Створення самостійно іграшки by nadin - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Створення самостійно іграшки

by

  • Joined Jan 2017
  • Published Books 1

Книги про створення самостійно іграшок та історію існування та зародження іграшок

книга створена для вихователів та батьків. щоб допомогти пояснити та створити іграшку

2

Первісні люди, які жили у печерах, теж мали іграшки. Вони були зовсім прості: палички, камінчики, свистунці, брязкальця. Свистунець з брязкальцями, на думку первісних людей, оберігав дитину від злих духів. Набагато пізніше у дітей з’явилися м’ячики, кубики, ляльки, олов’яні солдатики.

Армії олов’яних солдатиків розкажуть про бої всіх часів та народів.

У той же час з’явилися механічні іграшки. Такі іграшки свідчать про винахідливість людини, їх заводять ключиком, і іграшки «оживають». Точнісінько так, як і механічні лялечки.

Учитель: Чи задумувалися ви, діти, -коли небудь над тим, що іграшки – наші вихователі, вчителі? Брязкальця, пірамідки, кубики ознайомлюють малечу з такими поняттями, як фігура, колір, розмір, число. Спортивні іграшки розвивають силу, спритність, а конструктори, пазли, мозаїки, головоломки – інтелект, уяву.

3

Почнемо з найлегшого створемо самостійно Ангелів.

Візмемо коробочку, картону де зберігаються яйця

Розріжемо пофарбуеємо .Беремо гарячи пістолет прикріпляємо волосячко та крила ось у нас Ангели.

Баженно це робити разом з батьками.

 

 

 

 

 

Даю силку на майстер клас по створеню ангелів   Янголята  (мастер клас взято з сайту Ям автора Татяна мореева )

4
Створення самостійно іграшки by nadin - Ourboox.com

А давайте подивимось з чого потрібнно починати наше створення іграшки.

і зробимо шкалу часу

З чого починати шиття іграшки

 

 

 

Та Дорогі батьки викладачи я даю вам еще одну силку з ЯМ про створення ангелів Янголи из тканини

 

6
Створення самостійно іграшки by nadin - Ourboox.com

Вальдорска лялька

АЛЬДОРФСЬКА ЛЯЛЬКА

М’яка іграшка з натуральних матеріалів зроблена власноруч, зберігає тепло ваших рук. Вона – приємна на дотик, наймиліша іграшка для вашого малюка, з нею він засинає та просинається. Ніжна шкіра дитини є чутлива до природніх матеріалів, тому саме цю іграшку дитині хочеться обійняти.

В основі вальдорфської ляльки є звичайна стародавня лялька-мотанка, яку раніше в українських сім’ях робила для своєї дитини кожна мати, вкладаючи у неї частинку душі і перетворюючи клаптик тканини на оберіг. Українські символи-обереги, вишиті на вальдорфській ляльці, нададуть їй більш традиційних рис. У вальдорфській педагогіці ляльці приділяється величезна увага. Вальдорфська лялька не має сформованого, закінченого виразу обличчя, чим нагадує ляльки наших бабусь і прабабусь. Це дає змогу дитині, в залежності від гри, наділяти її різним настроєм, розвиваючи власну уяву та фантазію.

Для кожного віку тип ляльки дещо відмінний, який має в основі свою філософію і закони дитячого розвитку. А мама може надати ляльці ті риси, які потрібні саме її дитині. До трьох років використовуються спальні ляльки-подушки, метелики, зірочки.

Ляльки для старших діток мають більш дорослі пропорції, означене обличчя та волосся.

Вальдорфська педагогіка

 Вальдорфська педагогіка – це цілісна концепція виховання і навчання, автором якої є австрійський вчений і філософ, засновник вчення антропософії Рудольф Штайнер (1861 – 1925). Перша вальдорфська школа була відкрита 1919 року в Штутгарті для дітей працівників тютюнової фабрики “Вальдорф-Асторія” (звідси й назва).

Діти до старших класів не користуються підручниками. Можна сказати, що вони самі пишуть підручники в своїх зошитах – малюють малюнки, роблять конспекти.

У садочку перед їжею діти беруться за руки й промовляють віршик, в якому висловлюють подяку Сонцю і Землі за їх дари і людям за їхню працю.

