ЗМІСТ
- Поняття про гель лак
- Гель лакова база для нігтів
- Топ для гель-лаку: для чого потрібний, види
- Різновиди гель лаків
- Технологія покриття нігтів гель лаком
- Вирівнювання нігтевої пластини
- Технологія зняття гель лаку
- Причини неякісного покриття нігтів
- Нейл дизайн гель лаками
- Френч-манікюр в технологічній послідовності
- Тести «Покриття нігтів гель лаком»
- Приклади робіт
1. Поняття про гель лаки
Гель-лак займає перше місце за популярністю серед різновидів манікюру. І не дивно, адже він красиво і акуратно виглядає, тримається набагато довше звичайного лаку (до 4 тижнів), не так сильно шкодить нігтям і дозволяє проводити різні експерименти з прикрасами і візерунками. Фарбування нігтів гель-лаком проводять в будь-якому салоні краси, однак зробити цей манікюр можна самостійно при наявності необхідних інструментів.
Що таке гель-лак?
Кольоровий матеріал на гелевій основі, який твердне під впливом ультрафіолетового випромінювання. Гель-лак часто називають “шелаком”, але це помилка. Історія тягнеться від початку появи матеріалу. Перша компанія, яка почала продавати гель-лак називається “Shellac”. Але це все лише назва бренда, не самого виду продукту.
Переваги гель лакового покриття
- покриття гель-лаком тримається до 4-х тижнів. На цілий місяць можна забути про оновлення манікюру;
- матеріал створює додатковий щільний шар який оберігає нігтьову пластину від ушкоджень;
- нігті стають товщі, а отже міцніші. Завдяки гель-лаку можна відростити довгу нігтьову пластину, тому що вона менше піддається травмуванню;
- манікюр гель-лаком висихає лампі за 120-30 секунд (час полімеризації залежить від виду та потужності апарату), що суттєво економить час;
- гель-лак можна вибрати для домашнього використання та професійного в умовах салону;
- чудово підходить для ламких нігтів, він робить їх набагато міцнішим і еластичними;
- не викликає алергічну реакцію, тому що до складу гель-лаку не належать речовини, які можуть викликати подразнення;
- його зручно наносити;
- протягом тривалого часу гель-лак зберігає свій глянсовий блиск.
Носити такий манікюр, створений за допомогою гель-лаку, можна від двох тижнів до двадцяти днів. Він не втратить свого первісного вигляду, блиску і цілісності, незважаючи на те, що жінка буде займатися домашніми справами. Але варто пам’ятати, що чим більше часу гель-лак знаходиться на нігтьовій пластині, тим складніше буде його зняти. Тому ідеальний термін гелевого покриття, яке можна носити, є два тижні, після закінчення яких його рекомендується зняти.
Чим відрізняється гель лак від звичайного?
Новий вид продукції не просто так витіснив з ринку звичайні лаки. Між ними колосальна різниця і все на користь гелевих матеріалів.
Стійкість.
Роблячи манікюр звичайним лаком, оновлювати покриття необхідно кожен тиждень. У той час як з гель-лаком можна забути про оновлення до місяця.
Час просушування.
Лак для нігтів висихає близько години. В цей час нічого не можна робити руками інакше ризикуєте зіпсувати свіже покриття і заодно забруднити їм підручні предмети.
Гель-лак потрібно сушити в манікюрный лампі. В ультрафіолетової лампі матеріал сохне 120 секунд, в LED+CCFL-лампі за 60 секунд UV/LED-лампи за 30 секунд.
Спосіб полімеризації.
Якщо стандартний лак висихає сам по собі, то для гелевого лаку обов’язковим умовою є наявність ультрафіолетового випромінювання.
Склад.
Безумовно у продукції різні склади. Багато хто помилково вважає, що гель-лак сильно шкодить нігтьовій пластині. Але нанесення звичного лаку і постійне використання ацетону для його зняття, завдає більше шкоди для нігтів. До того ж, сучасні гель-лаки роблять на основі натуральної сировини з додаванням кальцію (Ca) і вітаміну E. Більше того, зараз є навіть зміцнюючі гель-лаки, які сприяють відновлення і зміцненню нігтів.
Метод нанесення.
З лаком все просто, його наносять на нігті, а потім чекають доки покриття висохне.
Процедура нанесення та просушування гель-лаку не така проста. Для створення гель-лакового покриття знадобитися більше матеріалів та інструментів.
2. Гель лакова база для нігтів
База – це перший шар гелевої системи покриття нігтів, призначений для вирівнювання поверхні нігтьової пластини та покращення зчіпки між нігтем та іншими шарами покриття.
До додаткових функцій бази належить:
- перешкоджає проникненню кольорового пігменту в нігтьову пластину, тим самим захищаючи її;
- збільшення терміну носіння манікюру;
- дозволяє наростити невеликі ділянки нігтя (наприклад, куточки);
- маскування недосконалостей нігтя;
- закріплення страз та об’ємного декору;
- закріплення слайдерів та втирок;
- виконання дизайнів «по мокрому»;
- змішування з сухими пігментами та блискітками, розведення кольорових гель-лаків тощо;
- дозволяє приховати всі нерівності та горбки, моделюючи ніготь;
- зміцнює тонкі та ламкі нігті, збільшуючи термін служби гель-лаку.
Види баз:
Акрилова основа бази – синтетичний склад із класичної основи та акрилової пудри. Цей вид бази зазвичай використовується для нарощування нігтів. Випускається у різних відтінках.
Кольорова неонова база — це базове покриття середньої жорсткості, має щільну консистенцію та призначена для застосування як основа для гель-лакового дизайну, також як самостійне покриття.
Каучукова база для нігтів. Найпоширеніший вид базового покриття. Каучук у складі ущільнює та зміцнює структуру нігтя, завдяки чому поверхня легко вирівнюється, спрощуючи процес нанесення лаку або нарощування нігтів.
