Франція
Економіка
Франція— високорозвинена індустріально-аграрна країна. За розмірами ВВП і обсягом промислового виробництва Франції, займає одне з провідних місць у західному світі.Провідна галузь промисловості — машинобудування. Розвинуті автобудування, суднобудування, тракторо- і авіабудування, електротехнічна і радіоелектронна промисловість, а також хімічна ,нафтопереробна і нафтохімічна промисловість. Експортне значення мають виробництво текстилю, одягу, галантереї, харчова промисловість і виноробство.
Історія
Територія Франції заселена людьми з найдавніших часів.Велика французька революція започаткувала нової історії Франції. Починаючи від цього наивеличайшего моменту падіння у історії цієї держави, маховик історії закрутився з неймовірної силою. Усього за століття Франція встигла пережити майже п’ять революцій. Монархія змінювалася республікою, республіка імперією, імперія монархією. Потім знову із широкого кола. Чотири рази Франція ставала республікою!
Архітектура
Найдавніші художні пам’ятки Франції ставляться до галло-римського періоду. Від цього часу у Франції до нас дійшли залишки кількох релігійних споруд, з яких найкраще зберігся храм коринфського стилю в Німі, відомий під назвою «Квадратний дім».Як і всі країни, які отримали християнство з Риму, Галлія запозичила тип перших церков від Італії, де з будівлі судового трибуналу утворилася старохристиянська базиліка. В епоху вторгнення франків в Галію в ній існувало багато базилік, але жодна з них не вціліла.
Мистецтво
Архітектура 18 сторіччя у Франції традиційно поділяється на два періоди, яким відповідають два архітектурні стилі: у першій половині 18 ст. Панівне становище займає рококо, в другій – неокласицизм. Ці стилі в усьому протилежні один одному, тому перехід від рококо до неокласицизму часто називають «бунтом».
Кулінарія
Франція по праву вважається країною дуже високої культури застілля. Історично саме у Франції кулінарні традиції були зведені в ранг мистецтва. Саме тут з’явилися страви, як вхідні в наше повсякденне меню, так і ті, що прикрашають карти кращих ресторанів світу. Розквіт французької кухні почався в XVI столітті. Меню французьких монархів вражало кількісним і екзотичним змістом, до обіду подавалися страви з павичів, лелек, журавлів – і це крім “традиційних” качок і перепелів! На одну персону належало кілька десятків різноманітних страв.
Італія
Архітектура
Італійська архітектура виникла і в прямому і в переносному значенні на руїнах Древнього Риму.
Провідна роль в архітектурі середньовічної Італії належала церковній архітектурі. Найпоширенішим типом будівлі цієї епохи була базиліка. Найбільш передовим, не тільки в Італії, але й в усій Західній Європі було зодчество Ломбардії.
Історія
Історія Італії була у всі часи дуже жорстокою. На її території постійно проходили різні війни, її ділили, «відривали» від неї частини, поливали кров’ю. Але держава Італія вистояло, і тепер є одним з головних культурних і релігійних центрів у світі.
Кулінарія
Італійська кухня традиційно відома в усьому світі як одна з найоригінальніших і артистичних. Однак по суті своїй місцева кулінарія являє собою багату і яскраву народну традицію, активно “переробну” кулінарами всього світу в щось, що має ярлик “італійська кухня”. У межах же самої країни “сучасна” кухня прижилася тільки в північних областях, що межують з Францією і Альпами, та у великих промислових містах. Всі інші регіони Італії продовжують використовувати ситну і досить просту народну кухню, побудовану на поєднанні морепродуктів, зелені, оливкового масла, овочів і вина.
Мистецтво
Мистецтво Італії — візуальні та витончені мистецтва, уславлена і важлива галузь історії і культури народів Аппенінського півострову.Мешканці Аппенін доісторичного періоду не мали культурної і етнічної спільності. На північ від річки По мешкали племена германців і галлів. В Сицілії і на Півдні — були численні колонії греків (так звана Велика Греція.) Єдиним автохтонним народом Аппенін були етруски. Культура Стародавнього Риму асимілювала і привласнила здобутки культур варварів, етрусків і грецьких колоній, виробивши з них власний варіант.
