Урок української мови у 8 класі з використанням технології «Перевернуте навчання» by Kuchina Tetyana - Illustrated by Автор. Кучина Тетяна Дмитрівна, учитель української мови і літератури Кучерявоволодимирівської філії ОЗНВК
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Урок української мови у 8 класі з використанням технології «Перевернуте навчання»

by

Artwork: Автор. Кучина Тетяна Дмитрівна, учитель української мови і літератури Кучерявоволодимирівської філії ОЗНВК "Чаплинська школа-гімназія"

  • Joined Mar 2018
  • Published Books 1

Короткий коментар.

Суть технології  «Перевернуте навчання» полягає в тому, що пояснення вчителя школярі слухають удома, а  завдання  на закріплення  виконують в класі. Для вивчення вдома теоретичного матеріалу учні використовують відео презентації , записані або підібрані вчителем. Плюс в тому, що пояснення  учень може прослухати пояснення і один, і два, і три рази, стільки, скільки йому потрібно, щоб зрозуміти матеріал. Попутно він може звернутися до підручника та додаткових ресурсів. Плюс в тому, що учень відчуває велику відповідальність за виконання цього завдання, від цього буде залежати його успішність на уроці. Робота в класі полягає у виконанні практичних завдань, спрямованих на закріплення та розвиток тих теоретичних положень, які учні вивчили вдома.

2

Тема уроку. Відокремлені уточнюючі члени речення (8 клас, ІІ семестр, квітень, підручник  «Рідна мова» ,  Глазова О. П., Кузнецов Ю. Б.).

Мета:

– створити умови для засвоєння  поняття про відокремлені уточнюючі члени речення;

– формувати вміння правильно інтонувати речення з відокремленими уточнюючими членами,  розпізнавання і виділення уточнюючих членів знаками пунктуації, застерегти від можливих помилок у визначенні уточнюючих членів;

– сприяти розвитку самостійності, логічного мислення, уважності та розвитку вмінь застосовувати знання на практиці.

– сприяти формуванню інформаційної культури учнів, вихованню позитивних мотивів навчання, здатності до самооцінки і самовдосконалення.

Тип уроку: урок удосконалення знань, умінь, навичок.

Вид уроку: практична робота.

Застосована технологія:  «перевернуте навчання».

Обладнання: опорний конспект ( з електронною чи паперовою  версією якого учні працювали вдома) (Додаток 1) , відеопрезентація (Додаток 2)

http://osvitachapl.blogspot.com/2015/01/blog-post_20.html ( розміщена на блозі вчителя та на флешках  (для учнів , у яких немає доступу до Інтернету)) , тести (Google форма) (Додаток 3) http://osvitachapl.blogspot.com/2015/01/blog-post_21.html , підручник  «Рідна мова» 8 клас (О. П. Глазова, Ю. Б. Кузнєцова ),  картки з практичними завданнями, тест-тренажер у форматі PowerPoint  (Додаток 4)  http://www.myshared.ru/slide/961970/#/

 

 

 

 

 

3

4

Хід уроку

  1. Мотивація до корекційної діяльності
  2. Продовжіть речення «Готуючись до уроку , я  опрацьовув (ла) допоміжні матеріали , зокрема ….».
  3. Теоретичний матеріал з теми я опрацював(ла) ( швидко, не дуже швидко) , …(уточніть протягом якого приблизно часу).
  • Якими членами речення є слова, якими ви закінчили запропоновані фрази?
  • Як ці члени речення виділяються в усному мовленні і на письмі?
  • Яка їх функція в реченнях?

 

  1. Оголошення теми  і мети уроку

Ви вдома переглянули відеоролик , опрацювали опорний конспект та параграф 28. Сформулюйте тему і мету уроку.

ІІІ. Актуалізація  та корекція опорних знань

  1. Робота в парах.
  • За опорним конспектом відтворити один одному  отримані вдома знання про відокремлені уточнюючі члени речення.
  • З якими труднощами ви зіткнулися , опрацьовуючи матеріал ?
  1. Аналіз учителем результатів заповнених учнями вдома Google форм з тестами для перевірки знань з теми ( учні , у яких немає доступу до мережі , виконували паперовий варіант тестів). Пояснення матеріалу, який учні не зрозуміли.
  2. Закріплення і систематизація знань. Формування  нових умінь
  3. Інтонаційний практикум

 

5

Прочитати речення , дотримуючись відповідної інтонації при відокремлених уточнюючих  членах речення (кожен учень отримує індивідуальну картку з реченням).

 

1.Коло діда, на старому яблуневому пні, сидів його давній товариш і побратим Григорій (О. Довженко). 2. Згодом, з розвитком промисловості, господарської діяльності, вплив людини на природу стає все помітнішим, призводить до зміни флори (В. Протопопова). 3. Край шляху, у долині, догорає вогнище (М. Коцюбинський).

4.Там, на зеленій лавці, обкладеній дерниною, сперши голову на руки, сидить білява панночка (М. Коцюбинський). 5. Шлях із Південної Африки, туди й назад, нараховує двадцять п’ять тисяч кілометрів (О. Потапенко). 6. Криниці, священні для українців місця, копали біля верби (О. Потапенко). 7.Внизу, за скелями, глухо шуміло море (О. Донченко). 8. За вісімнадцять кілометрів від слобідки, десь за обрієм, проходить на морі кордон (О. Донченко) . 9.З краю, на мілині, ледь коливались червоні водорості, а далі темніла глибочінь (О. Донченко). 10.До Десни верст п’ять ґрунтової дороги, хоч і дуже складної (О. Довженко).