Бази, що легко знімаються. Назва говорить сама за себе. Якщо часто оновлювати свій манікюр, то підійдуть бази, що легко знімаються. Вони безпроблемно знімаються, не пошкоджують нігтьової пластини і дозволяють робити манікюр так часто, як подобається.
Силіконова. Легко лягає на нігтьову пластину, ущільнюючи та вирівнюючи її. Засіб спрощує процес зняття лаку, роблячи його максимально щадним. Силіконова база являє собою наклейку у формі нігтя, який кріпиться на пластину.
База з ефектом котяче око – чудова альтернатива аналогічним гель-лакам. Вони самодостатні та повністю замінюють кольорове покриття. Наявність у складі даного нейл-продукту металізованих частинок забезпечує створення дизайну з бликами, що зачаровують. Для цього достатньо лише скористатися спеціальним магнітом.
База з поталлю — це база для гель-лаку, яка успішно виконує функцію основного декоративного покриття та значно прискорює процес нейл-дизайну. Особливістю бази з поталлю є унікальна текстура. Поталь є імітацією сусального золота, вона дуже тонка і делікатна.
Засіб 2 в 1 – основа та кольоровий лак. В основі покриттів, що камуфлюють, — гель, який легко наноситься. З мінусів цього покриття – нестійкість. На нігтях воно тримається менше, ніж трифазове покриття.
Молочна база. Основний засіб у роботі майстра – це база під гель-лак. Нею можна як підготувати пластину нігтя до нанесення кольорового покриття, так і скоригувати поверхню повністю – надати об’єм, змінити довжину, форму та якість нігтьового ложа.
Світловідбиваюча база — це унікальний продукт, що поєднує в собі базове покриття, камуфлюючий відтінок і, так уподобані всім, світловідбиваючі частинки, які іскряться і блищать при попаданні світла на покриття.
База з волокнами (файбер база) — це база, яка містить армуючі нейлонові волокна. Ці волокна утворюють потужний каркас, який захищає нігті. Вітаміни Е та кальцій зміцнюють нігтьову пластину та сприяє зростанню здорових нігтів.
Також не варто забувати про базу з пластівцями з ультратонкими пластівцями різного розміру та форм), кольорову базу для нігтів (це гель-лак, який використовується як основа), френч базу (база пастельних тонів для френч манікюру) та базу з мікроблиском чи шиммером.
Правила нанесення бази
- Перед нанесенням гель-лаку потрібна правильна підготовка натуральних нігтів, від цього залежатиме стійкість покриття.
- Обробити поверхню натуральних нігтів м’яким шліфувальником, трохи прибрати блиск.
- Щіточкою видалити пил.
- Нанести дегідрат (засіб для знежиренння) і просушити на повітрі 1 хв.
- На вільний край натурального нігтя, а за бажання можна на всю довжину нанести праймер (або ультрабонд) і просушити на повітрі 1 хв.
- Нанести базове покриття на весь ніготь обов’язково запечатуючи вільний край нігтевої пластини (торці). Сушимо в лампі, час сушіння залежить від виду лампи. При необхідності наносимо шар, що вирівнює, і також його просушуємо.
- Наносимо кольоровий гель-лак в тонких 2 шари, кожен з яких полімеризуємо в лампі.
- Наносимо топове покриття, сушимо в лампі. Якщо ви використовуєте топ з липким шаром, зніміть його за допомогою змоченої серветки в рідині для зняття дисперсії.
Підсумовуючи, можна сказати про те, що база для нігтів є найважливішою частиною нанесення гель лаку на нігті. Переваг є досить багато навіть для звичайного використання. Якщо ж говорити про те, чи можна зробити манікюр без базового покриття, то ця відповідь – це неможливо. Такий манікюр буде не якісний. База продовжить носіння матеріалу, збереже гарний вигляд, зміцнить ваші нігтики, захистить від кольорового пігменту.
3. Топ для гель-лаку: для чого потрібний і які види
Що ж це таке – топ для гель-лаку та який його функціонал? Гелевий фініш – це верхнє фіксуюче покриття, яке необхідно наносити для захисту манікюру від сколів, тріщин та вигоряння. Шар якісного фініш-гелю вбереже покриття від шкідливого впливу навколишнього середовища, побутової хімії, пошкоджень та помутніння кольорового пігменту. Для того, щоб вибрати хороший топ, потрібно розуміти для яких цілей Ви його використовуватимете, знати види та особливості цих засобів для nail-арту.
Топ або фініш, закріплювач, topcoat — це верхнє покриття, третя фаза в трифазній системі, завершальний етап процедури нанесення гель-лаку на нігті. Спочатку нігті покриваються базою, потім кольоровим гель-лаком і наприкінці наноситься топ. Кожен шар полімеризується окремо. Фініш наносять тонким шаром або з невеликим вирівнюванням відблисків, але ніколи ним не зміцнюють нігті. Іноді зверху по фінішному покриттю виконується дизайн, наприклад гелеве ліплення, об’ємний розпис, опуклий декор, сипкі блискітки і т.д.
Основні функції топового покриття:
Топ допомагає створити ідеальний відблиск, якого домагаються усі nail-майстри.
Цей засіб захищає кольорове покриття від вигоряння, відколів, тріщин та подряпин, а також від впливу жорсткої води та господарських хімічних засобів.
Топ сприяє додатковому вирівнюванню нігтьової пластини.
Він допомагає надійно закріпити елементи дизайну, щоб вони трималися на нігтьовій пластині.
Залежно від виду, топ може надавати манікюру додатковий глянець, дрібні або великі блискітки, а також матовість.
Види топів для гель-лаку
Перед тим як вибрати топове покриття, важливо розуміти, для чого воно використовуватиметься:
Для педикюру найкраще використовувати еластичний топ.
Якщо нігті м’які, що гнуться, рекомендуються топові покриття з липким шаром.
Для твердих нігтів краще використовувати еластичний топ.
Якщо в дизайні застосовуються стрази, блискітки, фольга або слайдери, краще використовувати фінішне покриття особливої міцності.
