт. Всіх це дуже дратує, і люди перестали помічати самого Анатоля. Але вихід з такої ситуації повинен бути десь поруч … У кожного з нас є свої страхи. Так і героїня мультфільму «Смілива мама» дуже боялася щурів. Але ж вона мама! А є речі, які набагато важливіше, ніж наші страхи.
Батьки, пам’ятайте!
Зробити совю дитину щасливою дуже просто. Досить разом подивитися його улюблений мультик, разом посміятися над героями, разом переживати за них.
Published: Jun 6, 2018
Latest Revision: Jun 8, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-493914
Copyright © 2018