КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЇ
ПРЕДМЕТ ОРГАНІЗАЦІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ВИРОБНИЦТВА
ОК01.Організація роботи доготівельних цехів
Модуль 3. Організація процесу приготування страв з яєць, молока, молочних продуктів
Тема. Організація процесу приготування страв з яєць. Організація робочого місця для приготування страв з яєць. Підбір інструментів, інвентарю, устаткування.
Страви з яєць, що потребують різної теплової обробки, випускає так зване соусне відділення (соусна бригада).
Між членами відділення або бригади мають бути розподілені обов’язки, робочі місця, посуд та інвентар. Для виконання різних процесів теплової і механічної обробки продуктів робочі місця кухарів оснащуються відповідним тепловим, механічним і немеханічним обладнанням, різноманітним посудом, інструментом, інвентарем.
Основним обладнанням соусного відділення для приготування страв з яєць, молока, молочних продуктів є плита. Залежно від виду теплоносія плити можуть бути газові й електричні, індукційні.
Вибір типу плити та її жарочної поверхні здійснюється з урахуванням наявного теплоносія і на підставі затверджених норм обладнання для підприємств ресторанного господарства. При цьому плити з жарочною поверхнею від 0,5 до 1,5 м встановлюють підприємства малої потужності (їдальні до 100 місць, закусочні і кафе), а понад 1,5 м2 – підприємства середньої і великої потужності.
Нині вітчизняна промисловість і західні фірми випускають велику кількість спеціалізованих теплових апаратів. Слід враховувати, що застосування їх значно підвищує продуктивність праці, дає можливість чітко організувати технологічний процес, готувати страви і продукти, які раніше приготувати було надзвичайно складно. До спеціалізованих aпaратів відносять пароконвектомати для приготування страв з молочних продуктів.
При організації гарячого цеху у великих ресторанах, а також у спеціалізованих підприємствах (закусочних-пиріжкових, закусочних-автоматах і т. ін.) встановлюють нове обладнання, яке працює в автоматичному режимі і значно розширює асортимент страв, що скорочує затрати, дозволяє готувати окремі страв до точно призначеного часу.
Для приготування страв з яєць на пару встановлюються парові шафи. Це можна робити і в стаціонарних котлах, поміщуючи в них вкладиші із сіток або сітчастих дисків.
Підприємства ресторанного господарства застосовують у щоденній роботі яйцеварки.
Сковорода електрична призначена для смаження, пасерування і тушкування.
Для смаження виробів у великій кількості жиру використовуються спеціалізовані жарові апарати – Фритюрниці. Вони бувають періодичної і безперервної дії і працюють на електрообігріві.
Для запікання страв з яєць використовують жарову шафу.
Для приготування дієтичних страв з яєць у гарячих цехах деяких підприємств ресторанного господарства робоче місце кухаря має бути оснащене універсальним приводом для протирання, збивання продуктів.
Для збивання яєць, яєчних сумішей використовують збивальну машину.
На робочому місці для зважування продуктів та напівфабрикатів використовують ваговимірювальне устаткування: ваги механічні та ваги електронні.
Поряд з гарячим цехом повинно розміщуватися приміщення для добового запасу продуктів або холодильна шафа. Якщо немає складу добового запасу, холодильну шафу встановлюють на кухні. Дрібні підприємства для зберігання швидкопсувних продуктів використовують холодильну шафу холодного цеху, у великих – має бути спеціальна охолоджувальна камера.
Гарячий цех, де організуються робочі місця для приготування страв з яєць обладнують стоками, стелажем для запасу напівфабрикатів і чистого посуду. За відсутності складу добового запасу продуктів, а також при значній віддаленості холодного цеху від кухні в гарячому цеху встановлюють холодильну шафу.
Робочі місця кухарів соусного відділення організуються залежно від асортименту продукції, яка випускається, обладнання, кількості працівників і розподілу роботи. При розподілу роботи і наявності спеціалізованого обладнання робочі місця організуються відповідно до технологічного процесу приготування продукції і з урахуванням розміщення обладнання.
Якщо в цеху немає розподілу роботи і не застосовується спеціальне обладнання, робоче місце кухаря складається з плити і робочого столу, розташованого від неї на відстані 1,5 м. Довжина робочого місця за столом має бути 1,25-1,5 м. Поряд зі столом встановлюють стелаж для посуду і холодильну шафу для зберігання напівфабрикатів. На столі повинні бути ваги, обробні дошки, необхідний запас спецій і приправ. Поряд зі столом розміщують інструменти і необхідний інвентар.
