Давайте ми політаємо на літаку. Послухайте вірш про літак.
Вчули діти – щось гуде,
Та не знають, що і де.
Щось вгорі гуркоче так.
Певно, буде це літак.
Перші спроби побудови літака були ще в дев’ятнадцятому столітті, зокрема літак з паровим двигуном, був побудований 1882-1885 роками російським інженером Можайським . Проте жодна з цих конструкцій не могла піднятися в повітрі. Причиною цього були: дуже велика маса та непристосованість тодішніх двигунів ( парових машин ) до умов авіації, відсутність теорії польоту, через що літаки будувалися «навмання», відсутність інженерного досвіду у багатьох піонерів авіації.
Першим літаком, який зміг самостійно відірватися від землі і зробити горизонтальний політ, став «Флаєром», побудований братами Орвілла і Вілбером Райтом в США . Перший політ літака в історії було здійснено 17 грудня 1903- го року. «Флаєр» протримався в повітрі 59 секунд і пролетів 260 метрів. Винахід Райтів був офіційно визнаний першим у світі апаратом важчим за повітря, який здійснив пілотований політ з використанням двигуна. [1]
А тепер давайте покатаємося на машині.
Бі-бі-бі, вона співає,
Хатку на колесах має.
Є у неї фари-очі,
Ними світить серед ночі.
Спочатку давайте з’ясуємо, що таке автомобіль. У перекладі з грецької «аутос» — сам і «Мобіліс» — рухливий. У європейських мовах стали використовувати слово «авто-мобільний», що в перекладі на російську означало «рухливий». Тепер давайте подивимося, хто винайшов автомобіль, кого треба дякувати за це незамінне чудо!
На чому ми ще не їздили? Так, на поїзді. Давайте розкажемо віршик про поїзд.
Їде поїзд через гай, я гукаю: — Постривай!
Він, почувши, не тікав, на маляток зачекав.
— Ту-ту-ту! — гуде гудок. — Їдем всі у дитсадок!
Перші потяги в Україні третього класу були оснащені звичайними дерев’яними лавками. Але, це ще півбіди. Ось те, що в цих вагонах не було даху — це справжня біда.
Тому люди, які вирішили «прокотитися з вітерцем» ховалися під ці лави від дощу і снігу.
Залізниці так само відвідали книгу рекордів Гіннеса. Австралійська ж / д побила всі рекорди, не маючи жодного повороту на протязі 500 км.
На сьогоднішній день «залізний світ» не стоїть на місці. Технології йдуть вперед, з’являються нові, «швидкі» поїзда — електрички, готові доставити нас в найкоротші терміни в потрібне нам місце. Єдиний мінус — це ціна, яку нам доведеться за це заплатити.
До речі, швидкість яку можуть розвивати сучасні швидкісні поїзди вже перевищила 580 км / год.
Щодня сотні тисяч людей по всьому світу вдаються до послуг самого, мабуть, поширеного і ходового виду громадського транспорту – автобуси. Він давно вже став невід’ємною і необхідною частиною нашого повсякденного життя, і все чудово обізнані про переваги і недоліки автобусів. Але за завісою буденності мало кого цікавлять історичні подробиці виникнення і розвитку такого важливого виду транспорту, а дізнатися про них буде точно зайвим!
http://
Published: Oct 12, 2017
Latest Revision: Oct 12, 2017
Ourboox Unique Identifier: OB-373267
Copyright © 2017