Зазвичай виділяють такі види топів:
Топ з липким шаром покращує зчеплення між гель-лаком та топом, а також надає еластичність покриттю, що особливо важливо для м’яких та гнучких нігтів. Але після використання цього засобу необхідно зняти дисперсію за допомогою спеціальної рідини для зняття липкого шару.
Топи без липкого шару
Новачки найчастіше зупиняють свій вибір на топах без липкого шару. Це пояснюється відсутністю етапу, коли потрібно знімати дисперсійний шар. У цьому випадку значно скорочується час та витрати (не потрібно купувати засіб для зняття дисперсії). Такий топ рекомендується використовувати людям зі здоровими та рівними нігтями. Також його слід вибирати в тому випа дку, якщо ви використовуєте втирання та пігменти.
Топи з шиммером (блискітками) дозволяють надати ефектності будь-якому однотонному покриттю. Блискітки в топах бувають різних розмірів і відтінків, тому з легкістю можна створити бажаний ефект.
Використовувати гель-лаки або топи із шиммером, вони чудово приховують недоліки нігтьової пластини.
Каучукові топи більш в’язкі за консистенцією та підходять для завершального етапу вирівнювання нігтьової пластини. Тому якщо ніготь має нерівну структуру, краще використовувати каучуковий топ. Рекомендовано наносити тонким шаром.
Матові топи давно завоювали популярність. Бувають оксамитовими та сатиновими. Перші приємні на дотик, нагадують плюшевий матеріал, не затираються, надають нігтям оксамитовий ефект. Дозволяють розкрити глибину кольору. Найчастіше використовуються на темному манікюрі.
Другі нагадують запотіле скло. Легко затираються, через 10 днів набувають легкого глянцю. Брудниться менше, тому використовуються на світлих тонах.
Гіпоалергенний топ
Для чутливої шкіри рук та для дівчат-алергіків, краще використовувати гіпоалергенний топ для нігтів. Щоб зрозуміти, наскільки топ безпечний та гіпоалергенний, потрібно шукати на етикетці відповідні позначки: 2-Free, 5-Free, 7-Free або 9-Free. Що цифра, то менше небезпечних речовин містить топ. Отже він буде безпечнішим і гіпоалергенним.
Камуфлюючий топ для нігтів, це напівпрозорий кольоровий топ, представлений у нюдових відтінках: персикових, рожевих та молочних. Він призначений для створення ніжних нюдових нігтиків.
Також є світловідбивний топ для нігтів, топ із поталлю, молочний топ для нігтів та інші топи.
Особливості нанесення топу на гель-лак
Топ гель лаків є фінішним покриттям нігтя. Він наноситься на останній етап виконання манікюру. Після нанесення даного покриття нігті необхідно помістити в ультрафіолетову лампу для висушування і через дві хвилини обробити кремом або олією (щоб не пересушити шкіру в області нігтьової пластини).
За технологією нанесення гель-лаку поверх топа не можна малювати та фарбувати. Його поверхня повинна бути рівною, без горбів, і якщо щось раптом потрапило на пензлик або ніготь, то рекомендується змити топ і нанести його наново. Якщо цього не зробити, то нігтик матиме неохайний вигляд або манікюр може бути зіпсований, якщо на нього потрапить вода або побутова хімія.
Не можна забувати про запечатування нігтя, для чого необхідно пензликом провести по кінчику нігтика і накласти трошки топа на його внутрішній стороні. Таким чином, даний шар на краю нігтя забезпечує тривале збереження манікюру. Важливу роль також відіграє нанесення топового шару на краєчки нігтя біля кутикули. Адже без топу за кілька днів непокритий гель-лак біля країв потріскається.
Поради щодо вибору топу для гель-лаку
- звертайте увагу на термін придатності та умови зберігання – інакше ви ризикуєте придбати застиглий або зіпсований топ;
- не вибирайте занадто рідкий за консистенцією топ – він розтікатиметься по нігті і затікатиме в область кутикули;
- майстри радять вибирати топ тієї ж марки, що й базу з гель-лаком – проте це необов’язкове правило, і за бажання ви можете використовувати продукти різних фірм, що поєднуються між собою;
Пам’ятайте, що від правильно вибраного топа залежить стійкість вашого манікюру, тому підходьте до вибору відповідально.
4. Різновиди гель лаків
Залежно від технології нанесення розрізняють три види гель лаків:
Однофазні. Це об’єднані склади, які поєднують в собі властивості бази, топа і гель-лаку. Вимагають нанесення в 1-2 шари, що залежить від ступеня пігментації. Щоб покриття вийшло більш стійким, його необхідно розподіляти з нахлестом для створення апекса нігтя.
Двофазні. Досить використовувати тільки базу або тільки топ, які поєднуються з кольоровим гель-лаком.
Трифазні. Їх необхідно наносити мінімум в три шари. Перший – база, яка необхідна для вирівнювання нігтьової пластини. Кольоровий лак наноситься в 1-3 шари. Чим світліше засіб, тим більше шарів потрібно для отримання рівномірного кольору. Останній шар – топ. Він може бути з глянсовим або матовим ефектом, використовується для закріплення манікюру. Є топи з липким шаром і без нього. У першому випадку після просушування в лампі нігті необхідно протерти знежирювачем.
5. Технологія покриття нігтів гель лаком
Нанесення гель-лаку на нігті – матеріали і покрокова інструкція
Гель-лак – це справжній манікюрний тренд сучасності. Адже таке покриття тримається на нігтях 20 днів і більше, зберігаючи яскравість і не ламаючись. А матеріали для такого надстійкого покриття цілком доступні. Але виникає парадокс – є дуже багато бажаючих працювати з гель-лаком, але, на жаль, далеко не кожен майстер дотримується правильної технології. А адже саме дотримання технології гарантує стійкість манікюру, задоволення клієнтів і, як наслідок, – хороший заробіток.
