Тиждень 1
Гра “Пісочні фантазії”
Ігри з піском дають дитині змогу відчути себе впевненою і вмілою: вона створює нове, не боїться ламати старе і щось змінювати. У пісочниці створено оптимальні умови для розвитку творчого потенціалу дитини, активізації її просторової уяви, образно-логічного мислення, тренування дрібної моторики рук.
Метеріали: лоточки з піском,вологі серветки,предметні картинки, лійки з водою,маленькі іграшки.
Інструкція: на піску діти можуть малювати, вчитись та гратись,який варіант оберете ви, залежить від поставленої мети. Ми ж пропонуємо вам спробувати казки на піску, як приклад презентуємо авторську казку.
У пісочній країні (погладьте її долонькою) жив-був піщаний чоловічок. Він жив у печері. Зробіть печеру для чоловічка такою, якою ви собі її уявляєте. Зимою піщаний чоловічок спав у своїй печері, а весною прокидався. Уявімо, що наступила весна. Візьміть необхідні предмети, щоб показати прихід весни (заздалегідь можна приготувати штучні квіти тощо). Яскраве Сонце (його показує дорослий) привіталося з піщаним чоловічком (індивідуально з кожною дитиною виконується ритуал привітання). Яскраве, лагідне Сонце помітило, що він дуже сумний і запитало: «Чому ти сумуєш? (Запитуємо кожну дитину.) Ти, мабуть, сумуєш тому, що живеш один. Отже, тобі треба знайти друга, тоді ніколи не сумуватимеш». Діти, у мене до вас є пропозиція — знайдіть друга для свого піщаного чоловічка і збудуйте ціле піщане містечко.
Аплікація на тему:
“Що несе на собі равлик”
Матеріали: щоб зробити цього веселого равлика,вам знадобиться заготовлений заздалегідь на цупкому папері чи картоні силует.Якщо самостійно намалювати буде занадто складно,можна скористатися пропонованою заготовкою і роздрукувати її.Також підготуйте клей ПВА та пригорщу невеликих за розміром квасолинок, буде цікавіше, якщо вони будуть різних кольорів.
Інструкція: запропонуйте дитині викладати хатку равлика з квасолинок на добре промащену клеєм поверхню.Старші дітки зможуть викладати спірально чи по колу,менші – більш хаотично,але равлик все одно отримає об’ємну красиву хатину.
Тиждень 2
Гра “Кожна кулька має місце”
Матеріали: для гри вам знадобляться кульки гідрогеля,який використовують у садівництві.Вони мають мініатюрний вигляд,як бісер,проте у воді достатньо швидко збільшуються і вже через 5-10 хв.можна розпочинати гру.
Інструкція: наприклад,перекладати кульки з посудини у форму для льоду ложечкою або іграшковим черпачком.До речі,після такої гри дітям буде набагато простіше самостійно і акуратніше їсти ложкою.
Малювання на тему:
“Осіннє дерево”
Матеріали: підготуйте шаблон – «крона дерева» з картону, циліндр від використаного рулонного паперу та пальчикові фарби.
Інструкція: запропонуйте дитині нанести на крону, підклавши під неї клейонку чи чернетковий папір, осіннє листячко. Для цього – макнути пальчик у різні осінні барви: зелений, червоний, помаранчевий, жовтий, коричневий. Нехай переважає той колір, який найбільше сподобається дитині. Це буде її неповторне осіннє дерево.
Готову осінню крону причепіть до картонного циліндра як на стовбур, зробивши на ньому ножицями невеликі надрізи. Якщо дитині сподобалося малювати осінні дерева, можна виготовити цілий сад. Величина крон дерев може бути довільна, барви дитина добиратиме також різноманітні. В майбутньому можна «розселити» в саду маленьких звіряток, якими любить гратися ваша дитина, або повозити між деревами улюблені машинки.
Тиждень 3
Гра “Черевичок”
Матеріали: вам необхідно в картоні вирізати отвір і проробити отвори, такого розміру, щоб можна було вставити шнурок або ж грубу нитку. Найкраще всього отвори зробити дироколом.
