Леся Українка – видатна українська письменниця, поетеса, драматург, талановитий прозаїк, перекладач, літературний критик, історик, музикознавець.
Виняткове місце у творчості Лесі Українки, як і в усій українській літературі початку XX століття, займає драма-феєрія «Лісова пісня». В п’єсі оспівується духовне багатство рідного народу, стверджується перемога добра і краси в людському житті.
Мавка є найяскравішим персонажем цієї драми. Вона втілює ідеали гармонійної людини, вічного людського хисту, краси; несе людству ото Лесине «що не вмирає».
Мавка — ідеал людяності, чистоти, духовної рівноваги. Її образ — це символ весни і радості, символ вірного кохання, символ щирої дружби та волелюбності, символ прекрасної мрії. Леся Українка вклала в цю героїню чистинку своєї душі, своє розуміння щастя і вірності. Ідея гармонії людини і природи втілена в образі Мавки. Її устами поетеса ствердила невмирущу силу мистецтва, незламну віру в його безсмертя.
В образі Мавки гармонійно злилися духовне багатство и зовнішня краса. Великі очі, що грають різними кольорами, розкривають її добру душу, а довгі коси та зорийний вінок на главную свідчать про неабийкий естетичний смак, потяг до прекрасного.
В образі Мавки Леся Українка втілила мрію про людину, в якій гармонійно поєднувалась би чарівна врода з багатством і ніжністю великої душі. Здається, всю силу почуття, весь свій поетичний дар віддала поетеса лісовій міфологічній істоті – Мавці. І сталося чудо: Мавка ожила, одухотворилася. Вона стала втіленням людяності та волелюбності.
Через образ Мавки письменниця утвердила думку, що людина – творец краси и всього прекрасного. На відміну від більшості людей, Мавка перебуває в цілковитій гармонії з природою; для неї робота – не повинність невільника, раба, наймита перед своїм хазяїном; не лише засів існування, а потребаси душі, розумне, осмислене діяння, нероздільне з красою.
«Лісова пісня» утвердьу боротьбу за волю як неодмінну умову людького щастя, втілює мрію про нову людину – мужю, добру та безкорисну. Драма навчає любить природу, бо саме вона є джерелом творчості та натнення.
Пропонуємо виконати декілька вправ:
https://learningapps.org/
https://learningapps.org/
Published: Apr 23, 2018
Latest Revision: Apr 23, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-465972
Copyright © 2018