ПРО МЕНЕ
МИРОСЛАВА КОВАЛІВ
ВЧИТЕЛЬ ГЕОГРАФІЇ
НИЖНЬОРОЖАНКІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІСТ.
Водоспад Кобалар (Козирок)
Серед водоспадів виділяють так звані епемерні водоспади – ті, які з’являються тільки при вологому погоді. Кобалар саме такий. З висоти 14 м водоспад падає у маленькому озері, створюючи прозору водяну завісу. Милуватися цим видом можна тільки в навесні та взимку, у літній час року джерело, як правило, вичерпується. Назва козирки для цього місця дали завдяки незвичайній формі притоку, з якої падає невеликий струм. У перекладі з тюркської мови «Кобалар» означає «печерний яр».
Біле озеро
Біле озеро розташоване поблизу селища Рудка у Володимирецькому районі Рівненської області. Озеро має славу цілющої та унікальної води. Саме воно є центром гідрологічного комплексу, який поєднує в собі лісові та болотні масиви. Його гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва вода з підвищеним вмістом гліцерину вважається ціллющою. А мальовничі краєвиди навколо не залишають байдужим жодного мандрівника.
У чому унікальність Білого озера
Відомий вчений Павло Тутковський запевняє: під час найбільшого в історії Землі Дніпровського заліснення місцевість, де зараз розташоване Біле озеро, було місцем дії льодовика. Саме тому тут така багата рельєф з єдиними на Рівненщині озовими насипами. За словами вченого, тільки тут можна побачити унікальні рослини реліктів льодові періоду. Розташована на 156,5 метрів над рівнем моря, воно має овальну форму і десять метрів глибини. Вода в озері дуже чиста, а прозорість її сягає до 2,5 метрів. Тут можна побачити бобрів, знадатри. На березі можна знайти унікальні рослини, серед яких Молодильник озерний, внесений до Червоної книги. Зрештою, це єдине в Україні озеро з підвищеним вмістом гліцерину у воді, що робить її ціллющою. Розповідають, що ще за Польщі до нього проклали вузькоколійку, щоб возити диво-воду до Варшави для лікування дружини глави польської держави пані Пільсудської. Незвичайна вода, яка заліковує рани, згадується і в партизанських архівах УПА.
Таємниця Білого озера
Подейкують, колись тут простягалося село. Але його жителі не вміли веселитись і радіти життям, не ходили до церкви, не вірити в світові почуття. Лише бідний парубок і дівчина з багатодітної родини таємно зустрілися на гаях, які нині місцеві називають «Островом кохання». Якось до людей спустився ангел і попереджав їх про небезпеку, яка чекає на них у випадку непослуху перед Богом, але селяни не повірили. І від одного дня село зникло під могутньою хвилею води. А двоє любих перетворилися на білих лебедів, які дотепер щовесні повертаються до своєї острівці, нагадуючи людям про земні радості життя. Романтична легенда вабить до берегів цілющої озера та туристів.
Буцький каньйон
Буцький каньйон по праву називай одним з найкрасивіших місць Центральної України. Його кам’яні береги, вік яких оцінюють в 2 млрд. років, нависай над ррімкою рікою Гірський Тікіч. Ця місце вже давно обмінюється альпіністами. Звивистий і довгий Буцький каньйон починається біля двометрового перекату колишньої греблі ГЕС, в народі називають його водоспадом Вір. Тут можна подивитися мальовничі руїни, що залишилися від старого водяного млина, побудовані в 19 столітті. Полюблятися околицями каньйону можна біля самого води, влаштувавши пікнік або залишившись тут з наміром на нічліг.
Published: Feb 8, 2018
Latest Revision: Feb 8, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-427752
Copyright © 2018