Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер

by

Artwork: Ірина Ремінська

  • Joined May 2023
  • Published Books 1
Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com
Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com

Цікаві факти про утеплення стін і термомодернізацію

Бажання прикрашати і захищати себе та свій дім є первинним прагненням кожної людини. Ця потреба пронизує розвиток нашої цивілізації від її зародження до сьогодні.

Не дивно, що теплоізоляція поступово стає невід’ємною частиною світової будівельної індустрії. Але що саме вона дає?

     Теплоізоляція – один з найбільш простих та ефективних інструментів енергозбереження.

Статистика тепловтрат будівлі говорить:

– 30-40% тепла йде через стіни;

– 10-15% – через вікна;

– 15-20% – через дах;

– 5-10% – через холодний неутеплений фундамент, сходові клітини та холодні підвали.

 

4

В першу чергу, теплоізоляція забезпечує комфортний температурний режим. Через не утеплені стіни, приміщення втрачають до 40% тепла взимку, а влітку перегріваються під час спеки. Системи теплоізоляції  компенсують перепади температур, забезпечуючи надійний захист будівлі від спеки, холоду, тріщиноутворень і ураження грибком та пліснявою. Завдяки грамотному застосуванню теплоізоляційних матеріалів втрати тепла можна знизити до 70%, а отже, істотно заощадити на опаленні.

Що утеплювати?

Для того, щоб досягти комплексного ефекту від використання  теплоізоляції, необхідно утеплювати:
– покрівлі та мансарди;
– зовнішні стіни;
– холодні горищні перекриття;
– перекриття над неопалюваним підвалом;
– елементи системи вентиляції та опалення.

5

Краса – не менш важлива перевага, яку надає теплоізоляція. Адже кожен з нас бажає жити, працювати і бачити навколо себе красиві та охайні будівлі. Системи гарантують збереження поверхні рівною та неушкодженою, а широка палітра колірних відтінків забезпечує безліч можливостей стійких кольорових рішень для будівель, від світлих до темних та насичених.

6

 

Вигода – особливо актуальна характеристика теплоізоляції. Строк служби систем утеплення  – від 25 років експлуатації без ремонту, а окупність утеплення за рахунок економії на опаленні – до 7 років. Досвід країн світу, а також і України показує, що теплоізоляція – це відмінна інвестиція у майбутнє кожного будинку.

Окупність робіт по утепленню фасадів складно недооцінити. Після утеплення будівель покращується мікроклімат приміщення, температура піднімається на 3-5°, стає стабільною, перестають сиріти кути, відкоси, значно знижуються витрати на енергоносії.

7
Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com

Система утеплення являється не несучим будівельним елементом будівлі і представляє собою багатошарову конструкцію, яка складається з наступних елементів:

  • розчину клейової суміші для кріплення плитного утеплювача до зовнішньої поверхні огороджуючих конструкцій;
  • плитного утеплювача, який кріпиться до зовнішньої поверхні огороджуючих конструкцій, за допомогою розчину клейової суміші і механічного кріплення;
  • допоміжних елементів з перфорованих будівельних профілів, з легких корозійностійких металів, або пластика в комбінації з армувальною сіткою з скловолокна;
  • ущільнюючих і герметизуючих матеріалів, які служать для ущільнення і герметизації місць примикань теплоізоляційного шару до віконних і дверних прорізів, місць з’єднання теплоізоляційного шару з конструкціями покрівлі, а також для улаштування деформаційних швів в теплоізоляційному шарі;
  • гідрозахисного шару, армованого лугостійкою штукатурною склотканевою сіткою, який служить для зміцнення системи і для захисту плитного утеплювача від механічних і атмосферних дій;
  • декоративно-захисного шару, який посилює захисну дію гідрозахисного шару і являється зовнішнім оздобленням поверхні системи утеплення.
9
Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com
Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com

 

 

 

 

 

За типом застосовуваних утеплювачів система утеплення поділяється на:

  • FROSTOP MW – система теплоізоляції із застосуванням плит з мінеральних волокон підвищеної жорсткості (мінераловатні, базальтоволокнисті, скловолокнисті);
  • FROSTOP EPS – система теплоізоляції із застосуванням фасадних пінополістирольних плит;
  • FROSTOP HRP – із застосуванням комбінації фасадних плит з мінеральних волокон і пінополістирольних плит.
12

Система типу FROSTOP MW з утеплювачами, що мають групу горючості НГ, застосовується для утеплення будівель і споруд I ступеня вогнестійкості без обмеження по висоті.

Система типу FROSTOP EPS застосовується при утепленні будівель і споруд різного призначення з конструктивною основою з цегли, бетону, природного каменя висотою до 9м, з дотриманням наступних вимог:

  • у будівлях і спорудах з покрівлею виконаною з горючих матеріалів необхідно передбачати обрамлення стін протипожежними поясами в місцях примикання до покрівлі, з утеплювача з негорючих матеріалів, шириною не менше чим дві його товщини.

Система типу FROSTOP HRP з утеплювачами, що мають групу горючості Г1, застосовується для утеплення будівель і споруд висотою до 26,5 м з дотриманням наступних вимог:

  • у будівлях до 15м передбачати влаштування протипожежного обрамлення віконних і дверних прорізів, протипожежного поясу на рівні перекриття 3-го поверху з негорючого утеплювача (мінераловатний, базальтоволокнистий, скловолокнистий), шириною не менше чим дві його товщини;
  • у будівлях висотою до 26,5м необхідно виконувати обрамлення віконних і дверних прорізів поясами з негорючого плитного утеплювача, крім того, розділяти поясами з негорючого плитного утеплювача фасади по горизонталі через кожні три поверхи;
  • у будівлях шкіл, дитячих дошкільних установах слід виконувати утеплення нижньої частини будівлі на висоту 2,5м від рівня землі, негорючим утеплювачем.