Якщо підприємство ресторанного господарства відпускає страви безпосередньо з плити, робоче місце організовують так, щоб кухарям зручно було не тільки готувати, а й відпускати страви офіціантам або відвідувачам. У такому разі роздавальні столи або стійки для відпуску приготовлених страв встановлюються на відстані 1,3-1,5 м від плити.
Варіанти розміщення обладнання в гарячому цеху, так само як і в інших, можуть бути різноманітними залежно від габаритів і функцій обладнання, оснащення підприємства, виду теплоносія, який застосовується в цеху, конфігурації приміщення, організації роздачі і т. ін.
Якщо є можливість вибирати, найбільш доцільним є застосування лінійного принципу розміщення обладнання. Він дозволяє заощаджувати виробничу площу, встановлювати обладнання уздовж стіни або по центру кухні і сполучати одну лінію теплового обладнання з іншою.
Вибір посуду для приготування страв з яєць здійснюється приблизно так, як і для перших страв, але з деякими особливостями. Приготування страв з яєць здійснюється в основному в наплитному посуді.
Приготування різноманітного асортименту страв з яєць потребує застосування різноманітного посуду та інвертаря:
– казани наплитні зі спеціальними сітчастими втулками для варіння яєць;
– каструлі з одною ручкою без кришки для приготування других і соусів ємністю від 2 до 14 л, каструлі з двома ручками та кришкою такої ж ємності;
– сотейники циліндричні з однією або двома ручками і кришкою до 5 л;
– сотейники конусні з ручкою і кришкою ємністю 1,5, 5 і 6,5 л;
– сковорідки для смаження страв з яєць (внутрішній діаметр 400 мм);
– сковорідки середні з ручкою для приготування омлетів (внутрішній діаметр 150-200 мм);
– сковорідки середні і малі, з ручками і без ручок для смаження окремих порцій, приготування яєчні;
– дека з тонколистової сталі товщиною 1 мм для запікання страв з яєць;
– шумовки з неіржавіючої сталі для зняття шумовиння і виймання продуктів з рідини;
– лопатки з неіржавіючої сталі для перевертання і зняття страв при смаженні;
– вінчики для збивання яєць, яєчних сумішей;
– вставки сітчасті для приготування страв на пару;
Багато часу при приготуванні других страв проціджування і протирання продуктів. Для цього застосовують різні сита, що поділяються залежно від матеріалу поверхні і величини отворів на грохоти, тамбурні і шовкові сита та решета. Тамбурні сита – для просівання борошна.
Чистий посуд зберігають на стелажі, встановленому в приміщенні мийної.
Для зберігання інструмента та інвертаря в гарячому цеху передбачається спеціальна шафа.
Страви з яєць не підлягають зберіганню, тому готують їх за попитом, подають негайно, оскільки при зберіганні вони швидко втрачають свій зовнішній вигляд, твердіють, погіршується смак. Яйця, зварені круто, після промивання холодною водою зберігають у шкаралупі сухими. Отже, страви з яєць потребують приготування невеликими партіями протягом дня.
Нормативним документом для розрахунку рецептур, взаємозаміни сировини для приготування страв з яєць є збірник рецептур.
Презентація. Організація процесу приготування страв з яєць. Організація робочого місця для приготування страв з яєць. Підбір інструментів, інвентарю, устаткування.
Робочий зошит (заповніть в зошиті пропущені місця)
Тема уроку: Організація робочого місця для приготування страв з яєць, підбір інструменту, інвентарю, посуду, устаткування для приготування страв з яєць.
Доповніть речення.
Перед використанням яйця обов’язково обробляють у спеціальних приміщеннях, де встановлюють ________________________________________________. Яйця звільнюють від упаковки, перевіряють на якість ________________________________________________. В другій ванні яйця ________________________________. В третій ванні яйця ________________________________, у четвертій _______________________________________. Промиті яйця викладають на лотки або на інший чистий посуд.
При безцеховій структурі виробництва яйця обробляють в ________________________________________________. Їх миють в _______________________________________ або в іншому ____________________________________ , а забруднені яйця протирають _______________________.
Страви з яєць готують ______________________________.
