Актуальність використання відео-лекцій в навчанні.
Лекція у вищому навчальному закладі є основною формою проведення навчальних занять, призначених для засвоєння теоретичного матеріалу. Тематика курсу лекцій визначається робочою навчальною програмою.
Можливе читання окремих лекцій з проблем, які стосуються даної навчальної дисципліни, але не охоплені навчальною програмою. Такі лекції проводяться провідними вченими або спеціалістами для студентів та працівників вищих навчальних закладів в окремо відведений час.
Лекції проводяться лекторами – професорами та доцентами вищого навчального закладу, а також провідними науковцями або спеціалістами, запрошеними для читання лекцій.
У ряді випадків (відсутність підручників і навчальних посібників, наявність нових наукових даних по розділах курсу, складність окремих тем для самостійного вивчення) лекція виконує функцію основного джерела знань. У таких випадках лише викладач може методично допомогти студентам в освоєнні необхідного матеріалу[1].
На результативність навчання вливає певна кількість різноманітних чинників, одним із яких є зацікавленість студентів у отриманні знань. На сьогоднішній день сучасного студента досить складно зацікавити у навчанні, якщо він сам того не бажає, але як це можна змінити?
Одним із варіантів є використання коротких відео-лекцій. Це відео тривалістю 10-15 хвилин, яке розкриває конкретну тему з певного навчального курсу або галузі знань, і ставить за мету стисло але повно дати відповідь на поставленні тематичні запитання. Під час перегляду таких відео студенти отримують вже систематизовані знання і можуть робити це в будь де і будь коли.
Звісно такі відео можна використовувати і на звичайних заняттях, але на мою думку найбільш актуальним є використання їх у дистанційному навчання.
Для кожного вищого навчального закладу у теперішній час стало нормою надання освітніх послуг студентам на відстані.
Розвиток системи дистанційного навчання в Україні повинен призвести до:
– появи нових можливостей для оновлення змісту навчання та методів викладання дисциплін і розповсюдження знань;
– розширення доступу до всіх рівнів освіти, реалізації можливості її одержання для великої кількості молодих людей, включаючи тих, хто не може навчатись у вищих навчальних закладах за традиційними формами внаслідок браку фінансових або фізичних можливостей, професійної зайнятості, віддаленості від великих міст, престижних навчальних закладів тощо;
– реалізації системи безперервної освіти “через все життя”, включаючи середню, довузівську, вищу та післядипломну;
– індивідуалізації навчання при масовості освіти.
Донедавна швидкість передачі даних у мережі Інтернет не давала можливості переглядати в онлайн режимі відео високої якості. Обмежувались також зберігання відео файлів на сервері великого об’єму. Сучасний простір у мережі Інтернет неможливо уявити без відео-контенту. Аудіовізуальні повідомлення краще сприймається користувачами і має на них вагомий влив. Людям у переважній більшості подобається дивитись навчальний відео матеріал, у порівнянні з читанням тексту. Візуально можна сприймати не тільки слова педагога, але й побачити невербальну складову повідомлення – міміку викладача, індивідуальну жестикуляцію, почути інтонацію, відчути контакт поглядів і ряд інших підсвідомих підказок, які допомагають зрозуміти і надихнутись побаченим.
Не обов’язково використовувати відео-лекції у навчальному процесі. Самоосвіту також не можливо уявити без використання мультимедійних засобів. Яскравим прикладом популярності і актуальності відео матеріалів у індивідуальному навчанні є «Академія Хана». У минулому десяток коротких відео-лекцій з математики, а на сьогоднішній день це велика організація яка займається виготовленням відео матеріалів для самоосвіти людей у всьому світі. Причому усі матеріали надаються безкоштовно.
Усі відео (розміщені на Youtube) доступні на особистій веб-сторінці Хан-академії (khanacademy.org), котра також містить багато інших матеріалів, таких як відстеження прогресу, практичні заняття та різноманітні додаткові матеріали для вчителів державних шкіл. Зареєструватися на сайті можливо через обліковий запис у Google або Facebook (для тих, хто не хоче створювати окремий обліковий запис Хан-академії). Матеріал також є у вільному доступі в особистому мобільному додатку Хан-академії, котрий можна безкоштовно завантажити в Google Play, App Store та Windows Store.
Відео демонструють покрокові малюнки-закарлючки та діаграми на електронній дошці. Некомерційні групи розповсюдили оффлайн версії відео в сільських районах Азії, Латинської Америки та Африки
Хан-академія надає адаптивну систему веб-вправ та генерує задачі для учнів, спираючись на їх навички та показники. Хан сподівається, що його академія надає можливість перебудувати традиційний клас, використовуючи програми для створення тестів, класних завдань, висовуючи на перший план проблеми окремих учнів та надихаючи їх на досягнення успіху, щоб допомогти однокласникам, що відстають. Однією з переваг, такої системи навчання є можливість призупинити навчання, на відміну від аудиторних лекцій.
Додаткові матеріали:
Підкаст на тему : “Програмні пакети для імітаційного моделювання”
Published: Dec 12, 2017
Latest Revision: Dec 12, 2017
Ourboox Unique Identifier: OB-393775
Copyright © 2017