Гель-лак – це кольорове високоміцне покриття. Воно залишається на нігтьовій пластині 14-21 день, причому не втрачає блиску і не сколюється
Розглянемо основні компоненти складу гель-лаків.
Фотоініціатор. Завдяки цьому компоненту гель поглинає ультрафіолетові промені.
Плівкоутворювач. Цей компонент дозволяє гель-лаку застигати при поглинанні ультрафіолетових променів.
Пігменти. Свого роду барвники, які додають колір гель-лаку, але не перешкоджають при цьому поглинання ультрафіолетових променів.
Активні розчинники. Забезпечують зчеплення гелю з нігтьової пластиною і надають йому в’язкість.
Наповнювачі та добавки. Маються на увазі різноманітні блискітки, добавки для пластичності і так далі.
У складі гель-лаку можуть бути наступні речовини.
Рицинова олія. Відомо і під іншою назвою – рициниол. Лаки з даним компонентом нігті захищають від шкідливих хімікатів. Олія живить вітамінами нігтьові пластини, ніж живить їх і надає природну м’якість.
Протеїни. Корисні речовини, наявність яких можна визначити практичним шляхом при знятті нігтьового покриття. Якщо гель-лаку був протеїн, то нігті навіть після видалення покриття будуть гладкими.
Нітроцелюлоза. Цей компонент надає гель-лаку стійкість, глянсовий блиск, пружність.
Ацетати (бутил та етил). Надають в’язкість гелю, не накопичуючись в організмі людини (не мають здатності проникати під нігтьову пластину). Бутил та етил ацетат не мають різких запахів, як формальдегід або, приміром, толуол.
Кераміди. Речовини, використання яких сприяє зростанню нігтів.
У складі гель-лаків можуть бути і шкідливі компоненти. Також перерахуємо їх.
Толуол. Речовина надає міцність і еластичність гель-лаку, але може проникати через ніготь і викликати відчуття печіння, свербіж. У разі якщо толуол проникне в кров людини, це може позначитися на його здоров’ї. Різкий запах є одним з ознак речовини. У великих дозах або при частому використанні викликає алергічні реакції, ураження слизових оболонок очей і дихальних шляхів.
Формальдегід. Речовина робить гель-лак дуже еластичним і міцним. При частому використанні руйнує природну силу нігтів, у зв’язку з чим нігті починають ламатися, кришитися, шаруватися і жовтіти. Даний компонент може викликати онкологічні захворювання.
Дибутилфталат. Компонент використовується для збільшення стійкості покриття (тримається від тижня і більше). Крім того, як і попередні компоненти, негативно впливає на роботу організму, може призвести до порушення роботи органів і до гормонального збою. Має сильний вплив на якість нігтів в негативну сторону
6. Вирівнювання нігтевої пластини
Покриття гель-лаком на має увазі під собою триступінчасту систему, яка починається з нанесення бази – зазвичай прозорого густого покриття. База для гель-лаку дозволяє вирівняти нігтьову пластину і підготувати до нанесення пігментованого лаку. Цей продукт є першою сходинкою на шляху до створення стійкого і ідеально рівного покриття: вона не лише виступає з’єднуючим покриття елементом, але і захищає нігтьову пластину від насиченого кольорового складу самого гель-лаку, згладжуючи лусочки нігтя.
Поради щодо вибору баз для манікюру
Щоб основа виконувала своє призначення і щоб гель-лак на ній тримався тижнями, потрібно уважно підійти до вибору. По-перше, потрібно визначитися з завданням:
- якщо основа береться під французький манікюр, вона повинна бути кольоровою. Такі лінійки є тільки у пари фірм, доведеться витратити сили і час, щоб знайти відповідний колір;
- якщо основа береться для стандартного нанесення, і підійде класичний варіант: середньої плинності, без додаткових добавок;
- якщо основа береться для вирівнювання, вона повинна бути виготовлена з використанням каучуку і мати спеціальну позначку, що вона придатна для цієї мети. Консистенція у неї повинна бути густа.
Дівчатам з ламкими, тонкими нігтями за замовчуванням рекомендують брати основи з додаванням вітамінів, пом’якшуючих компонентів і протеїнів. Дівчатам зі здоровими нігтями про це думати необов’язково, але теж рекомендується час від часу користуватися зміцнює основою — на всякий випадок. По-друге, потрібно звернути увагу на якість:
- у бази повинен бути актуальний термін придатності. Якщо він наполовину минув чи, тим більше, підходить до кінця, то і якість буде нижче. І, звичайно, не можна купувати прострочений товар;
- про базі повинні бути позитивні відгуки в інтернеті. Бажано читати їх не на офіційному сайті магазину або виробника, а в місцях, де люди висловлюють більш відверте думка — на форумах або в ВК, наприклад;
- флакончик не повинен бути подряпаний, від нього не повинна відходити етикетка. Такі дрібні деталі свідчать про те, що його неправильно зберігали, а значить, база могла постраждати.
Гель лаки для нігтів
Гель-лак набрав популярність в останні роки — це відносно дешевий і простий спосіб зробити манікюр, який дозволяє на кілька тижнів забути про догляд за нігтями взагалі. Шелак дуже стійкий і яскравий, з величезною кількістю дизайнів. Проходить накладання гель-лаку в кілька етапів і другий з них йде відразу за підготовкою рук до процедури — це нанесення основи під гель-лак.
Бази – основа гель-лаку
Основа під гель-лак – це спеціальна рідина (може бути на каучуковій, на гелевою, на акриловій основі), яка накладається на нігті і закріплюється в лампі до того, як будуть нанесенні інші шари. Забезпечує манікюру додаткову міцність і гарантує, що гель-лак не відпаде через кілька днів пластиною.
Різновиди баз
У основи під гель-лак є два різновиди, кожна з яких має своє додаткове призначення. Вибирати склад потрібно, виходячи з потреб нігтів клієнта.