В основі вальдорфської системи лежать антропософські погляди на розвиток людини . Згідно з ними, до семирічного віку дитина має розвиватися духовно й емоційно , а не суто інтелектуально. Тому в таких садочках не вчать букв і цифр , зате багато займаються творчістю, слухають казки й живий спів.
Ручній праці й мистецтву у вальдорфській школі приділяється особлива увага . І хлопці, й дівчата вчаться в’язати, вишивати, майструвати, забивати цвяхи і т.д. Всі діти грають на флейті, співають, ставлять спектаклі. Учні також займаються садівництвом, працюють на землі.Сьогодні цей тип освіти практикується в шістдесятьох країнах світу , і являє собою одну з найбільш значних незалежних освітніх систем у світі . Не менш успішно ця методика використовується і при домашньому навчанні .
8
Ляльки з тканини
Лялька в «іграшковій культурі» посідає особливе місце. Вона, можна сказати, є супер-іграшкою, оскільки водночас містить у собі функціонально-образні риси праіграшки і, так би мовити, постіграшки. Якщо більшість іграшок та ігор є нині винятково надбанням дитинства, то лялька «проривається» у світ дорослої людини, стає об’єктом її культової, художньо-творчої та наукової діяльності.
Народні ляльки-іграшки (їх не слід плутати з ляльками-манекенами в народному одязі), безперечно, пов’язані з обрядово-ритуальними ляльками, які ще в порівняно недалекому минулому виготовлялися до певних дат і подій та з різних приводів (весілля, посухи, хвороби тощо) по селах і невеликих містах. Найбільш обрядовий вигляд мають ляльки із сіл Середньої Наддніпрянщини: Думанців, Суботова, Хрещатика, Решетилівки, Липового, Золотоношки, Германівки й інших сіл Черкаської, Полтавської та Київської областей. Ці ляльки підкреслено декоративні, яскраві, строкаті, мають дещо язичницький, таємничий вигляд. Та найголовніше, що всі вони в селах трьох названих областей виготовляються однаковим способом – вузловим. Це найпростіший спосіб, який свідчить про споконвічний хліборобський рід занять місцевого населення.
На Поділлі (у Вінницькій і Хмельницькій областях), крім індивідуально-авторських ляльок із тканини, по селах навесні виготовляють ляльок із трави – «панянок», призначених як для дитячої гри, так і для зміцнення здоров’я худоби, родючості і достатку. На Поділлі зрідка роблять також обрядову ляльку-поліно в жіночому вбранні – «Колодія».
На Волині, Харківщині та в деяких місцевостях Полісся (Рівненського, Чернігівського, Житомирського) у селах, крім індивідуально-авторських ляльок з тканини, існують комбіновані щодо матеріалу ляльки – із соломи і тканини, із трави і тканини.
На Поділлі та півдні України створюють ляльки із молодих та стиглих качанів кукурудзи, одягаючи їх у вбрання з тканини.
У карпатських селах виготовляють ляльок (їхню внутрішню основу) різними способами, проте зовнішній вигляд у них досить схожий. Це здебільшого жінки-гуцулки у святковому вбранні. Часто зустрічаються пари чоловік і жінка. Це – декоративні ляльки, які виготовляються досить довго і старанно, оскільки одяг і прикраси мають імітувати і справжні речі. Звичайні ляльки-іграшки в карпатських селах створюються також із застосуванням вишивки різних традиційних гуцульських прикрас та атрибутів.
Хатні ляльки-іграшки здебільшого робляться бабусями для онуків, рідше матерями для доньок.
Підсумовуючи вище викладене можна стверджувати, що існує значна кількість класифікацій народних іграшок за різними критеріями. Будь-яка народна традиційна іграшка, є одним із тих важливих чинників, які формують у дитини певні буттєво-пізнавальні модуси, упроваджують у свідомі й підсвідомі сфери дитини першооснови національно-культурної екзистенційності. Стратегія виховання на традиційній іграшково-ігровій основі аж ніяк не архаїзує суспільство. Вона дозволяє зберігати національну самобутність в умовах сучасної глобалізації цивілізаційних процесів.
9

А давайте розвинемо креативнисть і мислення

та домалюємо цікавинки.

* Примітка: роздруковуємо картинку та даємо кожний дитини, вона виконує завдання .Електроній вигляд дає можливіть вчителю читати завдання.Звдання може бути різноманітним і давати польот для фантазії.

10

Створити іграшку не важко.Головне бажання, а створенна з бальками вона має душу та допоможе кожній дитини розкритися та відчувати себе захищенною.

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content