Медичний профілактичний огляд дитини проводиться в присутності батьків або інших законних представників у медичному закладі.
Медичні огляди можуть бути проведені також під час стаціонарного лікування дитини, незалежно від рівня надання медичної допомоги ЛПЗ і місцем проживання учня.
Медогляд проводиться за записом до сімейного лікаря або педіатра, з яким підписана декларація про надання первинної медичної допомоги. У разі тимчасової відсутності лікаря – з будь-яким лікарем медичного закладу. Якщо дитина вперше йде до школи, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра, з яким підписана декларація
Слід акцентувати увагу, що лише першокласники повинні пройти медогляди до 1 вересня, школярі інших вікових категорій – протягом року. Цей медичний огляд прив’язується плюс-мінус два тижні до дня народження дитини та діє один рік. Відповідальність за проходження медичного огляду покладається на батьків.
Для проходження консультації вузьких спеціалістів необхідно записатися в електронну чергу за направленням лікаря первинної ланки. В дитячій міській поліклініці будуть визначені «Дні школяра» для першокласників – щоп’ятниці, починаючи з 04.09.20 до 25.09.20.
Після проходження щорічного профілактичного огляду учень отримує довідку форми 086/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».
Учням, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення згідно українського календаря щеплень (затвердженого наказами МОЗ № 595 16.09.2011, № 551 від 11.08.2014, № 947 від 18.05.2018), може бути відмовлено у видачі довідки форми 086/о.
Необхідні щеплення учні загальноосвітніх шкіл можуть отримати в медичному закладі за місцем спостереження дитини протягом календарного року.
Наказом затверджена Схема періодичності обов’язкових профілактичних медичних оглядів:
* 6,11 років – 1 раз в рік ( хірург, офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показами, аналіз крові);
* 7,8,9,10,12,13 років – 1 раз в рік лікарем-педіатром або сімейним лікарем, інші спеціалісти та додаткові методи досліджень за показами;
* 14,15 років – 1 раз в рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показами, дит. хірург, ендокринолог, психолог за показами, флюорографія, аналіз крові);
* 16,17 років – 1 раз в рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показами, флюорографія).
Щодо оплати медогляду, то у статті 169 КЗпП зазначається, що власник повинен за власні кошти організувати проходження попереднього та періодичного трудового медогляду працівників. Це ж саме стосується і проходження профілактичного медогляду (стаття 21 Закону про захист від інфекцій).
Витрати закладів і установ охорони здоров’я на проходження медогляду працівниками бюджетних установ і організацій відшкодовуються за кошти, передбачені в їхніх кошторисах, а не за рахунок згаданих бюджетних установ.
Громадяни, що займаються індивідуальною діяльністю, оплачують медичний огляд і особисту медичну книжку за власний кошт.
Попередній медичний огляд обов’язково проводиться в разі прийняття на роботу неповнолітнього працівника. Згідно з підпунктом 2.4 Порядку № 246 роботодавець зобов’язаний видати направлення встановленого зразка на такий огляд.
Зверніть увагу. За час проведення медичного огляду під час прийняття на роботу виплата заробітної плати законодавством не передбачена.
Після проходження медичного огляду працівник надає роботодавцеві медичну довідку про проходження попереднього медичного огляду (за формою, зазначеною в Порядку № 246), у якій міститься висновок медичної комісії щодо придатності до роботи за обраною професією. В разі позитивного висновку медичної комісії, тобто за відсутності медичних протипоказань, працівника можна приймати на роботу на конкретну посаду (професію) й оформлювати необхідні документи.
Якщо у висновку зазначено медичні протипоказання, тобто особа непридатна виконувати роботу за конкретною посадою (професією), не можна оформлювати такого працівника на роботу, оскільки це суперечить законодавчим нормам України.
Періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди працівників, зокрема осіб, які не досягли 21 року, проводять щорічно за наказом роботодавця.
Зверніть увагу. За працівниками, які проходять періодичний медичний огляд, зберігається робоче місце з виплатою середньомісячного доходу.
Після проходження періодичного медичного огляду неповнолітнім працівником за наявності медичних протипоказань за роботою на конкретній посаді (професії) має бути запропонована робота на іншій посаді (професії), а в разі неможливості переведення на іншу роботу або відмови працівника від переведення він може бути звільнений за пунктом 2 статті 40 КЗпП з дотриманням вимог щодо особливостей звільнення працівників молодших за 18 років.
Роботи, на яких забороняється застосування праці осіб молодших за вісімнадцять років
Законодавство |
|
Забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах (частина перша ст. 190 КЗпП) | Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 березня 1994 року № 46 (далі — Наказ № 46) |
Здоров’я всім та мирного неба.
Published: Jun 5, 2023
Latest Revision: Jun 5, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1463976
Copyright © 2023