Вирівнююча
Всі бази згладжують ніготь, роблять його блискучим і рівним, але тільки спеціальна вирівнююча база впорається з серйозними дефектами. Вона замаскує тріщини, борозни, вм’ятини, нерівну від природи поверхню так, що вони стануть абсолютно непомітні. Після неї лак відмінно лягає на ніготь.
Для чого потрібна база
У основи декілька призначень:
- забезпечує кольоровому лаку краще зчеплення з нігтьовою пластиною;
- заливає і маскує дефекти нігтя — тріщини, вм’ятинки, деформації;
- захищає нігті від впливу кольорових пігментів в лаках — без неї вони вберуться, зафарбовуючи нігті, зроблять їх при цьому тонкими і ламкими.
База потрібна, щоб манікюр тримався довше. Без неї нігті або прийдуть у занепад, або пластинка лаку зникне через кілька днів, і все доведеться переробляти.
Чи можна не наносити базу під гель лак?
Основа дорога, ще вона додає етап у тривалий процес нанесення, але без неї не обійтися. Якщо все ж спробувати, результатом стане:
- відвалилася плівка лаку — зазвичай він відходить цілком, створюючи моторошне відчуття, що відвалився весь ніготь;
- зміна структури нігтів — вони стануть більш ламкими і тонкими, почнуть розшаровуватися;
- фарбування самих нігтів — через пару тижнів барвний пігмент вбереться в них так, що зняти таке забарвлення буде дуже складно.
Якщо б без основи можна було обійтися, косметологи вже придумали б такий спосіб. Можливо, одного разу це ще трапиться, але поки що без неї ніяк.
Чому база скочується?
Щоб основа добре лягла на нігті, їх потрібно відповідним чином підготувати, а саме – знежирити. Відповідна рідина продається там же, де і гель-лаки, а ще її можна замовити через інтернет. Достатньо всього кілька разів провести по нігтям ватним диском, змоченим в рідині для знежирення. Якщо робити це частіше, він негативно впливає на саму нігтьову пластину.
Техніка нанесення бази на ніготь
Нанести базу на ніготь нескладно — це другий етап роботи з гель-лаком. Потрібно:
- Підготувати руки. Для цього занурити їх у ванну з травами або сіллю, а потім промити теплою водою, зволожити кремом і обережно прибрати кутикулу. Якщо цього не зробити, великий шанс, що лак відпаде цілої плівкою. Потім потрібно знежирити нігті рідиною, яка йде в комплекті з гель-лаком і дати їм просохнути.
- Нанести основу. Для цього потрібно просто покрити ніготь основою так, як покривають його звичайним лаком. Обов’язково промазати край пластини, щоб основа не відійшла.
Потім протягом хвилини результат сушать в лампі ультрафіолетом, або ЛЕД лампою, потім переходять до інших кроків.
Важливо не пересушити — це погано позначається на нігтях, і на стійкості бази.
Вирівнювання нігтьової пластини
Щоб не просто забезпечити краще зчеплення лаку і нігтя, а провести вирівнювання нігтьової пластини базою, потрібно підійти до процедури трохи інакше:
- Провести підготовку за тією ж схемою, що і в звичайному варіанті. Розпарити руки, зволожити, прибрати кутикулу, знежирити ніготь.
- Нанести тонкий шар основи і просушити його в лампі хвилину.
- Нанести велику краплю основи на середину нігтя ближче до основи і акуратно розтягнути до кінчика — м’якими, розглалжуючими рухами, запечатуючи на кінці.
- Перевернути руку долонею вгору, оцінити форму. Якщо залишилися борозенки і вм’ятини, потрібно додати ще основи і дати їй розтектися. Додавати потроху, інакше вона не заповнить дефекти, а утворює опуклості. При потребі взяти тонкий пензлик і підтягти базу під кутикулу, та розгладити навколо бокових валиків.
- Просушити ніготь в лампі.
Нюанси використання баз
Є кілька нюансів, які потрібно враховувати, працюючи з основою:
- якщо після сушіння база починає скочуватися, значить, вона зроблена дуже неякісно. Більше не слід брати товар цієї фірми;
- якщо база загусла в своєму флакончику, її розбавляють такою ж базою, і вона знову стає рідкою. Ацетон додавати не можна – буде опік нігтя;
- якщо база не тримається, значить, не була видалена кутикула, не був знежирений ніготь або не був захоплений при нанесенні його кінчик. Якщо всі вимоги дотримані, можлива індивідуальна непереносимість;
- не варто застосовувати базу і лак різних фірм — великий шанс, що це поєднання виявиться неробочим, і весь шелак просто зійде;
- базу можна наносити в два і навіть три шари, якщо нігті досить пошкоджені і потребують корекції;
- базу наносять тільки на повністю сухий ніготь, а сушать на максимальній потужності лампи;
- використовувати базу замість топа не можна. Вона не дає того рівня захисту, який має давати фінішне покриття.
Працювати з базою нескладно, якщо вона якісна — вона немов сама лягає і заповнює всі дефекти. А ось неякісне покриття перетворює процес манікюру в проблему. Що цікаво: ціна і якість корелюють не безпосередньо. Є бюджетні якісні марки, а є дорогі, але незручні у використанні.
Потрібно пам’ятати, що базова основа — тільки один із необхідних засобів для гель-лаку. Є ще топове покриття для гель-лаку, сам шелак, праймер, який використовують для зміцнення, дрібні аксесуари, які служать для декору. Все це, по можливості, повинно бути випуску однієї фірми. Можна навіть купувати готові набори, в яких всі засоби точно підходять один до одного.
Якщо база скочується, шелак пузириться або відшаровується з нігтів при тому, що все було правильно зроблено і вибрано, великий шанс особистої непереносимості.
