Види та видання багатосторінкових виданнь by Velegura Volodimir - Illustrated by Велегура Володимир - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Види та видання багатосторінкових виданнь

by

Artwork: Велегура Володимир

  • Joined Apr 2023
  • Published Books 1

Види багатосторінкових виданнь

Книга — неперіодичне видання у вигляді зброшуварунних аркушів друкованого матеріалу, набір письмових, друкованих, ілюстрованих або порожніх аркушів, виготовлених з паперу, пергаменту або іншого матеріалу, як правило, скріплених з одного боку. Сторони аркуша називаються сторінками.

 

Газета — періодичне видання з постійною назвою, що виходить через певні, короткі проміжки часу (щоденно, щотижня, кожні два тижні) у формі складених аркушів.

 

Журнал —  також часопис — друковане періодичне видання. Журнал є одним з основних ЗМІ, впливає на громадську думку, формуючи її відповідно до інтересів певних ідеологічних груп, суспільних верств, політичних партій і організацій, наукових шкіл, конфесій, вікових, гендерних, специфічних прошарків соціуму.

 

2

Брошура — неперіодичне або періодичне текстове книжкове видання об’ємом понад 4, але не більше 48 сторінок, сполучених між собою за допомогою зшиття скріпками або ниткою. Словником СУМ-11 визначається як «невелика (не більше як 4—5 друкованих аркушів) книжка, зазвичай у м’якій оправі».

 

Буклет — вид друкованої продукції, характерний для рекламної поліграфії, має зовнішню схожість з брошурою, але зазвичай більш складної конструкції і продуманого дизайну. Являє собою листи, скріплені в корінці, або сфальцьовані у два і більше згинів аркушу паперу, на обох сторонах якого розміщена текстова та/або графічна інформація. Традиційно буклети виготовляються на папері з аркуша формату А4 або менше.

3

Видань існує дуже й дуже багато, це далеко не всі. Через це кожне видання відрізняється своїіми деталями: шрифт, подача інформації і так далі. Залежно від виду видання одні й ти самі, здавалося б, однакові моменти можуть будит звосім різними.

4

Означення

 

Шрифт, раніше черенки — графічний малюнок накреслень літер і знаків, які складають єдину стилістичну та композиційну систему, набір символів визначеного розміру і малюнка.

 

Формат видання — це розмір готового видання, що визначається шириною і довжиною сторінки видання у міліметрах, або шириною і довжиною аркуша паперу видання у сантиметрах із зазначенням частини, яку займає на ньому сторінка видання.

 

Шпальта — скомпонована частина набірної форми, що включає в себе заголовки, кліше, колонцифри, формули та інші елементи, що дає на папері відбиток сторінки видання — газети, журналу, книги

5

Правила гарної композиції видання:

1) Зрозумілість

2) Чіткість висловлювання

3) Відсутність граматичних помилок

4) Грамотна послідовність

5) Єдність інформації вцілому

6
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content