КОМАНДИ – це чіткі накази виконати певні дії («Купи хліба», «Піди до крамниці», «Пообідай»).
Команди виконавцям можуть подаватися різними способами:
а) спонукальними реченнями, наприклад, «Зачини вікно»; б) звуковими сигналами, наприклад, дзвінок у школі, постріл стартового пістолета на спортивних змаганнях;
в) світловими сигналами, наприклад, сигнали світлофора; г) жестами, наприклад, команди регулювальника/регулювальниці на вулиці водіям і пішоходам;
д) вибором команди меню та ін.
ВИКОНАВЦІ – ті, хто розуміє та може виконати ці команди.
АЛГОРИТМ – це послідовність команд для виконавця, які слід виконати для розв’язання певної задачі.
Кожний виконавець виконує команди, які входять до його системи команд, у певному середовищі. Наприклад, виконавець учень/учениця виконує команди вчителя/вчительки у класі, виконавець футболіст/футболістка виконує команди судді на футбольному полі, виконавці пішоходи та водії автомобілів виконують команди регулювальника на перехресті.
Середовище виконання – місце, в якому виконують заданий алгоритм.
Способи подання алгоритмів.
Графічне подання алгоритму називають блок-схемою алгоритму. Команди в блок-схемі розташовують усередині прямокутників. А стрілки, що з’єднують прямокутники, показують, яку команду треба виконати після якої. Початок та кінець алгоритму позначають спеціальними блоками (овалами) Алгоритми, в яких команди виконуються послідовно в порядку їх запису, називають алгоритмами слідування.
СЛОВЕСНИЙ СПОСІБ ПОДАННЯ АЛГОРИТМІВ
1. Налити в чайник води
2. Поставити чайник на вогонь
3. В чашку покласти пакетик чаю та 2 ложки цукру
4. Кипяток налити в чашку
5. Почекати 2 хвилини і чай готовий.
Алгоритм, поданий мовою, зрозумілою комп’ютеру, та призначений для виконання на комп’ютері, називають програмою. Мови, на яких пишуть програми, називають мовами програмування, а людей, що пишуть ці програми — програмістами. Щоб було зручно створювати програму, бачити результат її виконання, виправляти помилки, використовують спеціальні середовища програмування У минулому навчальному році ви вже ознайомились із середовищем програмування Scratch (Скретч) і навіть навчились створювати невеличкі програми.
Published: Oct 27, 2023
Latest Revision: Oct 27, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1509603
Copyright © 2023