7. Технологія зняття гель-лаку
Спосіб №1
В першому способі ми будемо використовувати фольгу. Можна використовувати як кухонну фольгу, як куплену вже готову для використання, яка заздалегідь розрізана на потрібні шматочки. Давайте поетапно розглянемо, що за чим потрібно робити:
- після того, як спиляли верхній шар гель лаку, підготуйте ватні диски. Один ватний диск можна розрізати на 4 частини. Це – як зручно, так і економно;
- відразу готуємо фольгу для використання, розриваємо або розрізаємо шматочок на 10 частин;
- потім добре змочуємо ватний диск в рідині для зняття гель лаку, в даній процедурі, так би мовити потрібна “золота середина” не надто намочити диск і не залишити його сухим;
- прикладаємо намочений ватний диск до нігтьової пластини, стежте за тим, щоб він повністю покривав її. Для тих, хто переживає за шкіру навколо нігтя, можна використовувати жирний крем або ж вазелін, нанесіть його на ділянки навколо нігтя перед процедурою;
- після, щільно замотуємо нігтики фольгою, стежте за тим, щоб змочений ватяний диск залишався на місці;
- чекаємо хвилин 10-15, після зняття фольги гель лак повинен розм’якшити і відшарується від нігтя, якщо цього не відбулося, замотайте нігті назад і почекайте ще трохи часу;
- розмотавши все нігтики використовуючи апельсинову паличку, щоб видалити залишки шелаку;
- після процедури помийте руки і відполіруйте поверхню нігтьової пластини, якщо це потрібно, нанесіть масло на кутикулу;
- використовуйте крем для рук і нігтів, щоб зволожити шкіру.
Спосіб №2
У другому способі фольга використовуватися не буде, замість її будуть – напальчники. Даний спосіб практично не відрізняється від першого. Все відбувається за такою ж послідовністю, тільки змочені ватні диски ми закріплюємо напальчниками (прищіпками для нігтів). Виготовляються вони з пластику, мають дуже зручним механізмом кріплення. Напальчники гарантують ідеальну фіксацію ватного диска на нігтьовій пластині. Купити такий аксесуар набагато вигідніше і зручніше ніж використовувати фольгу, особливо якщо ви досить часто покриваєте нігті використовуючи гель лаки.
Спосіб №3
У цьому способі ми використовуємо Steam Off Gel Removal – спеціальний прилад для зняття гель лаку. Працює він за простим принципом: виділяючи пари із засобу для зняття гель-лаку, і розчиняючи його протягом декількох хвилин. Чи не пересушує шкіру рук. І так, як же відбувається процедура:
- перше що потрібно зробити, це звичайно ж спиляти верхній шар топового покриття використовуючи пилку з абразивністю 180/240;
- потім, налити в пластиковий контейнер, який йде в комплекті, 5-10 мл будь-якого засобу для зняття гель-лаку;
- опустіть його всередину приладу;
- підключіть систему, після звукового сигналу можна починати користуватися приладом;
- опустіть всі п’ять пальців в спеціальні отвори які знаходяться в кришці приладу;
- через 5 хвилин Steam Off Gel Removal видасть два коротких сигнала, а через 10 хвилин – один довгий, після чого витягніть руку з приладу.
Спосіб №4 «Фрезер»
Основні правила, яких потрібно дотримуватися при знятті гель-лаку фрезером:
Під час зняття покриття лікоть повинен бути зафіксований, тобто лежати на столі в зручному положенні. Це потрібно для того, щоб рука не злетіла зі стола і не травмувався ніготь. Зняття гель лаку виконувати погладжують, торкаючись нігтя, і відсторонюючись від нього.
Рухи виконуються тільки по ходу руху фрезера. Апарат для манікюру може крутитися як вліво, так і в право. Відповідно до цього потрібно вибирати напрямок руху фрези.
Для процедури зняття гель лаку використовуються спеціальні фрези, використовувати, наприклад, фрези для манікюру, не варто.
8. Причини неякісного покриття нігтів
Причин, за якими гель-лак не тримається:
- порушення технології нанесення продукції;
- неякісні/прострочені матеріали;
- слабка або стоншена нігтьова пластина;
- неправильна експлуатація покриття;
- великі навантаження на гель-лак.
Основні причини із-за яких гель-лак відшаровується від нігтів
Неправильне нанесення матеріалів майстром.
Процес має свої особливості. Приміром, важливо видалити весь пил на нігтях, навіть той, який ми не можемо побачити. Для цього, необхідно використовувати щіточку. Засіб “Nail Prep” і безворсові серветки. Не до кінця очищена нігтьова пластина.
Часто, під час корекції форми нігтів і видалення кутикули, майстри нехтують зоною бічних валиків, де знаходяться задирки, і не надають належного уваги птеригію — тонкій плівці між кутикулою і нігтьовою пластиною. Птеригій з часом наростає і може стати причиною відторгнення покриття від нігтів.
Відсутність праймера
Даний продукт призначений для того, щоб надійно зафіксувати штучний матеріал на натуральній пластині. Засіб піднімає лусочки на нігтях, а в мікро отвори проникає базове покриття і надійно фіксується на поверхні. Багато майстрів упускають використання праймера, вважаючи, що він шкодить нігтям. Кислотний продукт можливо несе якийсь негативний вплив. Але можна використовувати і безкислотний праймер, він абсолютно безпечний для нігтів.
Неякісне покриття базою.
База має прозорий колір. Майстри з поганим зором або освітленням іноді можуть пропустити деякі ділянки на нігтях і покрити їх не повністю. У таких місцях і відбуваються відколи.
Несумісність матеріалів.
Як правило, продукція від різних брендів поєднуються між собою. Але є винятки. Спробуйте купити товари від одного виробника. Справа в тому, що компанія робить матеріали на основі власної формули таким чином, щоб всі складові ідеально доповнювали один одного.
Необроблені краї нігтьової пластини.
Коли ви наносите базу, гель-лак і топ, не забувайте запечатувати торці. Саме ці частини подаються найбільшою навантаження і від них залежить цілісність покриття на поверхні нігтя.
Спилювання краю нігтя.
Це правило взаємодіє з попереднім. Під час нанесення покриття, не можна спилювати вільний край. Гель-лак стє вразливим і легше піддається негативним впливам з зовнішньої середовища.
