Я впевнена, що майже кожен з нас замислювався над таким питанням: навіщо вчити іноземні мови, адже в епоху технологій вже винайшли Google Translate? Але, на мою думку, у сучасному суспільстві треба знати хоча б одну іноземну мову. Інтернет-перекладач допоможе перекласти спосіб застосування з упаковки шампуню, але не допоможе влаштуватися на престижну роботу. Отож хочу запропонувати вам декілька мотивацій для вивчення англійської мови
Активні форми роботи для підвищення мотивації на уроці допомагають зробити так, щоб працювали учні. Активне навчання важливе і в дистанційному форматі.
Враховуючи складні умови в освітньому середовищі та в країні в цілому, щоб одержати позитивні результати, виключити прогалини у навчанні, враховуючи умови карантину для вивчення іноземної мови застосовую велику кількість різноманітних інтернет ресурсів, навчальних сервісів та порталів, щоб мотивувати учнів вивчати іноземну мову. Можна використати час карантину, щоб запропоновувати учням іншого типу завдання – які передбачають більш творчий підхід до опрацювання матеріалу
Можна:
- Замість пропонувати типове завдання на кшталт підготувати реферат чи презентацію,
попросити учня зняти відео про певну тему. Він може це зробити, просто маючи телефон. Сервіс: Screencast-o-matic, TikTok
- Замість просити учнів давати відповіді на запитання, можемо попросити створити запитання до певної теми. Так учень вчиться не просто відтворювати інформацію, а опрацювати її. Сервіси: Learningapps, Genially.
- Учні можуть записувати відео і фактично спілкуватися між собою на певну навчальну тему з їх допомогою, використовуючи сервіс: Flipgrid
- Карта понять. Прочитали параграф – складаємо крату понять за ним. Сервіси: MindMeister, BubbleUs. Може бути і офлайн-варіант – на аркуші паперу. Згодом цю карту понять можна розглянути на уроці, якщо немає іншого способу, як передати результат роботи.
- Можна задавати завдання створювати інфографіки, використовуючи всім відомий сервіс: Canva . Офлайн варіант: якщо немає доступу до комп’ютера, те саме можна зробити на аркуші паперу.
- Комікс. Меми. Можна розповісти історію за мотивами того, що прочитав, наприклад, у діалозі. Або “оживити” персонажів, про яких ідеться в оповіданні. Такі творчі завдання можуть допомогти нам із мотивацією учнів навчатися. Сервіси, які допоможуть нам це зробити: StayBoardThat, MakeBeliefsComix. Можна створювати власні навчальні мультики, або ж давати дітям завдання створити мультик, використовуючи ресурс ToonyTool, який має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.
- Створення власної програми. Сервіс: Scratch. Інструмент доступний і зрозумілий. З його допомогою учень може скласти свою гру.
- Також під час дистанційного навчання використовую ігрові платформи для створення онлайн – ігор такі як Quizlet. Учні можуть грати у командах, отримувати бали за кожну правильну відповідь, виконуючи безліч цікавих завдань. Платформа Quizlet дає змогу створити різноманітні flashcards та вправи для засвоєння нових слів (writing, spelling, matching мачін і т.д.). Її зручно використовувати для онлайн занять, оскільки учні зможуть почути та візуально запам’ятати нові слова та практикувати їх використання.
- Використовую платформу Spelling Training за допомогою якої учні можуть з легкістю вивчити та запам’ятати нові слова. Тут подані різноманітні озвучені ігри, вікторини та тести.
- Учні постійно проводять час гортаючи стрічку Facebook, читаючи новини в Telegram, лайкаючи фото в Instagram, відволікаючись. Викорситовуємо різні квести, вебквести (дуже гарні вебквести можна створити на на освітньому порталі “Всеосвіта”, квести за допомогою QR-кодів…, які теж можна згенерувати на “Всеосвіті”)
Використання активних форм навчання допомагає покращити віддачу учнів, досягти певних результатів у процесі вивчення іноземної мови та забезпечує виконання освітньої програми.
Published: Mar 13, 2024
Latest Revision: Mar 30, 2024
Ourboox Unique Identifier: OB-1564153
Copyright © 2024