Перші коні з’явилися приблизно наприкінці льодовикового періоду близько 9 тисяч років тому. Спочатку існувало лише чотири типи примітивних коней. Три їх пізніше стали предками сучасних порід коней.
Ці коні були лише віддалено схожі на сьогоднішніх коней:
Лісовий кінь з потужною статурою, міцними ногами та грубою довгою вовною. Лісові коні давно вимерли, але їхня кров тече в робочих важковозах.
степовий кінь, прародитель коня Пржевальського та Азіатського дикого коня. Вона мала велику довговуху голову, прямостоячу гриву і сильне компактне тіло.
Кінь тундри, яка жила на північному сході Сибіру, але ця порода мало впливала на еволюцію коней, які живуть на південь від полярного кола.
Перший тип був типом поні. Походить він від коней плоскогір’я. Цей тип був дуже схожий на ексмурського поні і саме від нього пішли північні поні різних порід.
Тип другий також був типом поні, але з міцнішою головою та потужним корпусом. Зовні він був схожий на коня Пржевальського. Його сучасником є високогірний поні.
Третій – тип коня, який еволюціонував від тарпана, що жив у той час у Центральній Азії. Коні цього типу були тонкокістними і добре пристосованими до сильної спеки та безмежних пустель.
Найбільш ймовірними його нащадками є ахалтекінці.
Четвертий тип – тип коня. Коні цього типу також зазнали впливу тарпану, який на той час мешкав у Західній Азії, і вони також пристосувалися у тяжкому житті у спекотному кліматі. Цей кінь був більш дрібним і витонченим. Це й дозволило вважати її прабатьком найвідомішої та найпопулярнішої породи коней у світі – арабських скакунів.
На сьогоднішній момент, зазнавши безліч схрещувань та змін, виділяють близько чотирьохсот порід коней. Усі вони поділяються на три групи:
- Перша група – це породи коней, виведених зусиллями людини без створення спеціальних умов. Такі коні є ідеальними працівниками, оскільки неймовірно витривалі та слухняні.
- Друга група – породи коней, також виведені людиною, але із створенням умов, схожих із природними. Такі коні також підходять для роботи, тому що мають відмінну працездатність, але їм притаманні різні біологічні якості, що дозволяють ділити їх на пустельних, степових та гірських.
- Третя група – породи коней сформувалися шляхом природного відбору в природних умовах. Коні цієї групи, зазвичай, робочі, але де вони поділяються по продуктивності.
Крім цього, також виводяться спеціальні породи коней, призначені для кінного спорту, туризму та для отримання м’яса.
Одними з найвідоміших і найпоширеніших порід коней у наш час є такі породи коней:
- Орловська порода
Відмінними ознаками орловської породи є висока швидкість на рисі. Такі коні відносяться до легкоупряжного типу завдяки чудовій статурі та високому зростанню. Виділяють три типи коней орловської породи: масивний, проміжний та легкий.
- арабська порода
Арабська порода відрізняється витривалістю, плідністю та високою швидкістю бігу. Виділяють три типи: кохейлан, хадбан, а також сиглаві.
Арабські коні унікальні за своєю будовою, оскільки вони мають п’ять хребців на попереку, тоді як в інших порід їх шість, і навіть шістнадцять хвостових хребців (в інших порід їх вісімнадцять). Ребер у арабських скакунів також менше, ніж у звичайних порід, одне.
- Донська порода та порода фриз.
Донські коні найчастіше відрізняються незалежним, але слухняним характером, вірністю, витривалістю та спокоєм.
Такі коні ідеальні для кінного туризму завдяки витривалості, а також їх часто використовують у домашньому господарстві як коні для упряжі та тягача.
Коні фриз відрізняються потужними пазуристими ногами зі специфічними щітками, які називають фризистістю, а також ідеальною вороною мастю. Це ідеальні коні для аматорської їзди, спокійні та врівноважені.
Published: Apr 1, 2023
Latest Revision: Apr 1, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1436787
Copyright © 2023