До складу робіт, що розглядаються технологічною картою, входять наступні процеси:

  • очищення поверхні огороджуючих конструкцій від пилу та забруднень;
  • заміна віконних і балконних ущільнювачів або підвищення їх теплозахисних якостей;
  • укладання та закріплення теплоізоляційних плит;
  • улаштування гідрозахисного шару, армованого лугостійкою сіткою із скловолокна;
  • нанесення декоративно-захисного шару.

 

Система призначена для фасадної теплоізоляції зовнішніх огороджуючих конструкцій при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті будівель і споруд різного призначення.

 

Роботи на об’єкті повинні проводитись відповідно до заздалегідь розробленого проекту виробництва робіт, робочих креслень та відповідати вимогам ТУ У В.2.7-45.3-239795576-004:2006, ДБН В.2.6-22-2001, ДСТУ-П Б В.2.7-126:2006.

13
Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com

G-50

Ґрунтовка акрилова універсальна

                     

Опис

Ґрунтовка G-50 призначена для просочення і зміцнення сильновбираючих мінеральних основ: ніздрюватий бетон, цегляні поверхні, цементні, гіпсові і цементно-вапняні штукатурки, гіпсокартонні плити. Ґрунтовку необхідно застосовувати перед оштукатурюванням, шпаклюванням і улаштуванням підлог, укладанням лицювальної плитки, фарбуванням вододисперсійними фарбами, приклеюванням шпалер, а також при улаштуванні систем скріпленої теплоізоляції. Ґрунтовку застосовують як усередині, так і зовні будинків. Колір плівки після висихання прозорий.

Ґрунтовка G-50 готова до застосування, універсальна при використанні, глибокопроникна, зміцнює основу, посилює адгезію покриттів до основи, знижує водопоглинання, запобігає утворенню повітряних пухирів і кратерів, паропроникна, стійка до лугів.

Паковання: 2л, 5 л, 10 л.

Технічні характеристики:

Витрата                                    0,1-0,2 л/м²

Термін висихання                      4 години

Щільність                                  близько 1,01 г/м³

Паропроникність                       не менше 0,03 мг/м·год ·Па

Температура основи                  від +5°С до + 30°С

Зберігання:

Грунт-фарбу необхідно зберігати у фірмовому герметично закритому упакуванні, в сухому прохолодному приміщенні. Транспортувати в умовах плюсових температур. Термін зберігання 18 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

Не допускати заморожування!

 

15

K-104

Клей для кріплення пінополістирольних та мінераловатних плит

                 

Опис

Клей K-104 призначений для кріплення пінополістирольних та жорстких мінераловатних плит при утепленні фасадів будівель і споруд різного призначення.

Клей K-104 має високу фіксуючу здатність, високу адгезію до мінеральних і органічних матеріалів, паропроникний, водостійкий, морозостійкий, зручний у застосуванні.

Паковання: 25 кг.

Технічні характеристики:

Пропорція суміші                                  0,17-0,19 л води/кг

Витрата суміші на 1 мм суцільного шару              1,4 кг/м²

Час придатності розчину для використання          2 години

Відкритий термін робіт                                min 20 хвилин

Адгезія до основи                                        min  0,75 МПа

Адгезія до пінополістіролу (когезійний розрив по утеплювачу) через 7 діб витримування

Температура основи                  від +5°С до + 30°С

Температура експлуатації          від -30°С до + 85°С

Приготування розчину: Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції 4,25-4,75 л на мішок 25 кг. Ретельно перемішати низькообертовим дрилем з насадкою до однорідної консистенції. Після чого розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати.

Зберігання:

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання 12 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

К- 104 “WINTER”

                         

Використання К-104 WINTER” можливе при температурі не нижче 0°С за умови, що протягом 72 годин після застосування температура не знизиться до -5°С

 

 

16

K-114

Клей для кріплення пінополістирольних та мінераловатних плит

 

Опис

Клей K-114 призначений для кріплення пінополістирольних та жорстких мінераловатних плит, а також улаштування по ним захисного шару, армованого лугостійкою склосіткою при утепленні фасадів будівель і споруд різного призначення. Рекомендований для приклеювання плит з екструдованого пінополістиролу з шорсткою поверхнею або з термічно нанесеним рельєфним малюнком.

Клей K-114 армований мікроволокнами, має високу фіксуючу здатність, високу адгезію до мінеральних і органічних матеріалів, паропроникний, водостійкий, морозостійкий, зручний у застосуванні.

Паковання: 25 кг.

Технічні характеристики:

Пропорція суміші                                  0,18-0,20 л води/кг

Витрата суміші на 1 мм суцільного шару              1,45 кг/м²

Час придатності розчину для використання          2 години

Відкритий термін робіт                                min 20 хвилин

Адгезія до основи                                        min  0,75 МПа

Адгезія до теплоізоляційних плит (когезійний розрив по утеплювачу) через 7 діб витримування

Морозостійкість                                            min 75 циклів

Паропроникність                       не менше 0,1 мг/м·год ·Па

Температура основи                  від +5°С до + 30°С

Температура експлуатації          від -30°С до + 85°С

Приготування розчину: Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції 4,5-5,0 л на мішок 25 кг. Ретельно перемішати низькообертовим дрилем з насадкою до однорідної консистенції. Після чого розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати.

Зберігання:

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання 12 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

К- 114 “WINTER”

                             

Використання К-114 WINTER” можливе при температурі не нижче 0°С за умови, що протягом 72 годин після застосування температура не знизиться до -5°С

 

17

K-124

Клей для кріплення та армування пінополістірольних та мінераловатних плит

Опис

     Клей K-124 призначений для кріплення фасадних пінополістирольних та мінераловатних плит, а також улаштування по ним гідрозахисного шару, армованого лугостійкою склосіткою при утепленні фасадів будівель і споруд різного призначення. Рекомендований для приклеювання плит з екструдованого пінополістиролу з шорсткою поверхнею або з термічно нанесеним рельєфним малюнком.Клей K-124 виготовлений з високоякісного портландцементу, кварцових заповнювачів, а також модифікуючих домішок, що сприяють поліпшенню фізико-механічних властивостей розчину й адгезії.