Інструкція: зашнуровуємо уявний черевичок, показуючи, як можна тренувати спритність пальчиків.Крім тренування дрібної моторики ця гра має корисне практичне призначення. Вона допомагає навчитись зав’язувати взуття. Ні в якому разі не виконуйте рухи за дитину, дозвольте їй самостійно досягти поставленої мети.
Ліплення з солоного тіста на тему: “Білочка”
Матеріали: солоне тісто, зображення білочки.
Інструкція: дайте дитині роздруковане зображення білочки (можна замінити будь – якою іншою тваринкою), продемонструйте технологію створення кульок з солоного тіста. Не виходячи за контури,весь простір нашої білочки, заповніть кульками з солоного тіста. Дайте готовому виробу висохнути (можна на батареї). Після чого відділіть готовий виріб від паперу. За бажанням виріб можна розфарбувати.
Тиждень 4
Гра з прищіпками “Чого не вистачає”
Матеріали: перед початком гри вам потрібно буде зробити заготовки тварин та рослин з картону, а також придбати різнокольорові прищепки.
Інструкція: готові фігурки, в яких не вистачає деяких частин,розкладіть перед дітьми. Запропонуйте дитині прищіпками доповнити образи. Під час проведення ігор з прищіпками бажано використовувати заклички, потішки загадки та інший матеріал пізнавального характеру.Надавайте дитині можливість самостійно виконувати те, чи інше завдання, проявляти та втілювати креативні фантазії в самостійній творчій діяльності.
Гру можна проводити індивідуально або з підгрупою дітей.
Варіанти гри:
І. Створення об’єктів та явищ природи
- подаруємо промінчики для сонечка (великі, маленькі, великі і маленькі);
- дощова хмаринка(прикріпити прищіпки до мотузочок або одна до одної);
- морська хвиля (зигзагоподібна форма).
ІІ. Рослинні фантазії:
- колючки на кактусі, листочки на квітах;
- чарівні квіти (одного кольору та різнобарвні, з допомогою геометричних форм та лише з прищіпок);
- овочі та фрукти (гичка для бурячка та моркви, ананаса; силуетне створення за уявою);
- грибочки (ніжка);
- травонька – муравонька (висока, низенька, густа, пожовкла);
- ялинка (підібрати за кольором, прикріпити прищіпки попарно, прикріпити під кутом до «стовбура», створити об’ємну ялинку)
ІІІ. Маленькі помічники:
- прикрась баночку, коробочку (закріпити прищіпку на стінках предметів, прикрасити одним кольором або різними, великими чи маленькими і т. д.);
- посушимо білизну (закріпити клаптики матерії прищіпкою відповідного кольору);
- побудуємо парканчик;
- змоделюємо одяг лялькам.
ІV. Веселі фігурки (з допомогою геометричних форм):
- Телевізор (антена);
- Столик (ніжки);
- Їжачок (колючки);
- Робот (тулуб, руки, ноги);
- Будиночок (дах) та ін..
Конструювання з кришок
Матеріали: для роботи вам знадобляться різнокольорові кришечки та трішки фантазії.
Інструкція: висипаємо кришечки переред дітьми та пропонуємо викласти будь – яку тварину або рослину. Будуємо гаражі машинкам, будиночки. З допомогою кришок можна вивчати кьольори та вчитися рахувати.
Якщо підключити фантазію, то кольорова кришечка може перетворитися на бджілку, божу корівку або вусатого котика. Для цього додаткові елементи треба вирізати з картону і намалювати на поверхні кольоровими фломастерами. Діти своїми руками можуть створити незвичайний підводний світ з пластиковими смугастими рибками. Замість паперу можна взяти і залишки фетру, який дозволить доповнити аплікації відсутніми деталями.
Цікавинка для батьків: “Розвиток дрібної моторики пальців рук нетрадиційним обладнанням”
Published: May 5, 2018
Latest Revision: May 21, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-472740
Copyright © 2018