Петанк

by Valya

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Петанк

  • Joined Dec 2023
  • Published Books 1
Петанк by Valya  - Ourboox.com

Ніщо не може завадити будь – кому грати в цю гру. Вона підходить для будь-якого віку, як для молодих, так і для старших…

(Франсуа Рабле 1494-1553)

 

 

 

Створила вчитель фізичної культури

Нагорна В.О.

3
Трохи про історію

Трохи про історію

   Петанк прийшов до нас  з Провансу. Місцевою мовою «ped tanco» означає «ноги разом», що  нагадувало гравцям про те, що при кидку не можна переступати намальоване  на піску коло.
   У гру, схожу на Петанк, почали грати  ще  в Стародавньому Єгипті.  Звідти солдати  Олександра Македонського привезли моду на кидання куль. До Стародавньої Греції – гравці кидали округлі камені як найдалі та показували таким чином свою силу. Не залишилися байдужими до цієї забави і римляни – вони змагалися в точності кидка, використовуючи дерев’яні кулі, або кулі в’язані залізом.
   Уже в дещо інших формах гра відродилася в середні століття під назвою «буле» (boules). Існувало безліч її різновидів : кулі робилися з каменю, глини або дерева, були навіть дерев’яні кулі, суцільно втикані кованими цвяхами з великими капелюшками.
   Папа Римський Юлій II на початку XVI століття навіть влаштовував змагання між італійцями, французами та іспанцями. Спортивні дружні зустрічі змінило військове протистояння, а саме – франко-італійські війни, і турніри припинилися. Однак французи вже встигли увійти у смак і стали вважати Францію батьківщиною петанк, придумавши легенду про двох молодих шевальє, які за часів заборони дуелей вирішили поборотися за прихильність дами. Щоб вирішити питання без жорстокості, вони влаштували змагання з влучності : вибрали на землі мішень і стали кидати в неї каміння.
    У 1629 році у Франції шанувальники гри «paumes» – попередника тенісу – влаштували змову і домоглися заборони  гри. Гра знайшла порятунок у священнослужителів : щоб сховатися від караючої руки закону, монахи почали будувати на території монастирів закриті майданчики для гри в кулі. Потім гра через Ла-Манш перебралася до Англії, де дуелі теж були заборонені.
   Ну, а з 1907 року Франція грає в той Петанк, який дійшов до наших днів. Портове містечко Ла-Сьота вважається батьківщиною сучасної гри в петанк. Саме в цьому містечку народилися і жили знамениті брати Люм’єр, які в 1896 році зняли два відео про гру в кулі.
5

Сучасний Петанк в Україні

   На цей момент існує величезна   Всесвітня федерація петанку, яка з усіх сил бореться за включення цього виду спорту в олімпійські ігри. Попри те, що в усьому світі, і особливо в Європі, петанк дуже популярний, Україна, тільки починає серйозно долучатися до цього спорту-розваги.

   Уже 10 років існує  Українська Федерація петанку на чолі з Петром Гойс, що є єдиною українською федерацією визнаної Всесвітньою Федерацією петанку.  Клуби є в Ужгороді, Львові, Мукачеві, Києві, Харкові.

   Завдяки старанням ужгородців, два рази на рік в цьому місті проводяться міжнародні змагання «Сакура» (травень) і «Каштани» (вересень).

   А в серпні 2013 року петанк нарешті офіційно визнали спортом в нашій країні!

 

6
Петанк by Valya  - Ourboox.com
Петанк by Valya  - Ourboox.com
Петанк by Valya  - Ourboox.com
Петанк by Valya  - Ourboox.com
Петанк by Valya  - Ourboox.com
Петанк by Valya  - Ourboox.com

Дякую за перегляд!

13
14
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content