На робочому місці кухар використовує обладнання
теплове _________________________________________
немеханічне _____________________________________
механічне _______________________________________
ваговимірювальне ________________________________
кухонний посуд __________________________________
інвентар та інструмент ____________________________
На робочому столі встановлюють ____________________
Яєчний меланж готують до використання так: _________
Яєчний порошок готують до використання так: ________
Заповніть таблицю «Організація робочого місця для приготування страв з яєць»
Цех, у якому готують страви з яєць | Організація робочого місця для приготування страв з яєць | |
Яйця варені «в мішечок» | Яєчня натуральна | |
Немеханічне устаткування | ||
Механічне устаткування | ||
Теплове устаткування | ||
Ваговимірювальне устаткування | ||
Кухонний посуд | ||
Інвентар |
Інтерактивна вправа
Тема уроку: Організація робочого місця для приготування страв з яєць, підбір інструменту, інвентарю, посуду, устаткування для приготування страв з яєць.
Контрольний тест
КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЇ
ПРЕДМЕТ ОРГАНІЗАЦІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ВИРОБНИЦТВА
ОК01.Організація роботи доготівельних цехів
Модуль 3. Організація процесу приготування страв з яєць, молока, молочних продуктів
Тема. Організація процесу приготування страв з молока, молочних продуктів.
Страви з молока, молочних продуктів, що потребують різної теплової обробки, випускає соусне відділення (соусна бригада).
Для виконання різних процесів теплової і механічної обробки продуктів робочі місця кухарів оснащуються відповідним тепловим, механічним і немеханічним обладнанням, різноманітним посудом, інструментом, інвентарем.
Основним обладнанням соусного відділення для приготування страв з молока, молочних продуктів є плита. Залежно від виду теплоносія плити можуть бути газові, електричні, індукційні.
До спеціалізованих aпaратів відносять пароконвектомати для приготування страв з молочних продуктів.
Для приготування страв з молока, молочних продуктів на пару встановлюються парові шафи. Це можна робити і в стаціонарних котлах, помішуючи в них вкладиші із сіток або сітчастих дисків.
Сковорода електрична призначена
для смаження, пасерування і тушкування.
Для смаження виробів у великій кількості жиру використовуються спеціалізовані жарові апарати фритюрниці. Вони бувають періодичної і безперевної дії і працюють на електрообігріві.
Для запікання страв з молока, молочних продуктів використовують жарову шафу.
Для приготування дієтичних страв з молока, молочних продуктів у гарячих цехах деяких підприємств ресторанного господарства робоче місце кухаря має бути оснащене універсальним приводом для протирання, збивання продуктів. Для збивання яєць, яєчних сумішей використовують збивальну машину.
На робочому місці для зважування продуктів та напівфабрикатів використовують ваговимірювальне обладнання: ваги циферблатні та ваги електронні.
Поряд з гарячим цехом повинно розміщуватися приміщення для добового запасу продуктів або холодильна шафа. Якщо немає складу добового запасу, холодильну шафу встановлюють на кухні. Дрібні підприємства для зберігання швидкопсувних продуктів використовують холодильну шафу холодного цеху, у великих – має бути спеціальна охолоджувальна камера.
Гарячий цех, де організуються робочі місця для приготування страв з молока, молочних продуктів обладнують стоками, стелажем для запасу напівфабрикатів і чистого посуду.
Вибір посуду для приготування страв з молока, молочних продуктів здійснюється приблизно так, як і для перших, але з деякими особливостями. Приготування страв з молока, молочних продуктів здійснюється в основному в наплитному посуді.
Приготування різноманітного асортименту страв з молока, молочних продуктів потребує застосування різноманітного посуду та інвертаря:
– каструлі з одною ручкою без кришки для приготування других і соусів ємністю від 2 до 14 л, каструлі з двома ручками та кришкою такої ж ємності;
– каструлі овальні з двома ручками для смаження страв з сиру у фритюрі ємністю 6 і 14 л,
– сотейники циліндричні з однією або двома ручками і кришкою до 5 л;
– сотейники конусні з ручкою і кришкою ємністю 1,5, 5 і 6,5 л;
– сковорідки для смаження страв з яєць (внутрішній діаметр 400 мм);
– сковорідки для смаження страв з молочних продуктів (внутрішній діаметр 400 мм);
дека з тонколистової сталі товщиною 1 мм для запікання страв з молока, молочних продуктів;
– шумовки з неіржавіючої сталі для зняття шумовиння і виймання продуктів з рідини;
– соусні ложки овальної форми з неіржавіючої сталі;
– лопатки з неіржавіючої сталі для перевертання і зняття страв при смаженні;
– вінчики для збивання яєць, яєчних сумішей;
– вставки сітчасті для приготування страв на пару;
Багато часу при приготуванні других страв проціджування і протирання продуктів. Для цього застосовують різні сита, що поділяються залежно від матеріалу поверхні і величини отворів на на грохоти, тамбурні і шовкові сита та решета. Тамбурні сита – для просівання борошна.