Паковання: 25 кг.

Технічні характеристики:

Пропорція суміші                                  0,18-0,20 л води/кг

Витрата суміші на 1 мм суцільного шару              1,45 кг/м²

Час придатності розчину для використання          2 години

Відкритий термін робіт                                min 20 хвилин

Адгезія до основи                                        min  0,75 МПа

Адгезія до пінополістіролу min 0,08 МПа   (когезійний розрив по утеплювачу) через 7 діб витримування

Адгезія до мінераловатних плит min 0,015 МПа   (когезійний розрив по утеплювачу)  через 7 діб витримування

Морозостійкість                                            min 75 циклів

Паропроникність                       не менше 0,10 мг/м·год ·Па

Температура основи                  від +5°С до + 30°С

Температура експлуатації          від -30°С до + 85°С

Приготування розчину: Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції 4,5-5,0 л на мішок 25 кг. Ретельно перемішати низькообертовим дрилем з насадкою до однорідної консистенції. Після чого розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати.

Зберігання:

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання 12 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

18

G-62

Ґрунт-фарба фасадна акрилова

з кварцовим наповнювачем

                       

Опис

     Ґрунт-фарба G-62 призначена для збільшення адгезії, полегшення робіт з нанесення декоративних штукатурок, а також для консервації систем утеплення на зимовий період. Ґрунт-фарбу застосовують на мінеральних основах, таких як: бетон, цементно-вапняна, цементно-пісчана штукатурка, силікатна цегла, а також на гіпсових поверхнях і т ін., на стелях та стінах як усередині, так і зовні будинків.

Ґрунт-фарба G-62 готова до застосування, сприяє збільшенню адгезії, спрощує процес формування фактури, придатна для внутрішніх та зовнішніх робіт, водостійка. Колір плівки після висихання білий.

Упаковання: 5 л, 10 л.

Технічні характеристики:

Витрата                                    0,15-0,30 л/м²

Термін висихання                      від 3 до 6 годин

Щільність                                  1,40-1,45 г/м³

Температура основи                  від +5°С до + 30°С

Зберігання:

Грунт-фарбу необхідно зберігати у фірмовому герметично закритому упакуванні, в сухому прохолодному приміщенні. Транспортувати в умовах плюсових температур. Термін зберігання 18 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

Не допускати заморожування!

19

G-71

Ґрунт-фарба фасадна силіконова

                         

Опис

Ґрунт-фарба G‑71 призначена для збільшення адгезії, полегшення робіт з нанесення декоративних штукатурок T‑743/745, T‑751/754, а також для консервації систем утеплення на зимовий період. Ґрунт-фарбу застосовують на мінеральних основах, таких як: бетон, цементно-вапняна, цементно-пісчана штукатурка, силікатна цегла, на гіпсових поверхнях, гіпсокартонних та деревостружкових плитах і т ін., на стінах та стелях як усередині, так і зовні будинків. Колір після висихання – білий. Можливе тонування.

Ґрунт-фарба G‑71 готова до застосування, сприяє збільшенню адгезії, спрощує процес формування фактури, придатна для внутрішніх та зовнішніх робіт, водостійка.

Паковання: 5 л, 10 л.

Технічні характеристики:

Витрата                                    0,15-0,40 л/м²

Термін висихання                      від 3 до 6 годин

Щільність                                  1,40-1,45 г/м³

Температура основи                  від +5°С до + 25°С

Зберігання:

Грунт-фарбу необхідно зберігати у фірмовому герметично закритому упакуванні, в сухому прохолодному приміщенні. Транспортувати в умовах плюсових температур. Термін зберігання 18 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

Не допускати заморожування!

20

B-61

Фарба фасадна акрилова

                         

Опис

      Фарба B-61 призначена для оздоблення поверхонь будинків та споруд, а також для систем теплоізоляції. Фарбу застосовують на мінеральних основах, таких як: бетон, цементно-вапняна, цементно-пісчана штукатурка, а також на гіпсових поверхнях, деревноволокнистих, деревностружкових, гіпсокартонних плитах і т. ін., на стінах та стелях як всередині, так і зовні будинків. Фарба має білий колір та призначена для тонування.

Фарба B-61 придатна для внутрішніх та зовнішніх робіт, готова до застосування, стійка до стирання, вологостійка, еластична, атмосферостійка, лугостійка, зручна у застосуванні.
Пакування: 5 л, 10 л.

Технічні характеристики:

Витрата                                    0,1-0,3 л/м²

Термін висихання                      близько 2 годин

Щільність                                  1,40 г/м³

Покривність                               150 г/м²

Температура основи                  від +5°С до + 30°С

Зберігання:

Фарбу необхідно зберігати у фірмовому герметично закритому упакуванні, в сухому прохолодному приміщенні. Транспортувати в умовах плюсових температур. Термін зберігання 18 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

Не допускати заморожування!

 

21

B-71

Фарба фасадна силіконова

                           

Опис

Фарба B-71 призначена для оздоблення поверхонь будинків та споруд, а також для систем теплоізоляції. Фарбу застосовують на мінеральних основах, таких як: бетон, цементно-вапняна, цементно-пісчана штукатурка, а також на гіпсових поверхнях, деревоволокнистих, деревостружкових та гіпсокартонних плитах і т ін., на стінах та стелях як всередині, так і зовні будинків. Фарба має білий колір та призначена для тонування.

Фарба B-71 призначена для внутрішніх та зовнішніх робіт, готова до застосування, стійка до стирання, має високу паропроникність, вологостійка, еластична, атмосферостійка, лугостійка, зручна у застосуванні.

Пакування: 5 л, 10 л.

