by Dronov Serhii
Copyright © 2023
Потенційні загрози в Інтернеті:
-
Кібербулінг
-
Небажаний контент
-
Маніпуляція свідомістю дитини
-
Шахрайство та обман
-
Залежність від Інтернету
-
Віруси
-
Ігрова залежність
-
Кібергрумінг
Кібербулінг: це сучасна форма агресії, яка має на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства (на відміну від булінгу). «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо.
Небажаний контент: діти можуть випадково чи свідомо натрапити на матеріали або зображення, які не відповідають їхньому віку або їхнім цінностям.
Маніпуляція свідомістю дитини в Інтернеті: діти можуть приєднатися до груп або спільнот, які пропагують насильство, наркотики, шкідливі або небезпечні переконання. Або зловмисники можуть намагатися залучити дітей до незаконної діяльності, такої як розповсюдження наркотиків або участь у злочинах.
Шахрайство та обман: діти можуть стати жертвами шахраїв або зловмисників, які можуть намагатися обманом отримати особисту інформацію, гроші або інші цінності.
Залежність від Інтернету: довгий час, проведений в Інтернеті, може призвести до залежності, втрати інтересу до реальних життєвих подій та соціального ізоляції.
Віруси та шкідливе програмне забезпечення: діти можуть завантажити файли, програми або ігри які містять віруси або шкідливе програмне забезпечення, що може пошкодити комп’ютер або вкрасти особисті дані.
Ігрова залежність: ігри можуть бути привабливими для дітей та підлітків, через що вони можуть проводити в Інтернеті занадто багато часу, що може вплинути на успіх у навчанні та фізичне здоров’я. Також ігри в мережі можуть використовувати віртуальні валюти та елементи для спонукання витрачати реальні гроші. В основному, лудоманія діагностується у підлітків 13-16 років, які щодня грають в комп’ютерні ігри по 5-7 годин. В ілюзіонному світі вони відчувають себе комфортніше, ніж в реальності через складнощі в спілкуванні з однолітками, нерозуміння з боку батьків, сімейних проблем.
Кібергрумінг (онлайн-грумінг, або кібергрумінг) – це новий вид сексуального насильства в Інтернеті.
Суть його в тому, що шахраї реєструються в соцмережах під виглядом підлітків, втираються в довіру до їхніх однолітків з метою отримання від них інтимних фото або відео, а потім шантажують, щоб отримати ще більш відверті матеріали, гроші або змусити до особистих зустрічей в офлайні.
Від кібергрумінгу страждають тисячі дітей у всьому світі. При цьому більшість з них погоджувалися на вимоги злочинців, але після цього вимоги не вичерпувалися, а, навпаки, лише зростали.
Поради з Інтернет-безпеки:
- привчіть дитину радитися з дорослими, яким вони довіряють (батьки, вчителі, шкільний психолог) і негайно повідомляти про появу небажаної інформації;
- поясніть дітям, що далеко не все, що вони можуть прочитати або побачити в Інтернеті – правда. Привчіть їх запитувати про те, в чому вони не впевнені;
- намагайтеся цікавитись у дитини про побачене в Інтернеті;
- не встановлюйте комп’ютер або ноутбук у кімнаті дитини;
- нормуйте час перебування дитини перед екраном. Не дозволяйте дитині довго засиджуватися за гаджетами перед сном і вночі;
- використовуйте інструменти батьківського контролю і безпечного пошуку;
- повторюйте дитині правила безпеки в мережі Інтернет.
Published: Nov 19, 2023
Latest Revision: Nov 20, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1517724
Copyright © 2023