Багатосторінкове видання та їх формат by Malsim Dudka - Illustrated by Дудка Максим - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Багатосторінкове видання та їх формат

by

Artwork: Дудка Максим

  • Joined Apr 2023
  • Published Books 2

Види видань

Брошура (франц. brochure, від brocher — зшивати, робити нашвидку) — невелика за обсягом книжка, зазвичай 10-50 сторінок у м’якій обкладинці.

Буклет (англ. booklet — книжечка) — неперіодичне видання у вигляді складеного аркуша, переважно рекламного, презентаційного, іміджевого характеру.

Газета — періодичне видання, розміщене на одній або більше сторінках, яке містить текстові матеріали (статті), можливо, з ілюстраціями. Сторінки газети не скріплюють, а складають удвоє.

Журнал — періодичне багатосторінковевидання, сторінки якого скріплено міжсобою. В більшості випадків розмір сторінки журналу менший, ніж у газети, а якість паперу і друку вищі.

Книга — неперіодичне видання обсягом більш ніж 48 сторінок, скріплених між собою.

Бюлетень (франц. bulletin — запис, звіт) — періодичне чи неперіодичне видання інформаційного характеру; збірник офіційних документів, стисле офіційне повідомлення про події, які мають суспільне значення, назва деяких періодичних видань.

2

Видання дуже різноманітні, кожний вид має свої особливості. Разом із тим можна виділити структурні складові, що зустрічаються в виданнях різних видів: набірні поля, текстові поля, колонки, зображення…

Залежно від виду видання окремі елементи можуть мати певні особливості або взагалі бути відсутніми, наприклад, таблиці або колонтитули.

 

3

Час означень

Формат видання – це розмір готового видання, що визначається шириною і довжиною сторінки видання у міліметрах, або шириною і довжиною аркуша паперу видання у сантиметрах із зазначенням частини, яку займає на ньому сторінка видання.

Шпальта – частина сторінки видання, відокремлена від іншої шпальти по вертикалі проміжками чи лініями. Рядки, розташовані один під одним так, що вони становлять вертикальну смугу на сторінці.

Гарнітура – шрифт або кілька шрифтів, що мають
стилістичне єдність накреслення. Складається з набору знаків. Часто це поняття плутають з поняттям «шрифт», хоча шрифт – це певне накреслення знаків, в той час як гарнітура визначає загальне «сімейство» шрифтів.

Гарнітура складається з декількох шрифтів. Ці шрифти мають загальні особливості дизайну, що відрізняють їх від шрифтів іншої гарнітури. Однак самі вони також розрізняються — за: товщиною, нахилом, співвідношенням ширини й висоти.

Кегль – висота букви, що включає в себе нижні і верхні виносні елементи. Вимірюється в друкарських пунктах
(позначається як pt). Наприклад, текст набраний 14 кеглем, буде дорівнює 14 pt по висоті. Значення цієї властивості може бути як цілим, так і дробовим числом.

Модульна сітка – система горизонтальних, вертикальних,
діагональних ліній, які дають змогу гармонійно розташувати між собою елементи видань. Призначення: прискорення роботи, забезпечення балансу пропорційності, одноманітність верстки. Існують одношпальтні, двошпальтні та тришпальтні сітки.

 

 

4

Правила композиції:

1)Цілісність

2)Виразність

3)Зорове сприйняття

4)Чіткість і простота

5)Контрастність

6)Послідовність

7)Єдність

 

5
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content