Економіка
Італія — високорозвинена індустріально-аграрна країна, яка за обсягом промислового виробництва на межі ХХ-XXI ст. входить у число 10 найрозвиненіших країн світу. Основні галузі економіки країни: машинобудівна, текстильна і швейна, залізо- і сталеварна, хімічна, харчова, моторобудівна, туризм. Найважливіший сектор економіки Італії — обробна промисловість.
Іспанія
Архітектура
Під архітектурою Іспанії маються на увазі архітектурні твори, наявні на сучасній іспанській території, а також створені іспанськими архітекторами в будь-якій точці світу. Внаслідок просторово-часового розмаху історії Іспанії, іспанське зодчество збагатилося безліччю різних впливів і різноманітних проявів.
Історія
Назва «Іспанія» — фінікійського походження. Римляни, які завоювали Іспанію у 2-1 ст. до н.е., використали її у множині (Hispaniae) для позначення всього Піренейського п-ова. У римські часи Іспанія складалася спочатку з двох, а потім з п’яти провінцій. Після розпаду Римської імперії вони були об’єднані під владою вестготів, а після нашестя маврів у 711 р. н.е. на Піренейському п-ові існували християнські і мусульманські держави. Іспанія як політично цілісне утворення виникла після об’єднання Кастилії і Арагону в 1474 році.
Кулінарія
Іспанська кухня – національна кухня Іспанії, що склалася на основі різноманіття кулінарних традицій її регіонів, обумовленого географічним положенням, кліматом і культурними особливостями.
Мистецтво
Більш жорстке, суворе втілення отримав стиль Бароко в Іспанії. До того часу Іспанія переживала свій “Золотий вік» у мистецтві, знаходячись при цьому в економічному і політичному занепаді. Це перша країна із закінченою формою абсолютної монархії з пануючим класом – земельною аристократією.
Для мистецтва Іспанії характерна декоративність, примхливість, витонченість форм, дуалізм ідеального і реального, тілесного і аскетичного, нагромадження і скупості, піднесеного і смішного.
Економіка
Іспанія — розвинена індустріально-аграрна країна. За обсягом промислової продукції в кінці ХХ ст. вона посідала 5-е місце в Європі і 8-е — у світі. Основні галузі промисловості: текстильна, харчова, метолообробна, хімічна, кораблебудування, машинобудування, туризм.
Великобританія
Архітектура
Архітектура Великої Британії — сучасні та історичні пам’ятки, що мають архітектурну та історичну значимість.Британська архітектура тісно пов’язана з історією країни. Часто провідні військово-політичні ініціативи йшли від її південно-східної і центральної області, відомої як Англія. Але на острові мешкали різні народи з різними культурами і мовами — Уельс, Шотландія, сусідній острів Ірландія.
Історія
Протягом середніх віків Англія часто воювала зі своїми сусідами. Проте в середині XVI століття Англія об’єдналася з Уельсом, а коли Шотландія в 1707 році приєдналася до цього союзу, утворилася держава, яке стало називатися Великобританія. З XVI століття Британія почала завоевніе заморських колоній і будувати величезну імперію. Досягнення англійських вчених та інженерів прискорило промисловий переворот, який до XVIII століття перетворив Великобританію з аграрної країни в саму високорозвинену індустріальну державу світу. У XX столітті Великобританія втратила колишнє панування у світовій політиці. Більшість британських колоній до 1960 року стали незалежними державами. У 1973 році Великобританія стала членом Європейського економічного співтовариства
Кулінарія
Британська кухня – практика і традиції приготування їжі в Великобританії . За британською кухнею утвердилася репутація не дуже витонченої, але приділяє увагу якості інгредієнтів, які зазвичай місцевого виробництва . Соуси і приправи традиційної британської кулінарії також порівняно прості і їх використовують щоб підкреслити природний смак їжі, а не змінити його. В епоху розквіту Великобританії як колоніальної держави, британська кухня зазнала сильного впливу кулінарії «заморських» країн, в першу чергу Індії .