Технічні характеристики:

Витрата                                    0,1-0,3 л/м²

Термін висихання                      близько 3 годин

Щільність                                  1,40 г/м³

Покривність                              140 г/м²

Паропроникність                       не менше 0,03 мг/м·год ·Па

Температура основи                  від +5°С до + 30°С

Зберігання:

Фарбу необхідно зберігати у фірмовому герметично закритому упакуванні, в сухому прохолодному приміщенні. Транспортувати в умовах плюсових температур. Термін зберігання 18 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

Не допускати заморожування!

22

T-251

Штукатурка декоративна «камінцева» на білому цементі – зерно 1.5 мм

                         

Опис

Штукатурка Т-251 призначена для високоякісної тонкошарової декоративної обробки фасадів будинків з метою одержання камінцевих фактур. Розмір зерна 1,5 мм.

Штукатурка Т-251 білого кольору призначена для подальшого фарбування, дозволяє одержувати камінцеві фактури, атмосферостійка, паропроникна, стійка до ударних навантажень, зручна у застосуванні.

Паковання: 25 кг.

Технічні характеристики:

Пропорція суміші                                  0,16-0,19 л води/кг

Витрата суміші                                     2,8 кг/м²

Рекомендована товщина шару              1,5 мм

Час придатності розчину для використання          2 години

Час твердіння розчину                                min 24 години

Адгезія до основи                                       min  0,5 МПа

Морозостійкість                                          min 75 циклів

Температура основи                             від +5°С до + 30°С

Температура експлуатації                     від -30°С до + 85°С

Приготування розчину: Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції 4,0-4,75 л на мішок 25 кг. Ретельно перемішати низькообертовим дрилем з насадкою до однорідного стану без грудок і згустків, витримати 5 хвилин і перемішати ще раз. Для приготування використовувати чисті ємності та інструмент.

Зберігання:

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання 12 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

23

T-244

Штукатурка декоративна «короїд» на білому цементі – зерно 2.5 мм

                             

Опис

Штукатурка Т-244 призначена для високоякісної тонкошарової декоративної обробки фасадів будинків з метою одержання різних «короїдних» фактур. Розмір зерна 2,5 мм.

Штукатурка Т-244 призначена для подальшого фарбування, дозволяє одержувати різноманітні “короїдні” фактури, атмосферостійка, паропроникна, стійка до ударних навантажень, стійка до стирання, зручна у застосуванні.

Паковання: 25 кг.

Технічні характеристики:

Пропорція суміші                                  0,15-0,17 л води/кг

Витрата суміші                                     3,0 кг/м²

Рекомендована товщина шару              2,5 мм

Час придатності розчину для використання          2 години

Час твердіння розчину                                min 24 години

Адгезія до основи                                       min  0,5 МПа

Морозостійкість                                          min 75 циклів

Температура основи                             від +5°С до + 30°С

Температура експлуатації                     від -30°С до + 85°С

Приготування розчину: Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції 3,75-4,25 л на мішок 25 кг. Ретельно перемішати низькообертовим дрилем з насадкою до однорідного стану без грудок і згустків, витримати 5 хвилин і перемішати ще раз. Для приготування використовувати чисті ємності та інструмент.

Зберігання:

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання 12 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

24

T-671

Штукатурка декоративна «мозаїчна» акрилова – зерно 1.2 мм

Опис

Штукатурка Т‑671 призначена для високоякісної тонкошарової декоративної обробки поверхні усередині і зовні будинків по бетонним, оштукатуреним основам, а також в системах утеплення будинків з метою одержання оригінальних мозаїчних фактур. Рекомендована для оздоблення цоколя. Розмір зерна 0,8‑1,2 мм;

Штукатурка Т‑671 готова до застосування, стійка до ударних навантажень, стійка до стирання, дозволяє одержувати мозаїчні фактури, атмосферостійка, водовідштовхувальна, морозостійка.

Паковання: 25 кг.

Технічні характеристики:

Середня витрата                                        2,0 кг/м²

Щільність                                                   1,7 дм/м³          Розмір зерна                                              1,2 мм                Термін утворення поверхневої плівки          30 хвилин

Придбання стійкості до впливу атмосферних опадів

72 години

Адгезія до бетону                                        0,5 МПа

Температура основи                             від +5°С до + 30°С

Зберігання:

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому прохолодному приміщенні. Транспортувати в умовах плюсових температур. Термін зберігання 18 місяців з дати виготовлення.

Не допускати заморожування!

25

T-743

Штукатурка декоративна силіконова «короїд»

                         

Опис

Штукатурка T-743 призначена для високоякісної тонкошарової декоративної обробки поверхні усередині і зовні будинків по бетонним (термін витримки не менше 3 місяців, вологість нижче 4%), цементним, цементно-вапняним (термін витримки не менше 28 діб, вологість нижче 4%), гіпсовим та деревостружковим основам (вологість нижче 1%), гіпсокартонним плитам, а також в системах утеплення будинків з метою одержання різних «короїдних» фактур. Штукатурка має білий колір та призначена для тонування. Розмір зерна 2 мм.

Штукатурка T-743 готова до застосування, еластична, стійка до ударних навантажень, атмосферостійка, має високий ступінь паропроникнення, водовідштовхувальна, морозостійка.

Паковання: 25 кг.

Технічні характеристики:

Витрата                                                     2,4-2,6 кг/м²

Щільність                                                   1,7 дм/м³          Рекомендована товщина шару                     2 мм

Термін утворення поверхневої плівки          15 хвилин

Придбання стійкості до впливу атмосферних опадів

72 години

Адгезія до бетону                                        0,5 МПа

Паропроникність                      не менше 0,03 мг/м·год ·Па

Температура основи                             від +5°С до + 25°С

Зберігання:

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому прохолодному приміщенні. Транспортувати в умовах плюсових температур. Термін зберігання 18 місяців з дати виготовлення.

