Знищи агресію та страхи by Maryna Lytvyn - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Знищи агресію та страхи

  • Joined Oct 2017
  • Published Books 2

Вправа №1
Собраю символический знищенню страхів дітей, допомагає дітям проявити їх агресію в конструктивних цілях.
«Прожени Бабу – Ягу»
Дитину просять уявити, що в стілець залізла Баба – Яга, треба обов’язково прогнати її звідти. Вона дуже боїться гучних криків і шумів. Дитині пропонується прогнать Бабу – Ягу, для цоого треба покричати по надобности порожніми пластмасовими пляшками.

2

Вправа №2
Руйнує стереотипне сприйняття агресивних персонажів казок і фільмів.
«Конкурс художників»
Ведущий заздалегідь готує чорно – білі малюнки якогось казкового агресивного персонажа. Дітям пропонується пограти в художників, які зможуть зробити цей малюнок добрим. Всім дітям даються заздалегідь підготовлені малюнки, до яких вони мають домальовувати «добрі деталі»: пухнастий хвіст, яскравий капелюшок, красиві іграшки і т. п.
При цоому можна влаштувати конкурс – чий персонаж виглядає добрішим за всіх?

3

Вправа №3
Розвиває у дітей рефлексію (здатність аналізувати причини і наслідки) своєї агресивної поведінки.
«Чому побилися хлопчики»
Ведущий заздалегідь готує малюнок, на якому зображені хлопчики, що б’ються. Покажу цей малюнок і пропонує придумати, чому хлопці побилися, чим закінчиться бійка, чи будуть вони шкодувати про те, що побилися, і як можна було б вчинити по – іншому.
На наступных занятых возможностях разгадывать аналогічні малюнки, задаючи ті ж питання.

4
Знищи агресію та страхи by Maryna Lytvyn - Ourboox.com

Вправа №4
Формує у дітей довіру до оточуючих.
«Я не впаду»
На підлозі вихователь розкладає канат (товсту мотузку) близько двометрової довжини, так, щоб вийшла якась хитромудра фігура. Одна дитина знімає взуття і становиться на край каната двома ногами (п’яточка однієї ноги торкається пальців іншої). Їй зав’язують очі. Потім дорослий, підстраховує дитину, дає команди, сприяючі його пересуванню по канату («крок уперед», «крок вліво», «крок вправо» і т.і.). Дитині необхідно, не зійшовши з каната, пройти його весь – з початку до кінця. Це вправу виконують по черзі всі діти.
Вправу можна повторювати кілька разів, поступово ускладнювати траєкторію шляху – починати з простих фігур з каната, потім ускладнювати їх.

6

Вправа №5
Надає дітям можливість активізувати свій страх і поговорити про нього.
«Закінчи пропозицію»
Дітям пропонується по черзі закінчити речення: «Діти зазвичай бояться …» «Дорослі зазвичай бояться …» «Мами зазвичай бояться …» «Учителя (вихователі) зазвичай бояться …» При обговоренні робиться висновок про те, що іноді страх відчувають всі люди і це зовсім не соромно. Причому часто буває так, що деякі страхи з віком зникають, наприклад, жоден дорослий вже не боїться залишатися один вдома, а підлітки навіть люблять бути одні і закривають двері своєї кімнати.

7

Вправа №6
Надає дітям можливість актуалізувати свій страх і поговорити про нього.

«Дуже страшне»
Кожному з дітей пропонується намалювати малюнок на тему «Щось дуже страшне», а потім розповісти про нього.

 

8

Вправа №7
Надає дітям можливість проявити дійсні почуття.

«Перетворилися на іграшку»
Кожна дитина вибирає з купи маленьких пластмасових іграшок, що зображують агресивних персонажів, ту, в яку він хотів чи міг би перетворитися. Потім від імені цієї іграшки становить розповідь. Зрозуміло, що в оповіданні присутні власні конфлікти і бажання.

 

 

9

Вправа №8

Допомагає дітям у прояві почуттів по відношенню до предмету страху.
«Домалюй страшного»
Ведучий заздалегідь готує незавершені чорно – білі малюнки страшного персонажа: скелета, привида і т. п. На занятті він роздає ці малюнки дітям і просить домалювати їх. Потім діти показують свої малюнки і розповідають історії про них.

10
Знищи агресію та страхи by Maryna Lytvyn - Ourboox.com

Вправа №9
Надає дітям можливість проявити реальні почуття.
«Малювання шматочками»
Це вправа корисна дітям з деструктивною агресивністю, що бере свій початок у ранньому віці (від року до трьох років). Такі діти люблять будь – які процеси руйнування – рвати, ламати, різати і т. п. У той же час вони можуть відчувати труднощі в малюванні через страх зробити помилку. Їм буде корисна наступна вправа.
Дітям пропонується спочатку розрізати аркуші кольорового паперу на дрібні шматочки, а потім зробити з них будь – яку аплікацію на чистому аркуші. Після цього можна скласти розповідь по виконаній аплікації.

12

Вправа №10
Надає дитині можливість актуалізувати свій страх.
«Будинок жахів»
Дітям пропонується уявити та намалювати Будинок жахів і його мешканців. Потім діти по черзі показують групі свої малюнки. Вибирається один найстрашніший Будинок жахів, цей малюнок «пожвавлюється». Мається на увазі, що з одного або декількох учасників дитина – автор малюнка, «будує» Будинок жахів. Решта грають ролі його мешканців і за завданням автора малюнку виконують ті чи інші дії.

13

Вправа №11

Надає дітям модливість для актуалізації своїх страхів, сприяє усвідомленню страху як нормального людського почуття.

«Чого я боявся, коли був маленьким»
Ведучий розповідає дітям про свої власні дитячі страхи, тим самим показуючи їм, що страх – нормальне людське почуття і його не треба соромитися. Потім він просить дітей уявити себе маленькими і згадати, чого вони тоді боялися. Робиться висновок, що бояться всі люди, але чим старше вони стають, тим менше вони відчувають почуття страху.

14

Вправа №12
Знижує рівень страху через додання об’єктам страху невластивих, незвичних характеристик.
«Придумай веселий кінець»
Дорослий читає дітям страшну казку і просить придумати до неї веселе закінчення.

15
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content