6
  1. Дослідження-зіставлення

Зіставте  речення. Поясніть розділові знаки. З’ясуйте різницю у змісті речень правого і лівого стовпчиків.

1. Збоку, над горами, горить платинове, пекуче коло сонця (В. Винниченко).

2. Колись, ще дівчиною, вона приїжджала сюди, на Блакитне узбережжя, відпочивати (Г. Костюк).

3. На другий день, надвечір, до матері приїхав син­хлібороб із далекого села (В. Сухомлинський).

4. Унизу, піді мною, в золотистому вечірньому тумані, залягла між горами долина (В. Винниченко).

5. У кутку, під образами, горить лампадка (С. Плачинда).

Збоку над горами горить платинове, пекуче коло сонця.

 

Колись ще дівчиною вона приїжджала сюди на Блакитне узбережжя відпочивати.

 

На другий день надвечір до матері приїхав син-хлібороб із далекого села.

Унизу піді мною в золотистому вечірньому тумані залягла між горами долина.

У кутку під образами горить лампадка.

 

  • Визначити вид відокремлених уточнювальних членів. Які з них є поширеними, а які — ні?
7
  1. Лінгвістичний експеримент

Подані речення  поширте обставинами  місця і часу. Ті з них, яким хочете  надати уточнююче значення, виділіть комами. Підкресліть граматичні основи речень.

  1. На узліссі я знайшла великий гриб. 2. Навесні ми посадили насіння в ящик. 3. П’ятеро друзів пішли за десять кілометрів ловити рибу. 4. Перехожий вийшов до села, розташованого біля шосе. 5. Внизу виднілися зарослі кущів і молодих дерев.
  2. Дослідження-трансформація ( усно)

Перебудуйте речення так, щоб у них були відокремлені уточнюючі члени речення. Прочитайте їх з правильною інтонацією, пояснітъ розділові знаки.

 

  1. Під крислатим дубом на березі річки приємно сидіти. 2. Сюди надвечір кожного дня люблять приходити рибалки з вудками. 3. Сьогодні тут зібралися всі. Не було тільки діда Степана. 4. 3 високого берега тут видно майже половину села . 5. Він порався біля вуликів у садку.
8
  1. Орфографічно-пунктуаційний практикум

Відновити текст, розставивши розділові знаки та вставивши необхідні літери. Підкреслити відокремлені уточнюючі члени речення.

Якщо  десь на пі..пр..ємстві чи фірмі з ладу вийде комп..ютер  то це спричиняє зупинку всього трудового  процесу. Існує  цілий ряд п..р..ваг того  що наше жит..я залежить від комп..ютерів. По-перше  це значно спрощує організацію охорони  різних об..єктів офісів   компаній  житлових компл..ксів або стоянок. По-друге  сучасні комп..ютери ноу..буки  нетбуки  можна без проблем брати з собою у відряджен..я та на відпочинок . Їх  зручність компактні розміри  ле..ка вага  автономність важко пер..оцінити.  Адже з вами завжди і ел..ктронн.. пошта  і Інтернет  і всі офісні додатки. По-третє  комп..ютери сприяють розвитку людини. Нам сучасним дітям  щоб побачити слона або дізнатися, як гарчить лев  (не)обов..язково ч..кати передачу про тварин або їхати в зоопарк . Допоможе в цьому Інтернет.                                

       Можна сміливо сказати  що наявність комп..ютерів у нашому жит..і  це вже п..р..вага ( З учнів.твору).

  • Чи згодні ви з думкою автора  тексту? Висловіть свою думку щодо корисності чи шкідливості комп’ютерів для сучасних людей, використавши у реченнях відокремлені уточнюючі члени.
9
  1. Рефлексивно-оцінювальний етап
  2. Виконання підсумкового тесту ( за допомогою тесту-тренажера, якщо у дітей є гаджети, або виконання цього тесту за допомогою електронної презентації із подальшою самоперевіркою).
  • Порівняйте результати підсумкового тесту із результатами тесту , який ви виконували вдома. Чи  покращились результати? Наскільки?
  • Оцініть рівень засвоєння вами теми , враховуючи бал , отриманий за підсумковий тест і правильність виконання практичних завдань під час уроку.
  1. Корекція вчителем оцінок (якщо це потрібно)

Домашнє завдання

  1. Повторити вивчений матеріал з теми «Відокремлені члени речення», підготуватися до контрольної роботи (обов’язкове).
  2. На вибір:
  • Скласти невеликий роздум «Допомагає чи заважає мені комп’ютер у навчанні», використавши не менше шести відокремлених ( у тому числі і уточнюючих) членів речення.
  • Скласти тестові завдання з теми «Відокремлені члени речення».
10

Перевірте свої знання з теми “Відокремлені уточнюючі члени речення” за допомогою теста-тренажера

 
11

Використані джерела

1.Перевернуте навчання. Організація, відгуки, результати (Електронний ресурс) .- Режим доступу: http://elnik.kiev.ua/lesson/perevernute-navchannya-organizatsiya-vidguky-rezul-taty/

  1. Українська мова. 8 клас. ІІ семестр / С. А. Омельчук, А. І. Ляшкевич. — 2-ге вид., переробл. та доповн. — Х. : Вид. група «Основа», 2011. — 88 с. — (Серія «Мій конспект»).

3.Опорні конспекти з української та російської мови  за методикою Ю.Меженко (Електронний ресурс).- Режим доступу: http://www.uznajka.com/

12
Урок української мови у 8 класі з використанням технології «Перевернуте навчання» by Kuchina Tetyana - Illustrated by Автор. Кучина Тетяна Дмитрівна, учитель української мови і літератури Кучерявоволодимирівської філії ОЗНВК "Чаплинська школа-гімназія" - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content