Не допускати заморожування!

26
Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com

Вправи для самооцінювання

 

СИСТЕМА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ

з використанням пінополістірольних плит

 

СИСТЕМА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ

з використанням мінераловатних плит

                     

28

Матеріали для монтажу системи теплоізоляції

 

 

Технічні характеристики матеріалів

для утеплення фасадів

 

29

Будь-яка скріплена теплоізоляція має на увазі наявність армуючої сітки.

30

Для чого використовується армуюча сітка?

     Фасадна сітка являє собою полотно, що складається з металевих, поліетиленових ниток, скловолокна. За зовнішнім виглядом матеріал візуально схожий з м’якою сіткою, що має осередки різних розмірів. В процесі виробництва продукція проходить додаткову обробку хімічними речовинами, що дозволяє поліпшити експлуатаційні якості.

Будівельна сітка характеризується високим рівнем міцності, стійкістю до агресивних середовищ, еластичністю, пожежною безпечністю, що істотно розширює сферу експлуатації матеріалу. Для оздоблювальних робіт застосовується сітка для штукатурки, під час кладки цегли та блоків, майстрами використовується – кладочна й т.д.

Під поняттям “фасадна сітка”, як правило, маються на увазі різні види будівельних матеріалів, що відрізняються функціональним призначенням і можливостями.       Незважаючи на це, її переваги є незмінними:

тривалий період експлуатації – вона є лугостійка, бо оброблюється спеціальними засобами;

– продукція знаходиться в рулоні, має невелику вагу, що сприяє простоті та легкості проведення різного роду операцій;

– вторинне використання – легко піддається демонтажу, і підлягає повторному застосуванню на іншому об’єкті.

Вибираючи сітку, варто враховувати особливості проведених робіт. Залежно від цього критерію, на ринку присутня пластикова, армована, склотканинна фасадна, і т.д.

Різновиди

     Виробники пропонують дві основні різновиди:

  1. захисна;
  2. фасадна.

Металева сітка для штукатурки має ряд призначень і особливостей. Найбільш часто захисний тип продукції зустрічається на майданчиках в якості загороджень. Виготовляється за технологією, яка передбачає застосування поліетиленових ниток. Вкраплення поліетиленових речовин сприяє підвищенню стійкості до механічних впливів й ультрафіолету.

Залежно від типу матеріалу, використаного в процесі виробництва, матеріал поділяють на два види:

– Металева фасадна – виготовляється методами протягання і звичайної зварювання, для якої використовуються тонкі металеві нитки або дріт.

– Склотканинна для фасадних робіт – рекомендується для виконання оздоблювальних робіт, так як має підвищений рівень вогнестійкості, стійкістю до лужних середовищ. Серед її характеристик невелика вага та простота монтажу. Як правило, дана сітка для фасадних робіт використовується на об’єктах, де планується фарбування поверхонь.

Металева армована сітка знайшла застосування на будівельних майданчиках в якості додаткового захисту або при обробці стін, на які потрібно накласти товстий шар розчину. Металева сітка для штукатурки, ціна якої нижче склотканинної, піддається корозії. У зв’язку з цим, для невеликих шарів розчину бажано вибирати оцинковану сітку.

Сфера застосування продукції поширюється на реставраційні та ремонтні роботи, зведення нових об’єктів, сільськогосподарські потреби, для облаштування захисних огороджень. Вона легко розтягується, згортається, і може експлуатуватися повторно.

Сітка армована металева для фасадів застосовується у внутрішній і зовнішній обробці. При зовнішній обробці вона не іржавіє, за рахунок чого мінімізується ризик утворення плям на поверхні фінішного покриття. З її застосуванням збільшується міцність стіни, а також підвищується стійкість до фізичних дій і механічних пошкоджень.

     Сітка захисна для фасадних робіт сприяє зміцненню:

– штукатурки;

– матеріалів для гідроізоляції;

– шпаклівки;

– теплоізоляції;

– плиткової основи.

Обидва види фасадної сітки відносяться до групи універсальних будівельних матеріалів з широкими функціональними можливостями. Важливо відзначити практичність, низьку собівартість, довговічність і багаторазове використання.

31

Виділяють 5 основних кольорів фасадної сітки:

 біла, синя, зелена, помаранчева і жовта. Причина такого розмаїття у виробників – потреба візуально виділити товар, який має різні технічні характеристики. Серед них це:

– щільність сітки: 35-350 г / м2;

– розміри осередків сітки: 2х2 мм, 5х5 мм, 10х10 мм і т.д .;

– стійкість до агресивного середовища;

– безпеку;

– якість плетіння.

Сітка білого кольору є найбільш поширеною і являє собою класичний варіант. Її виробляють під ім’ям більшості брендів, як відомих, так і не дуже.

     Синього кольору сітка – це покращений варіант білої. Відрізняється поліпшеними якостями надійності – не гниє, добре переносить перепади температур в широких діапазонах. Має підвищену стійкість у воді до агресивної хімії за рахунок спеціального просочення.

     Зелена фасадна сітка використовується для маскувальних робіт при будівництві та реставрації. Найчастіше використовують при облаштуванні зборів або лісів, для захисту фасадів будівель, що будуються.

     Помаранчева захисна сітка виготовляється з капрону і полімеру. Колір відіграє роль більше для привертання уваги – тому найчастіше використовується на об’єктах з підвищеною аварійністю.

Також існує ще жовта сітка для фасаду, яка складається з плетіння склотканини, посиленого полімерними волокнами. До складу також входить спеціальна (акрило-латексна) просочення для стабілізації.

Кожен виробник використовує колірну гамму для своїх особистих стандартів, і вони можуть сильно відрізнятися від марки конкурента. Тому при виборі сітки, все-таки потрібно орієнтуватися на технічні характеристики матеріалу і завдання, які Ви перед собою ставите.

32

Яка склосітка підійде для фасаду?

