Собаки-безхатьки живуть не довго, в основному до 5 років і навіть таке жалюгідне існування – це стрес, гоніння і голод. Ми звикли думати, що собаки на вулицях загартовані, але насправді за кожним рогом на них чекає небезпека. Одиниці волонтерів-відчайдухів не встигнуть допомогти усім, тому вирішення проблеми відкладеться до наступної зими.
За даними міжнародної організації Animal ID, яка почала проводити підрахунок безпритульних тварин, найменша кількість їх у Чернівцях – 438. Найбільше у Миколаєві – 7392, у Києві – 2605. На жаль, у деяких містах України підрахунок ще не проводився, тому назвати точну кількість тварин, які не мають дому, не можна. Офіційної статистики не було і раніше. У столиці, наприклад, називали цифру 10 тисяч і навіть 30 тисяч. За деякою інформацією, перед Євро-2012 винищили багато тварин. Така кількість зумовлена не лише бездіяльністю влади, а й звичайною байдужістю простих українців.
У нас проблема у суспільстві. Якщо на вулиці діти можуть дозволити собі тягати за хвости котів, підпалювати шерсть, навіть вбивати! Хто їх цього навчив? Куди дивляться їхні батьки? А потім дивуються, чому у нас виростають вбивці і садисти.
Основна причина стрімкого зростання кількості собак на вулиці – це неправильне поводження людей з тваринами і відсутність стерилізації. В Європі та Америці ці два пункти давно головні. Якщо тварина не є племінною особиною з родоводом, то господар зобов’язаний стерилізувати її відповідно до Конвенції про гуманне ставлення до тварин. А у нас багато хто не стерилізує, нібито піклуючись про здоров’я тварини. Але це дурниці! На щастя, останнім часом в Україні з’явилося безліч волонтерів, які займаються цією проблемою.
На вулицях більшості європейських країн не побачиш бездомних собак, тому що там є безліч притулків, – розповідає Тетяна Гайдамака. – У деяких країнах обзавестися твариною – дороге задоволення, за них платять податки. Наприклад, в Німеччині щорічний податок – від 100 до 150 євро в рік на першу собаку, і від 200 до 300 євро на наступні, плюс медичне обслуговування, страховки і харчування тварини І це далеко не повний перелік статей витрат. Між іншим, Німеччина – перша країна світу, яка ввела захист тварин до Конституції країни. Ще у них величезні штрафи в разі порушення правил поводження з тваринами. Наприклад, за викид собаки на вулицю (така форма поведінки прирівнюється до знущання) або її самовільне знищення накладається штраф в 25 тисяч євро.
Сподіваюсь, завдяки зусиллям багатьох волонтерів та ГО життя безпритульних тварин покращиться. Але головне – змінити ставлення кожної ЛЮДИНИ УКРАЇНИ до тварин. Лише тоді ми зможемо покращити життя братів наших менших!
Published: Aug 20, 2017
Latest Revision: Aug 20, 2017
Ourboox Unique Identifier: OB-362458
Copyright © 2017