В Гребениківському ліцеї з 17.04.2021 по 21.04.2021 р. проходив Тиждень психології. Проведення Тижня психології – цікавий творчий процес, в якому були задіяні учасники навчально-виховного процесу. Були підібрані такі заняття, ігри, тести, які формують реальні оцінки своїх можливостей, залучають учнів до активних форм проведення дозвілля, розвивають комунікативні здібності, впевненість у своїх діях, виховують культуру поведінки. Кожен бажаючий учень мав змогу проявити свої здібності, нахили, висловити свою точку зору й обґрунтувати її. Всі щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту, що відповідала зазначеній темі дня.
Розпочалась робота Тижня психології в понеділок.
Девіз дня: «Хороший настрій починається з душі, а не з ноги, з якої зранку встали» .
Цього дня відкрилася інформаційна галерея «Психологія – це цікаво»; відбулась психологічна акція «Мудрі повчання», де учням, вчителям, працівникам школи пропонували взяти листівку із повчальними побажаннями;також розпочав свою роботу проект «Скринька довіри», а також психологічна вправа «Паркан відвертості», мета якої: виявлення думок про події в школі, своїх вчителів, однокласників, друзів. На дверях кожного кабінету школярі не тільки могли прочитати думки відомих людей і познайомитися з їхніми поглядами на життя.
Другий день, вівторок, був проведений під девізом «Подаруй світу посмішку!».
Хлопчики та дівчатка разом з вчителями із задоволенням взяли участь у акції, дарували всім чудові посмішки, які одразу піднімали настрій усім навколо.
Також було проведено заняття з учнями 5 класу “Емоції та настрій людини. Як покращити настрій”, метою якого було:
– сформувати поняття про емоції та їх вплив на настрій людини;
– навчити дітей із розумінням ставитися до емоційного світу людини;
– дати уявлення про настрій та як він впливає на здоров’я;
– навчити контролювати свої емоції;
– виховувати дружні стосунки між дітьми.
В ході проведення тижня психології пройшов конкурс дитячих малюнків «Щастя очима дитини». В ньому брали участь учні 5 – 6 класів.
Щастя очима дітей – це відносне поняття, яке може мати різні прояви для різних дітей. Одні можуть відчувати щастя від іграшок та подарунків, інші – від часу, проведеного з родиною, друзями або домашніми тваринами. Деякі діти можуть відчувати щастя від досягнень у навчанні, спорті або мистецтві, тоді як інші – від природи, музики або літератури. У кожної дитини є власне бачення того, що робить їх щасливими.
За допомогою кольорових олівців, акварелі та пензлика діти перенесли на папір своє уявлення про те, що таке щасливе життя. Порадувало те, що всі малюнки були позитивними, сповненими добра, любові, з надією на краще майбутнє під мирним небом.
Всі творчі роботи дітей було розміщено на стенді.
Середа. Девіз дня: «Якщо ви хочете, щоб життя вам посміхалося, подаруйте йому спочатку гарний настрій». В цей день було проведено інтелектуальний конкурс для учнів 4 класу, де учні показали гарні знання та кмітливість при виконанні завдань.
Для учнів 2-3 класів запропонували відправитися в захоплюючу подорож розмальовками американської художниці Карли Жерар. Такий вид діяльності допомагає дитині розвинути фантазію, вона може перетворити звичайного персонажа на казкового, незвичайного.
Дуже зацікавив дітей плакат «Ілюзія зору», де були представлені подвійні зображення або оборотні фігури – оптична ілюзія, яка використовує графічну схожість та властивість зорової системи інтерпретації двох і більше різних форм зображення.
Четвер пройшов під девізом: «Твори та дій, навіть якщо боїшся програти!».
Для учнів 10 класу була запропонована психологічна вправа «Аукціон», в якій їм надали можливість осмислити складність вибору життєвих цінностей та зрозуміти важливість розподілу власних ресурсів для вибору, яке може надати їм життя.
Дев’ятикласники взяли участь у веселій грі «Слідопити». Діти дізналися багато цікавої інформації про школу та її колектив. В ході гри учні проявили згуртованість, ерудицію та кмітливість, вміння знаходити потрібну інформацію. Вони рахували, бігали, сміялися, шукали відповіді на “дуже важкі” запитання.
Також для учнів школи було розпочато психологічну гру «Пожирач неприємностей», за умовами якої учні висловлювали на листочках свої неприємності та «згодовували» Пожирачеві.
Останні день Тижня психології пройшов під девізом:
«Ми – різні, ми – рівні».
З учнями 8 класу була проведена година психолога «Все в твоїх руках», під час якого відбулась вправа «Аукціон» та перегляд повчальної відеопритчі «Все в твоїх руках».
Проведення тижня психології має велике значення для підвищення психологічної культури, розуміння самого себе як особистості, усвідомлення свого місця серед людей, формування навичок рефлексії, навичок конструктивної взаємодії з навколишніми, розвиває комунікативні здібності, упевненість у своїх діях, виховує культуру поведінки.
Роль психології у навчанні дітей полягає в тому, щоб допомогти учням розвивати позитивну самооцінку, збільшувати мотивацію до навчання, зменшувати стрес та тривогу, покращувати міжособистісні відносини з однолітками та дорослими, а також розвивати навички соціальної адаптації та самокерування. Психологічні підходи та методи можуть допомогти вчителям виявляти потреби та труднощі учнів у навчанні, допомагати їм зосередитися на навчальних завданнях, збільшувати інтерес до навчання та розвивати навички саморегуляції та планування. У психологічному підході до навчання діти стають активними учасниками навчального процесу, що може позитивно вплинути на їхній розвиток та забезпечити більш якісну освіту.
Published: Apr 25, 2023
Latest Revision: Apr 28, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1445198
Copyright © 2023