Для фасаду підійде склосітка з розміром комірок 50х50 мм і щільністю від 115 до 165 г/м2. Вона має цілу низку переваг:

– Стійкість до лугів.

– Стійкість перед діяльністю мікроорганізмів.

– Стійкість до так званого кліматичного старіння (в першу чергу, до ультрафіолетового випромінювання).

– Висока міцність на розрив.

                           

     Штукатурна склосітка з комірками 80х80 мм і щільністю 180 г/м2 використовується для армування штукатурки цокольних поверхів при створенні зовнішньої скріпленої теплоізоляції. Така склосітка оброблена лужностійкою сумішшю, а тому застосовується для армування бетону та аеродромних покриттів.

Як вибрати якісну армуючу сітку?

                       

При виборі армуючої сітки для фасаду дотримуйтеся нехитрих порад:

– Попросіть продавця пред’явити сертифікат якості для сітки.
– Зазвичай рулон склосітки для зовнішньої теплоізоляції має довжину 55 метрів і ширину 1,1 метр.
– Зверніть увагу на зовнішній вигляд рулону. Сітка повинна бути щільно згорнута і добре запакована. Вона обрізана по ширині, на краях немає “кошлатень”. Найчастіше сітка має сірий колір, на ній видно логотип виробника.
– Візьміть будь-який рулон з цікавлячої Вас партії, розгорніть його. Якщо сітка виготовлена ​​поганим виробником, довжина може бути на 3-5 погонних метрів менше.
– Розгорніть рулон і потягніть сітку в вертикальному і горизонтальному напрямках. Якщо сітка “пливе”, значить, її нитки неякісні.
– Ще один спосіб перевірки сітки на міцність. Розгорніть рулон у вертикальному напрямку з лісів. Якщо нижній край відійде від вертикалі на кілька метрів, сітку буде складно втиснути в базовий шар. Такий матеріал Вам не підходить.
– Перевірте сітку на стійкість до лужного середовища. Знайдіть 5% розчин натрій гідроксиду або використовуйте простий мильний розчин. Занурте в нього шматочки сітки від різних рулонів. Зачекайте три доби. Потім дістаньте шматочки, оцініть їх зовнішній вигляд. Спробуйте розтягнути сітку. Якщо перед Вами китайська підробка, вона швидко розповзеться і втратить колір.

33

Основні характеристики утеплювача

 

     Пінопласт (пінополістирольні плити) – це газонаповнений синтетичний полімерний пористий матеріал, що складається з гранул полістиролу,  отриманих з допомогою синтетичних смол.

У складі пінополістиролу знаходиться 98% повітря і 2% гранульованого стиролу, заповненого газом. У процесі виготовлення матеріал розчиняється в полімерній масі, а потім нагрівається за допомогою пари. Завдяки цьому на світ з’являються пінополістиролові кульки, які можуть збільшитися в розмірах до 50 разів. Процес збільшення завершується після того, як вони займають всю форму і спікаються між собою. Останнім етапом виробництва є просушування матеріалу і його нарізка на плити, які в подальшому ми купуємо для використання.

Спінений полістирол (EPS) – екологічно чистий, нетоксичний ізоляційний матеріал.

В будівельній сфері застосовується пінополістирол з позначкою Г1 – матеріали з низькою горючістю, самозатухаючі. До пінополісторольної гранули додають антипірен, який і  забезпечує безпеку та негорючість матеріалу при застосуванні.

Одною з основних переваг пінополістирольних плит є стійкість до вологи. Полістирол не розчинний у воді, не набухає і не вбирає воду. Він також стійкий до водних розчинів солі, кислот та основ. Вбудований у зовнішню стіну, він не вбирає вологу.

     

34

Мінеральна вата (мінераловатні плити) – це волокнистий матеріал, який отримують із розплавлений гірських порід, доменних шлаків та їх сумішей. Як правило для її виготовлення використовують гірські породи вулканічного походження базальтового типу, тому її ще часто називають базальтова вата або кам’яна вата.

Найпершими зразками мінеральної вати вважаються бризки розплавленого шлаку, які під час виверження вулкану підносились вітром і перетворювались на тонкі нитки. Помітивши такі волокна, англійський промисловець Едвард Перрі зробив висновок, що вони можуть стати ідеальним утеплювачем, і в 1840 році відтворив процес формування ниток з доменного шлаку. Відкрите виробництво шлакової вати призвело до вдихання робітниками волокон, що вільно розліталися по цеху. В результаті кілька людей постраждало, а сам Перрі відмовився від ідеї виробництва мінеральної вати.
Через 30 років на металургійному заводі німецького містечка Георгсмаріенхютте було запущено промислове виробництво мінеральної вати вже з урахуванням помилок англійця….
Підвидами мінеральної є скляна та кам’яна вата. Ці матеріали відрізняються між собою довжиною та товщиною волокон, термостійкістю, опором до динамічних навантажень, гігроскопічністю та коефіцієнтом теплопровідності. …

Класифікація та сфера застосування

Мінеральна вата поділяється на такі види:

легка – призначена для утеплення та звукоізоляції каркасних конструкцій з невисоким рівнем навантаження, випускається у вигляді рулонів та плит, може мати щільність від 10 до 90 кг/куб.м;

жорстка – застосовується для теплоізоляції контурів конструкцій, легко витримує помірні навантаження, зазвичай виготовляється у вигляді плит зі щільністю від 90 кг/куб.м;

технічна – використовується для утеплення димоходів, вентиляційних каналів, саун, лазень та промислового обладнання з температурою поверхні від 180 до +700 °С, випускається у формі рулонів чи плит, які з одного боку мають фольговане покриття….