Чистий посуд зберігають на стелажі, встановленому в приміщенні мийної.
Для зберігання інструмента та інвертаря в гарячому цеху передбачається спеціальна шафа.
Сирники зберігають не більше15 хвилин у теплому місці до подавання, запіканки – 1 годину, бабки 30 хвилин. Відповідно страви з молока, молочних продуктів готують попитом.
Отже, страви з сиру, молока, молочних продуктів потребують приготування невеликими порціями протягом дня.
Нормативним документом для розрахунку рецептур, взаємозаміни сировини для приготування страв з молока, молочних продуктів є збірник рецептур.
Організація робочого місця для приготування гарячих страв з сиру:
потрібно стіл та інвентар вимити гарячою водою;
перед початком роботи руки вимити милом і ополоснути їх 2 відсотковим розчином хлорного вапна;
розробну дошку розмістити перед собою від краю стола на 5-6 см, інструмент, інвентар, посуд розмістити перед собою праворуч, а продукті ліворуч;
сировину викласти в підготовлений посуд, дотримуючись товарного сусідства.
підготовка продуктів до використання;
приготування маси для запіканки;
приготування запіканки;
приготування маси для сирників;
приготування сирників;
прибирання робочого місця.
Страви з сиру швидко втягують різні запахи, тому для приготування їх виділяють окреме обладнання (столи, ванни, холодильні шафи, змінні механізми до універсального приводу П-11), кухонний промаркований посуд (каструлі, сотейники, листи, форми) та інвентар (шумівки, черпаки, вінчики, дерев’яні копистки, сітчасті ковші, друшляки, решета, сита, сітки-вставки та ін.). Не слід використовувати алюмінієвий посуд та інвентар, оскільки від цього змінюється колір страв і з’являється присмак металу.
Організація робочого місця для приготування сирного фондю
Для приготування швейцарського фондю використовують спеціальний жароміцний посуд, який зсередини натирають зубчиком часнику. Розтоплюють у фондюшниці вершкове масло, натирають емментальський сир і всипають 1/3 його, наливають вино і нагрівають на повільному вогні, але не доводять до кипіння. Безперервно помішуючи дерев’яною ложкою, поступово додають сир, який залишився, приправлений перцем і мускатним горіхом. Причому розмішують не по колу, а по лінії вісімки.
Крохмаль розчиняють у вишневій настоянці і разом із зеленню додають у суміш. Фондюшницю ставлять на спиртівку в центрі столу. Гість нанизує на виделку з довгою ручкою шматочок хліба, занурює в сирну масу і поки він дістає виделку з фондюшниці, сир застигає на шматку хліба. Виходить чудова страва, готова до вживання. Гість перекладає її на менажницю і їсть закусочним столовим набором.
До сирного фондю вино не подають, після нього п’ють міцну чорну каву.
Презентація. Тема. Організація процесу приготування страв з молока, молочних продуктів.
Робочий зошит. Тема. Організація процесу приготування страв з молока, молочних продуктів.
Страви з молока, молочних продуктів, що потребують різної теплової обробки, випускає ____________________.
Для виконання різних процесів теплової і механічної обробки продуктів робочі місця кухарів оснащуються ________________________________________________ обладнанням, різноманітним __________, _____________, ___________________.
Основним обладнанням соусного відділення для приготування страв з молока, молочних продуктів є _____. Залежно від виду теплоносія плити можуть бути ________________________________________________.
До спеціалізованих aпaратів відносять ________________ для приготування страв з молочних продуктів.
Для приготування страв з молока, молочних продуктів на пару встановлюються _________ шафи. Це можна робити і в _____________ котлах, помішуючи в них вкладиші із сіток або сітчастих дисків.
Сковорода електрична призначена _________________________________________________
Для смаження виробів у великій кількості жиру використовуються спеціалізовані жарові апарати ________ Вони бувають _________________________________ дії і працюють на електрообігріві.
Для запікання страв з молока, молочних продуктів використовують __________________________________.
Для приготування дієтичних страв з молока, молочних продуктів у гарячих цехах деяких підприємств ресторанного господарства робоче місце кухаря має бути оснащене універсальним _________________ для протирання, ________________ продуктів. Для збивання яєць, яєчних сумішей використовують __________ машину.