Мистецтво
Перші зразки західноєвропейського мистецтва з’явились у Британії в добу давньоримської колонізації. Римські вояки прийшли разом із військовими інженерами, архітекторами, теслярами, скульпторами і ливарниками. В давньримських поселеннях були вибудовані фортеці і комплекс споруд, звичних для римлян — вілли, лазні, торгівельні майдани, принесена монетна справа, кам’яні надгробки тощо. Вілли були прикрашені фресками, а підлоги — мозаїками.
Економіка
Економіка Великої Британії – 9-та економіка в світі по об’єму ВВП по ПКС (на 2013 рік). Машинобудування та транспорт, промислові товари та хімікати є основними статтями експорту Великої Британії. Починаючи з 70-их років ХХ століття, видобуток нафти не тільки дозволив скоротити імпорт нафтопродуктів, але й принесла значний прибуток в зовнішній торгівлі. British Petroleum є не тільки найбільшою корпорацією Великої Британії, але посідає друге місце у Європі.
Німеччина
Архітектура
Замок Шарлоттенбург Палац або Замок Шарлоттенбург— один з найвишуканіших прикладів архітектури бароко в Німеччини. Розташований в однойменному районі Берліна. Палац був побудований за розпорядженням дружини Фрідріха I, королеви Софії Шарлотти. Головний вхід в замок має 48-метровий купол, увінчаний позолоченою статуєю Фортуни.
Історія
Уявлення про Німеччину як про окремий регіон в центральній Європі можна простежити до римського полководця Юлія Цезаря, який називав непідкорені на сході землі «Германія», аби відрізняти її від «Галії» (Франція), яку він підкорив. Перемога германських племен в битві в Тевтобурзькому лісі (9 р. н. е.) врятували їх від анексії Римською імперією. Після падіння Римської імперії франки підкорили решту західногерманських племен. Коли Франкська імперія була поділена в 843 році серед нащадків Карла Великого, східна частина стала Східним Франкським королівством. В 962 році Оттон Великий став першим імператором Священної Римської імперії, німецької держави в середньовіччі.
Кулінарія
Німецька кухня вирізняється великою різноманітністю страв зі свинини, телятини, яловичини, птиці, дичини, риби. Популярні різноманітні овочі, особливо капуста, картопля, найчастіше у відвареному вигляді. Широко розповсюджені кисломолочні продукти, бутерброди, страви з яєць.
Німці надають перевагу негострій їжі, прянощі й приправи закладаються в страви дуже помірно, в цілому німецька національна кухня проста, багата, відрізняється великою розмаїтістю страв з овочей, м’яса, риби, борошна.
Мистецтво
В добу раннього середньовіччя на нинішніх землях Німеччини склалися племенні об’єднання швабів (алеманів), франків, баварів, тюрингів, саксів, гессів тощо. Теріторії, де вони мешкали і отримали пізніше назви Швабія, Баварія, Тюрингія, Гессен тощо. Ці назви утримались і за феодальними князівствами, і в сучасних назвах федеральних земель Німеччини. Землі під військовим тиском франків поєднали у єдину державу Каролінгів, яка розвалилася у 843 р. Науковці лише з цього періоду ведуть відлік саме німецького мистецтва в межах Східно-франкського королівства.
Економіка
Німеччина — провідна економічна держава Європи. Провідне місце в економіці займає гірнича, металургійна, хімічна, машинобудівна, харчова, суднобудівна, текстильна, нафтопереробна пром-сть. Розвинені всі види сучасного транспорту. Мережа залізниць, автобанів, трубопровідного тр-ту. Гол. морські порти — Гамбург, Бремен, Вільгельмсгафен, Бремергафен, Любек, Росток, Варнемюнде, Вісмар, Штральзунд.
Published: Mar 13, 2017
Latest Revision: Mar 13, 2017
Ourboox Unique Identifier: OB-267691
Copyright © 2017