 

35

Скловата

Скловата – це підвид мінеральної вати, що складається з великої кількості сплутаних між собою волокон. Ці волокна зазвичай формуються на основі розплавленого піску, соди, вапняку, бури, доломіту, скла або його відходів. Завдяки хорошим експлуатаційним властивостям, здатності затримувати між волокнами нерухоме повітря і тим самим забезпечувати відмінну тепло- та звукоізоляцію, скляна вата вже багато років залишається одним із найбільш поширених та недорогих матеріалів для утеплення та звукоізоляції. …

Вироби зі скляної вати мають підвищену міцність, пружність та вібростійкість, порівняно з продукцією на основі інших видів мінеральної вати. Такі характеристики обумовлені тим, що волокна матеріалу мають більшу довжину та товщину, аніж у звичайного утеплювача з подібною структурою та властивостями. Те саме можна стверджувати про здатність скловати витримувати впливи як екстремально низьких, так і дуже високих температур – від -200 °C до +450 °C. Це означає, що матеріал зі скловолокна не горить, не тліє, не псується на морозі і зберігає свою цілісність навіть в умовах сильних вібрацій чи різких струсів. У той же час скловата ніколи не виділяє шкідливих речовин у навколишнє середовище під дією вогню чи інших несприятливих факторів. …

Що стосується традиційних форм випуску скловати, то і тут є певна класифікація: вона може мати форму плит або рулонів. Перші краще підходять для облицювання поверхонь у невеликих приміщеннях, а другі – для великих за площею споруд.

Пам’ятайте: попри те, що скловата сучасного зразка є м’якшою та безпечнішою, порівняно з тією, яка випускалась декілька десятиліть тому, її волокна все ж можуть ламатися і при потраплянні на шкіру або всередину внутрішніх органів людини викликати подразнення. Часточки цього матеріалу виводяться з організму досить повільно, тому працювати з ним потрібно вкрай обережно – лише у щільному спецодязі, брезентових рукавицях, респіраторі та захисних окулярах….

36

Кам’яна вата

     Кам’яна вата – це різновид мінеральної вати, що виготовляється переважно з розплавів вивержених гірських порід. Теплопровідність матеріалу знаходиться в межах 0,077-0,12 Вт/куб.м, гранично допустима температура нагріву – 600 °С. Волокна кам’яної вати не колючі, тому з нею значно простіше працювати, ніж зі скловатою або шлаковою ватою….

Ще кращі показники термостійкості демонструє базальтова вата, що виробляється практично з того ж матеріалу, що й кам’яна. Різниця полягає лише в тому, що у вихідний матеріал для кам’яної вати (діабаз або габро) виробники додають мінерали (вапняк, доломіт і глину, шихту або доменні шлаки), що збільшує швидкість розплавлення. Таким чином частка мінеральних та інших домішків у кам’яній ваті може становити до 35 %. До речі, на будівельних ринках мінеральною ватою називають саме кам’яну.

У свою чергу базальтове волокно не містить будь-яких домішків або сполучних компонентів, тому витримує дуже високі температури нагрівання (до 1000 °С) і охолодження (до -190 °С). Відсутність у складі в’яжучих елементів не дозволяє сформувати з базальтового волокна плити або рулони, тому цей теплоізоляційний матеріал використовують в насипному вигляді або набивають ним мати….

37

 Мінвата чи пінопласт: характерні відмінності

                             

Першочергово нас цікавлять такі властивості згаданих матеріалів як теплопровідність, звукоізоляція, паропроникність, вогнестійкість, стійкість до шкідників, простота монтажу, термін служби, ціни.

  1. Теплопровідність – це основна властивість, що характеризує теплоізоляційні матеріали. Але для пінопласту і для мінераловатних  плит вона практично однакова, становить близько 0.03-0.04 Вт/(м•К), коливається в межах кількох тисячних залежно від конкретного виду утеплювального матеріалу. А, отже, лише за цим параметром не можна зробити вибір, потрібно розглянути інші характеристики.
  2. Звукоізоляція. Пінопласт лише  частково  гасить  зовнішні  звуки. А от фасадна  базальтова  вата шуми поглинає дуже добре, а отже це один з найкращих шумоізоляційних матеріалів. Звукоізоляційні властивості залежать від густини матеріалу: вата з меншою густиною краще поглинає повітряні шуми, з більшою – краще поглинає ударні звуки. А це досить важливий фактор для комфорту та спокою життя.
  3. Вогнестійкість. Ось тут пінопласт програє однозначно він легко займається при найменшому контакті з вогнем і розгорається з шаленою швидкістю, чим порятунок оселі від пожежі робить неможливим. А ось кам’яна  вата – це, як вже згадувалось, сплав гірських порід, продуктів виверження вулканів. А отже, вогню і високих температур зовсім не боїться і є хорошим протипожежним матеріалом. Будинки, утеплені ватою, безпечніші однозначно. Температура її плавлення становить понад 1000 °С, а також, на відміну від пінопласту, не виділяє токсичних смол при високих температурах.
  4. Паропроникність. Ще один з моментів, про який потрібно пам’ятати утеплюючи фасад, це здатність утеплювачів поглинати та пропускати вологу. Відомо, що пінополістирольні плити не дихають, отже з часом починає накопичувати надлишкову вологість та пліснявіти. В мінеральної вати навпаки, паропроникність висока, її волокна пропускають пару не поглинаючи її. А це значно підвищує вологостійкість такого покриття.
  5. Стійкість до шкідників. Пінопласт – чудове середовище для мишей та щурів.  Базальтова вата непридатна для життя будь-яких шкідників.
  6. Монтаж. Що стосується  самого процесу термоізоляційних  робіт, то тут незначно виграє пінопласт. Технологія його кріплення простіша та швидша.  Монтаж теплоізоляційних плит з мінвати потребує більшої кваліфікації, проте також не є надто складним
  7. Довговічність. Термін служби пінопластового покриття може становити 10 років, хоча при використанні додаткових захисних шарів довговічність може бути продовжена в рази. Для мінеральної вати термін служби може сягати 50 років.
  8. Важливим фактором для вибору є, звісно, ціна на матеріали для утеплення фасадів. Ціни залежать від конкретної марки та виробника матеріалу, але тут загальна тенденція на користь пінопласту, він дешевший ніж мінвата.
  9. Чим краще утеплити будинок: пінопластом чи мінватою?То ж, проаналізувавши ряд характеристик матеріалів для утеплення будинку можна зробити певні висновки. Пінопласт виграє лише за ціною матеріалу та простотою монтажу, а отже дає виграш у вартості утеплення. І при однакових теплоізоляційних властивостях за всіма важливими для безпеки і комфорту життя характеристиками як шумоізоляція, вогнестійкість, вологопроникність, захищеність від шкідників однозначно виграє мінеральна вата.