Занадто багато матеріалу на нігтях.
Якщо нанести продукцію товстим шаром, вона може просохнути не до кінця. Також, великий шар матеріалу обтяжує покриття, що погано для експлуатації.
Недостатньо потужна лампа для манікюру.
Щоб продукція могла повністю затвердіти, необхідно певна кількість випромінювання ультрафіолетових хвиль. Потрібну частоту видають пристрої від 36 Вт. Не варто забувати і про оновлення апаратів. Всі мають свій термін використання, лампи не виключення, вони не вічні. З часом, вони втрачають свою потужність вимагають заміни. Також, варто стежити за тим, як довго полімеризується матеріал. Наприклад, для UV-лампи необхідно 120 с, для LED+CCFL лампи 60 с, а для UV/LED лампи 30 с.
Погана якість матеріалів (база, гель лак, топ).
Не чекайте хороших результатів від дешевих продуктів. Також, обов’язково звертайте увагу на термін придатності товарів.
Надмірне використання гелевих фарб.
Вони обтяжують покриття, можуть чіплятися за поверхні і служити фактором відколів.
Наступні причини чому погано тримається гель-лак, безпосередньо залежать від клієнта.
Тонка і гнучка нігтьова пластина.
Причин такого явища може бути багато: генетика, погане харчування, проблеми зі здоров’ям, недостатньо вітамінів і мікроелементів в організмі, шкідливі звички. На тонких нігтях гель-лак тримається гірше, тому що вони постійно гнуться.
Порушення техніки положення рук в лампі під час полімеризації.
Важливо, щоб пальці лежали рівно й суворо під лед-діодами. Деякі моделі пристроїв не мають світлодіодів посередині. Відповідно, в “сліпій зоні” матеріал просушується гірше.
Надто зволожені руки.
Жир від крему або масла, які використовують перед візитом до майстра не встигає висохнути повністю. Матеріал перебуває в структурі нігтя, не прибирається праймером або дегідратором і надалі, негативно впливає на носку покриття.
Підвищена пітливість.
Або іншими словами — гіпергідроз. В даному випадку варто приділяти особливу увагу сушці і знежирення нігтьової пластини.
Шкідливі звички.
Якщо ви гризете нігті, тоді ясно, чому злазить гель-лак. Продукт не здатний впоратися з таким навантаженням і починає тріскатися і відшаровуватися.
Порушення правил догляду за покриттям.
Протягом перших двох днів, уникайте різкого перепаду температури. Вона може послужити відшарування матеріалу. Також, під час прибирання будинку і миття посуду обов’язково використовуйте гумові рукавички. Шкідливі хімічні засоби роз’їдають гель-лак.
Відторгнення організму штучного матеріалу.
Як правило, це стосується алергетиків. Але навіть така ситуація виправна. Купуйте матеріали з натуральної сировини з додаванням кальцію і вітаміну А і Є. Також, стежте за тим, щоб склад був без агресивних хімічних компонентів, а на упаковці був знак “Free”.
Часте використання дезінфекторів.
В склад антисептиків входить спирт. На жаль, компонент пересушує нігтьову платину і покриття. Як наслідок, поява тріщин і відколів.
Механічне використання нігтів.
Любите шкрябати поверхні нігтьової пластиною? Потрібно щось підколупнути, а під рукою нічого немає, і у хід йдуть нігті? Покриття не витримує таких навантажень і починає отколюватися.
9. Мармуровий нейл-дизайн
Мармур на нігтях – ефектний дизайн, який неодмінно привертає увагу. Незважаючи на те, що малюнок почали наносити кілька років тому, дизайн як і раніше в тренді. Бажаєте повторити мармуровий ефект самостійно? У статті опишемо, як зробити мармур на нігтях гель-лаком.
Переваги:
- він імітує красу натурального каменю;
- техніка дозволяє створювати неповторний унікальний малюнок;
- дозволено використовувати в малюнку кілька колірних поєднань;
- багато способів виконання;
- ефектність і незвичність;
- нескладна техніка виконання, допустима навіть вдома у клієнта.
ТЕХНІКИ ВИКОНАННЯ МАРМУРОВОГО МАЛЮНКУ
Нанесення кам’яного покриття можна виконати різними способами, кожний з яких дозволяє нанести незвичайні абстрактні малюнки і створити неповторний дизайн для кожної клієнтки. Мармуровий малюнок можна створити за допомогою:
- гель-лаку (апаратна технологія);
- спеціального лакового покриття з готовим ефектом мармуру;
- водної техніки;
- використовуючи харчову плівку, клейонку, губки;
- фарб на основі акрилу.
ЩО ПОВИНЕН ВРАХОВУВАТИ МАЙСТЕР В РОБОТІ З МАРМУРОВОЮ ТЕХНІКОЮ?
Кам’яний манікюр можна виконувати на будь-якій довжині нігтів. В тренді 2023 – актуальна загострена (мигдалевидна) форма. Вона можлива і на довгих нігтях і на коротких. Завдяки їй, нігтьова пластинка виглядає не тільки подовжено, навіть на нігтях невеликої довжини, але і вишукано.
Наскільки акуратно і гармонійно будуть виглядати пальці з мармуровим дизайном, багато в чому залежить від професійних умінь майстра. Ще половина успіху – за якісним і довговічним інструментом.
Мармуровий манікюр за допомогою гель-лаку
Використання гель-лакової механіки дозволяє створювати шедеври кам’яних образів. Гель-лак не так просто сохне, як традиційний лак. Змішуючи відтінки, можна отримати оригінальний орнамент. Майстер робить малюнок за допомогою тонкого пензлика або палички.