На робочому місці для зважування продуктів та напівфабрикатів використовують ваговимірювальне обладнання: ваги ___________ та ваги _______________.
Поряд з гарячим цехом повинно розміщуватися приміщення для добового запасу продуктів або холодильна шафа. Якщо немає складу добового запасу, холодильну шафу встановлюють на _________. Дрібні підприємства для зберігання швидкопсувних продуктів використовують __________________холодного цеху, у великих – має бути спеціальна ________________________ камера.
Гарячий цех, де організуються робочі місця для приготування страв з молока, молочних продуктів обладнують стоками, стелажем для запасу напівфабрикатів і чистого посуду.
Вибір посуду для приготування страв з молока, молочних продуктів здійснюється приблизно так, як і для _______, але з деякими особливостями. Приготування страв з молока, молочних продуктів здійснюється в основному в _______________посуді.
Приготування різноманітного асортименту страв з молока, молочних продуктів потребує застосування різноманітного посуду ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________та інвертаря___________________________________________________________________________________________________________________________________________
Багато часу при приготуванні других страв проціджування і протирання продуктів. Для цього застосовують різні _____, що поділяються залежно від матеріалу поверхні і величини отворів на __________________________________ сита та решета. ________________ сита – для просівання борошна
Чистий посуд зберігають на стелажі, встановленому в приміщенні _______________.
Для зберігання інструмента та інвертаря в гарячому цеху передбачається ________________ шафа.
Сирники зберігають не більше ______ у теплому місці до подавання, запіканки – _______, бабки ________. Відповідно страви з молока, молочних продуктів готують ________________________.
Отже, страви з сиру, молока, молочних продуктів потребують приготування __________________________
Нормативним документом для розрахунку рецептур, взаємозаміни сировини для приготування страв з молока, молочних продуктів є _____________________________.
Організація робочого місця для приготування гарячих страв з сиру:
потрібно стіл та інвентар вимити гарячою водою;
перед початком роботи руки вимити милом і ополоснути їх 2 відсотковим розчином ______________________;
розробну дошку розмістити перед собою від краю стола на 5-6 см, інструмент, інвентар, посуд розмістити перед собою праворуч, а продукті ліворуч;
сировину викласти в підготовлений посуд, дотримуючись ___________________ сусідства.
підготовка продуктів до використання ;
приготування маси для запіканки;
приготування запіканки;
приготування маси для сирників;
приготування сирників;
прибирання робочого місця.
Страви з сиру швидко втягують різні _____________, тому для приготування їх виділяють ____________ обладнання (столи, ванни, холодильні шафи, змінні механізми до універсального приводу П-11), кухонний промаркований посуд (каструлі, сотейники, листи, форми) та інвентар (шумівки, черпаки, вінчики, дерев’яні копистки, сітчасті ковші, друшляки, решета, сита, сітки-вставки та ін.). Не слід використовувати _______________________посуд та інвентар, оскільки від цього змінюється _________ страв і з’являється присмак ______________.
Організація робочого місця для приготування сирного фондю
Для приготування швейцарського фондю використовують спеціальний _______________ посуд, який зсередини натирають зубчиком ______________. Розтоплюють у _______________ вершкове масло, натирають емментальський сир і всипають 1/3 його, наливають вино і нагрівають на повільному вогні, але не доводять до кипіння. Безперервно помішуючи _____________ ложкою, поступово додають сир, який залишився, приправлений перцем і мускатним горіхом. Причому розмішують не по колу, а по лінії вісімки.
Крохмаль розчиняють у вишневій настоянці і разом із зеленню додають у суміш. Фондюшницю ставлять на _______________ в центрі столу. Гість нанизує на виделку з довгою ручкою шматочок хліба, занурює в сирну масу і поки він дістає виделку з фондюшниці, сир застигає на шматку хліба. Виходить чудова страва, готова до вживання. Гість перекладає її на менажницю і їсть закусочним столовим набором.
До сирного фондю вино не подають, після нього п’ють міцну чорну каву.
Інтерактивна вправа. Тема. Організація процесу приготування страв з молока, молочних продуктів.
Контрольний тест
КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЇ
ПРЕДМЕТ ОРГАНІЗАЦІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ВИРОБНИЦТВА
ОК01.Організація роботи доготівельних цехів
Модуль 3. Організація процесу приготування страв з яєць, молока, молочних продуктів
Тема. Види столового посуду для подавання різних видів яєць та страв з сиру.