 

38

39

Кріплення теплоізоляції

     При організації систем теплоізоляції і звукоізоляції не обійтися без дюбеля для пінопласту з широким капелюшком. Він ефективно фіксує матеріал до основи, не потопаючи в ньому і не деформуючи листи.

Дюбелі необхідні і для того, щоб з часом шар утеплення не відходив від основи. Також термодюбелі використовують для запобіганню утворення “містків холоду”.

 

Спочатку потрібно розібратися, що таке дюбель і як він працює. Фасадний дюбель виготовляється з пластику, разом з забивним матеріалом. Забивний елемент, цвях, може бути з металу або також з пластику.

До вибору дюбелів потрібно підходити доволі серйозно, адже надійність всієї конструкції буде залежати від правильності вибору діаметру та довжини термодюбеля.

Наприклад, основа може бути пустотіла, що ускладнює встановлення кріплення. Набагато простіше проводити установку у бетонну та силікатну основу, тому що вона є монолітною. Існують також пористі основи – для них потрібно підібрати спеціальні дюбелі.

Для вирішення цієї проблеми розробили особливий вид дюбелів, який отримав назву “парасолька”. Завдяки широкому капелюху, таке кріплення тримає утеплювач, щільно притискаючи його до стіни. Якщо такий дюбель встановлювати у місцях з’єднання листів, то капелюх дюбеля буде утримувати декілька листів одночасно.          Кріплення відрізняється довжиною пробкової частини, за рахунок чого вирішується проблема з типом основи, у яку потрібно встановити кріплення.

Довжина дюбеля для пінопласту коливається від 70 мм до 220 мм, діаметр 10 мм, розпірна частина має діаметр 30 мм. Якщо є необхідність закріпити пінопласт до монолітної основи, тобто бетону чи силікатної цегли, то для цього підійде дюбель, довжина якого 120 міліметрів. Це забезпечить надійність всієї укріпленої конструкції.

Для не щільних поверхонь можна використовувати дюбель для пінопласту, довжина якого 140 міліметрів. Це може бути газобетон і інші схожі поверхні. Для того, щоб закріпити пінопласт до порожнистих поверхонь, пустотілих матеріалів, необхідно підібрати дюбель, довжина якого буде сягати 160 міліметрів. Така довжина забезпечить контакт всіх частин та елементів стіни.

 

40

  Вправи для самооцінювання

 

 

42

 

 

43

Контроль знань

Тестове завдання “Матеріали для утеплення фасадів”

 

44

 

 

 

 

 

 

45
Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com

   Для кожного етапу робіт по влаштуванню системи утеплення потрібен монтажний, штукатурний і малярський інструмент.

Штукатурний інструмент

Гребінчасті і прямі шпателі, ємності для розчинів і насадки-міксери потрібні протягом усього циклу робіт з утеплення.

Ними користуються:

при приклеюванні плит теплоізоляції до стін;

– під час створення захисного шару (гідроізоляції) поверх утеплювача;

– для швидкого нанесення декоративних штукатурок на завершальному етапі.

Основне правило вибору шпателів і штукатурних терок – рівна площина основної робочої частини. Перевіряють показник, прикладаючи інструмент до правила.

47
Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com

Монтажний інструмент

 

Цементний прошарок між стіною і утеплювачем є надійним фіксатором. Він запобігає появі містків холоду. Проте разом з будівельним клеєм професіонали утеплення використовують термодюбель. Кріплення нерухомо фіксує плити теплоізоляції, на довгий час.

Отвори в стіні з цегли, бетону або каменю виконують, користуючись свердлами по бетону.
Для монтажу термодюбеля просвердлюють отвори, пронизуючи утеплювач разом зі стіною. Для цього застосовують свердла різної довжини, відповідно до розміру ніжки термодюбеля. При підготовці отворів важливо, аби частка на поглиблення в стіні становила не менше 40% глибини занурення свердла.
Свердла з твердосплава

Розхідник із твердих сплавів металу використовується для важкооброблюваних матеріалів. Такі свердла застосовуються не лише по бетону. Їх використовують навіть для просвердлювання отворів у виробах з чавуну, сталі і кольорових металів.

Переваги твердосплавних свердел:

– універсальність;

– зносостійкість;

– економна витрата;

– порівняно низька теплопередача.

За рахунок застосування свердел з твердосплавних металів продовжується термін служби самого інструменту. Розмір отвору не перегрівається. А ресурс стійкості свердла дозволяє працювати ним тривалий термін.

 

49
Утеплення фасадів матеріалами ТМ Будмайстер by IRINA REMINSKA - Illustrated by Ірина Ремінська  - Ourboox.com
51

Малярський інструмент

    Валики і пензлі служать не тільки для фарбування фасаду. Інструменти необхідні при створенні проміжних адгезійних шарів. Широкими макловицею і валиками наносять грунтовку, протигрибкові засоби та інші рідини.        Для фарбування зовнішніх стін малярський інструмент може не знадобитися. Так відбувається коли в якості декоративного шару застосовується готова мозаїчна штукатурка або фактурна, з колорантом.

52
53
54

https://akvilon.ua/ua/katalog/instrument

55
56
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content