Доброго дня, шановні вчителі!
Методичний посібник розроблено для вчителів, як допоміжний засіб при вивчені предмету “Основи здоров’я” 3 класу. Тема висвітлена в підручнику – ” Фізична складова здоров’я”.
У навчальному посібнику – ви знайдете розробку методичну уроку та посилання на електронні ресурси, вправи, резервні завдання з теми для навчання учнів третього класу.
Завдання розраховані для навчання за технологією перевернутого класу.
Розділ «Фізична складова здоров’я» спрямовано на вивчення чинників, що впливають на фізичне благополуччя дитини.
Особливість методики проведення уроків у початковій школі полягає в тому, що оволодіння здоров’язбережувальною компетентністю потребує багаторазового вправляння, насамперед у процесі групової взаємодії. Тому необхідна організація практичної, ігрової, індивідуальної та колективної діяльності учнів, що базується на суб’єкт-суб’єктній взаємодії вчителя з учнями і учнів між собою.
Особливістю структури уроків з основ здоров’я має бути гнучкість, органічне поєднання навчально-пізнавальної та оздоровчо-рухової діяльності учнів, включати різні види діалогу, групової співпраці. Особливого значення для формування в учнів здорового способу життя та безпечної поведінки має емоційність і доступність навчального матеріалу, його унаочнення. Практичні роботи, зазначені в програмі, виконуються учнями в практично-дієвій формі під час опрацювання відповідної теми для досягнення мети уроку. Кількість годин на вивчення кожної теми учитель може визначати самостійно.
Розділ: Фізична складова здоров’я
Тема 1: Розпорядок дня школяра. Порядок і дисципліна.
Тема 2: Навчання і відпочинок. Користь активного відпочинку. Організація відпочинку в класі та вдома.
Тема 3: Ранкові і вечірні гігієнічні процедури.
Тема 4: Культура харчування. Правила поведінки за столом. Вітаміни, їх значення для здоров’я.
Тема 5: Правила і процедури загартовування.
Практичні роботи.
*Складання розпорядку робочого дня школяра.
*Планування вихідного дня.
Вибір одягу за погодою. (Гра «Вдягни ляльку»).
*Як правильно доглядати за порожниною рота.
*Вибір корисних для здоров’я продуктів
Заняття №1: Режим дня школяра. Порядок і дисципліна.
Практична робота: складання розпорядку робочого і вихідного дня.
Мета:
- Практична: формувати вміння складати розпорядок робочого і вихідного дня.
- Освітня: домогтися міцного засвоєння знань, формування практичних умінь.
- Розвивальна:
- розвивати вміння економно використовувати час;
- розвивати бажання дотримуватись розпорядку дня;
- розвивати вміння висловлювати судження, доводити твердження, обґрунтовувати, працювати в парі та самостійно;
- розвивати пам’ять, увагу, мислення, вміння аналізувати.
- Навчальна: дати учням уявлення про розпорядок дня школяра та його вплив на здоров’я.
Обладнання: планшети, Smart-дошка.
Тип уроку: ___комбінований___________________. Технологія: Перевернутий клас.
(Якщо в школі карантин: вчитель лише скидує учню тему уроку, мету та завдання)
І. Вступна частина
Вчитель: Організовує клас учнів до початку роботи; перевіряє наявність в учнів навчального обладнання на робочих столах; перевіряє доступ до електронних завдань та мережі інтернет; повторює правила роботи з комп’ютером та планшетом.
– Доброго дня! Сьогодні на уроці ми вивчатимемо, як нам самим допомогати собі бути здоровими. Для цього нам потрібна гарний настрій та чудові посмішки, а також навчальні предмети та посібники. (Якщо в школі карантин: діти ознайомившись з темою та метою уроку, переходять до перегляду відео).
ІІ. Узагальнення та систематизація набутих ЗУН з попередньої теми
Вчитель: Для вчителя необхідно перевіритити рівень засвоєння набутих ЗУН учнів з попередньої теми. Для цього можна використати попередньо підготовлену тестову програму з теми у відповідних ресурсах. Тест має бути підготовленим у легкому для учнів сервісі, перед уроком перевірити доступ до сервісу та проконсультувати учнів – алгоритмом його використання.
– Давайте пригадаємо, які ж особливості власного догляду за собою. Для цього перейдіть за посиланням та пройдіть тест. За результатами тестування ми побачимо чи запам’ятали ви знання з минулої теми.
ІІІ. Основна частина
Вчитель: Для попередньої підготовки до уроку (за технологією перевернутого класу) вчитель задає учням вдома переглянути відео “Особливості здорового способу життя школяра – фізична складова здоров’я” та ставить проблемне запитання. На уроці учні виконують завдання у сервісі та ведуть дискусію на основі переглянутого відео.
– На наступний урок перегляньте вдома відео та визначить основні особливості фізичної складової здоров’я школяра.
– Бесіда за темою відео: Давайте назвемо основні особливості фізичної активності дитини? Які вправи потрібно виконувати для правильного фізичного розвитку? Хто зранку виконує ранкову зарядку? Давайте сформулюємо основні правила фізичної активності дитини 2 класу? (В період карантину: учні відповідають на ці питання вчителю по Skype)
– Ми молодці, ми гарно справились із поставленими завданнями. А тепер давайте в парах перевіримо, як гарно мивиконали поставленні завдання. Для цього пройдемо навчальну гру в сервісі LearningApps.org.
ІV. Заключна частина
Вчитель: Для узагальнення та систематизації набутих знань за темою пройденого уроку доцільно зробити тести для самооцінювання та надати учням доступ. Для кращого засвоєння теми уроку на домашнє завдання доцільно задати творчу роботу – створення колажу з фото фізичних вправ та розмістити їх на дошку спільних оголошень.
– Для цього, щоб зрозуміти наскільки ми правильно вивчили тему уроку – давайте пройдемо тест самостійно. Відповідайте на питання чітко та правильно. Уважно прочитуйте поставлені запитання.
– Вдома оберіть 10 фізичних вправ для ранкової зарядки. Збережіть картинки та створіть колаж “Моя ранкова зарядка”. Розмістіть створений колаж на спільну дошку оголошень для презентації у класі.
http://www.fotor.com/ru/collage/index.html
Розмісти власно створений колаж на спільну дошку оголошень:
Дякуємо за перегляд та використання навчально-методичного посібника з предмету “Основи здоров’я”!
До навчально-методичного посібника розроблено серію конспектів уроків та інтерактивної підтримки. За додатковою інформаією звертайтесь за електронною адресою автора – [email protected]
Published: Sep 24, 2017
Latest Revision: Sep 24, 2017
Ourboox Unique Identifier: OB-368496
Copyright © 2017