Для других гарячих страв з яєць, сиру призначена столова мілка тарілка діаметром 240 мм
Чарки-підставки для яєць діаметром 35-50 мм призначені для яєць, зварених не круто і “в мішечок”.
Для варення, джему, меду використовують розетки діаметром 90 – 100 мм.
Сковорода (1 – 4 порції) використовують для запіканок і подавання різних гарячих закусок (яєчні).
Для подавання натуральної яєчні використовують порційні сковороди на одне або на чотири яйця.
Соусники (100, 200 см3) призначені для подавання соусів, сметани.
Подають сирники по 3 шт. на порцію на підігрітих мілких столових тарілках, посипають цукром або поливають варенням чи сметаною, можна також подати молочний солодкий чи сметанний соус;
подавання запіканки – перед подаванням запіканку нарізують на порціонні шматки квадратної, прямокутної або трикутної форми 225 г або 175 г , поливають сметаною або солодким соусом.)
Для сирного фондю стіл сервірують спеціальними тарілками у вигляді менажниць, закусочними наборами, виделками з довгими дерев’яними ручками. Праворуч ставлять кавові чашки з блюдцями і кавовими ложечками. На столі розміщують керамічні або порцелянові вазочки з грінками із житнього і пшеничного хліба, злегка підсушений, нарізаний кубиками хліб.
Презентація. Тема. Види столового посуду для подавання різних видів яєць та страв з сиру.
Робочий зошит. Тема. Види столового посуду для подавання різних видів яєць та страв з сиру.
Для других гарячих страв з яєць, сиру призначена ___________________тарілка діаметром ________мм
Чарки-підставки для яєць діаметром ________мм призначені для яєць, зварених _________________ і _____________.
Для варення, джему, меду використовують _________
діаметром ____ мм.
Сковорода (1 – 4 порції) використовують для _____________________________________________.
Для подавання натуральної яєчні використовують ___________________.
Подають сирники по 3 шт. на порцію на _________ мілких ___________ тарілках, посипають цукром або поливають варенням чи сметаною, можна також подати молочний солодкий чи сметанний соус;
подавання запіканки – перед подаванням запіканку нарізують на порціонні шматки _____________________________________________ форми 225 г або 175 г , поливають сметаною або солодким соусом.)
Для сирного фондю стіл сервірують спеціальними тарілками у вигляді _________, ______________ наборами, виделками з довгими ______________ ручками. Праворуч ставлять ___________ чашки з блюдцями і ___________ ложечками. На столі розміщують керамічні або порцелянові __________ з грінками із житнього і пшеничного хліба, злегка підсушений, нарізаний кубиками хліб.
Подавання сирників – подають сирники по 3 шт. на порцію на підігрітих мілких столових тарілках, посипають цукром або поливають варенням чи сметаною, можна також подати молочний солодкий чи сметанний соус;
Подавання запіканки – перед подаванням запіканку нарізують на порціонні шматки квадратної, прямокутної або трикутної форми 225 г або 175 г , поливають сметаною або солодким соусом.)
Для приготування швейцарського фондю використовують спеціальний _______________ посуд, який зсередини натирають зубчиком ______________. Розтоплюють у _______________ вершкове масло, натирають емментальський сир і всипають 1/3 його, наливають вино і нагрівають на повільному вогні, але не доводять до кипіння. Безперервно помішуючи дерев’яною ложкою, поступово додають сир, який залишився, приправлений перцем і мускатним горіхом. Причому розмішують не по колу, а по лінії вісімки.
Крохмаль розчиняють у вишневій настоянці і разом із зеленню додають у суміш. Фондюшницю ставлять на _______________ в центрі столу. Гість нанизує на виделку з довгою ручкою шматочок хліба, занурює в сирну масу і поки він дістає виделку з фондюшниці, сир застигає на шматку хліба. Виходить чудова страва, готова до вживання. Гість перекладає її на __________________ і їсть ____________________________________ набором.
До сирного фондю вино не подають, після нього п’ють міцну чорну каву.
Інтерактивна вправа. Тема. Види столового посуду для подавання різних видів яєць та страв з сиру.
Контрольний тест. Тема. Види столового посуду для подавання різних видів яєць та страв з сиру.
Інтерактивна вправа (узагальнююча)
Підсумковий тест
Published: Nov 17, 2023
Latest Revision: Nov 21, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1517148
Copyright © 2023