Поетапне виконання:
Робимо гігієнічний манікюр: обробляємо нігтьову пластину, формуємо контур, прибираємо кутикулу;
Наносимо тонким шаром базу необхідну для посилення нігтя, сушимо в лампі;
Закріплюємо зверху основним кольором, знову висушуємо 1-2 хвилини;
Готуємо клінсер – рідина для очищення пензлика;
На фольгу або в спеціальну ємкість впускаємо кілька крапель кольорових лаків, обраних для змішування;
Вмочуємо пензлик в одну краплю і наносимо викривлені лінії, виробляючи імітацію візерунка каменю;
Так само з наступними відтінками, кожен раз вимиваючи пензлик і знову завдаючи колір уздовж ліній, надаючи їм ефект розмитості;
Сушимо малюнок ретельно і покриваємо гель-топом;
Сушимо готове покриття.
Можлива інша техніка нанесення малюнка на мокрий гель-лак. Дії будуть наступними:
Наносимо базу – просушуємо, основний колір – просушуємо;
Наносимо наступний шар цього ж кольору;
Паличкою наносимо лак іншого відтінку, краще цієї ж колірної гами, і проводимо рисочки уздовж по мокрій основі;
Змішуємо лінійність, розмиваємо сусідні кольори;
Висушуємо в лампі;
Покриваємо фінішним закріплювачем.
Манікюр за допомогою харчової плівки
Коли клієнт хоче, щоб дизайн був виконаний звичайним лаком, можна як варіант використовувати плівку. Технологія застосування такого способу складається з наступних кроків:
Підготовчий період – плівку розділяємо на смужки і мнемо;
Надаємо форму нігтям, прибираємо зайву кутикулу, наносимо на поверхню навколо нігтьової пластинки живильний крем, щоб оберегти і прибрати надлишки лаку;
Наносимо на нігті основу, даємо підсохнути;
Наносимо обрану базову основу, лак викладається в кілька шарів, щоб поверхня була рівною, чекаємо висихання;
На фольгу або в іншу форму капаємо кілька крапель лаку для змішування;
Зім’яту плівку занурюємо в краплі і залишаємо слід на фользі, щоб прибрати зайвий лак;
Відбиток переносимо на ніготь, просушуємо;
Наносимо безбарвний лак-закріплювач.
Можливі варіанти використання підручних матеріалів (губка, щільна клейонка замість плівки). У першому випадку крапельки на ніготь потрапляють за допомогою губки, у другому варіанті на підготовлену кольорову основу капаємо інші краплі і накриваємо ніготь щільним клейончастим матеріалом. Лак розпливається нерівно, створюється бажана картина.
Мармуровий водний манікюр
Для проведення такої процедури необхідно крім лаків підготувати невелику посудину у вигляді чаші з нагрітою водою і крем, для пом’якшення і захисту шкіри. Основні важливі моменти в такій техніці:
Спочатку, як завжди, робимо гігієнічний манікюр;
Поверхню навколо нігтя ретельно обробляємо кремом (він допоможе прибрати надлишки фарби). Важливо, щоб крем не потрапив на сам ніготь;
У чашу з рідкої субстанцією вводимо кілька крапель кольорових лаків і робимо візерунки;
Занурюємо руки в воду так, щоб малюнок потрапив на нігті. Витягуємо, зайву фарбу, залишки крему прибираємо спеціальною тканиною або ватяними дисками;
Наносимо фінішне покриття, висушуємо.
10. Французький манікюр
Як би дивно не звучало, але французький манікюр родом зовсім не з Франції. Популярний дизайн був придуманий Джефом Стусаном – президентом компанії Orly, яка і до цього дня спеціалізується на виробництві лаків для нігтів. Розробка дизайну велася за запитом голлівудських продюсерів, які шукали універсальний спосіб покриття нігтів, що підходить під всі образи актрис. Своє дітище Пінк назвав «Natural Look», що перекладається, як натуральний вигляд. Рішення настільки всім припало до душі, що знайшло раніше небачену популярність і вирушило в маси, а сам «винахідник» дав йому більш поетична назва – французький манікюр.
У класичному виконанні френч має нейтральну світло-рожеву базу і білий край, проте в сучасній інтерпретації він позбавлений будь-яких обмежень в кольорі, формі і дизайні.
Технологія виконання покриття френч гель-лаком
- Наносять базовий шар на всю поверхню нігтя, включаючи торець нігтя, просушують лампою 2 хвилини.
- Наносять кольоровий лак, просушують його під лампою 2 хвилини.
- Наносять на вільний край нігтя білий лак, малюючи бажану лінію посмішки. Можна скористатися спеціальними трафаретами, пензликом з флакона з лаком або спеціальним тонким пензлем, просушують під лампою 2 хвилини.
При промальовці лінії посмішки не варто поспішати, уважно стежимо щоб лінії були однокові на всіх нігтях.
Поставити дві точки у бічних валиків на однаковій відстані.
Поставити крапку по середині вільного краю.
Поєднати точки і вивести посмішку.
Можна сушити по одному пальчику, поки один сохне ми промальовуємо іншу руку.
- Наносять топове покриття, ретельно покриваючи всю поверхню нігтя і «запестуємо» вільний край, просушуюємо під лампою 2 хвилини.
- Знімаємо липкий шар за допомогою безворсової серветки (при потребі, можна використовувати топ без липкого шару).
- Нанести масло на кутикулу і шкіру навколо нігтя, зробити масаж.
Тести «Покриття гель лаком»
- Що таке гель лак?
полімерна, гіпоалергенна сировина
це кольорове високоміцне покриття
база, гель-лак, топ
- Тривалість покриття на нігтевій пластині триває…
5-10 днів
14-21 день
21-30 днів
- Основні переваги гелевого покриття…
Блиск, стійкість, зміцнення нігтів
Колір, яскравість, блики
Ціна, швидкіть, гіпоалергенні компоненти
- Необхідні інструменти для покриття гель-лаком?
База, топ, гель-лак, лампа
Апельсинова палочка, кісточка, вата
Фрезер, лопатка, лупа
- Функції лампи в процесі покриття гель лаком?
Полімеризація матеріалу
Висихання гель – лаку
Сушка нігтів
- Який засіб знежирює нігті?
Клінсер
Дегідратор
Праймер
- Який засіб наносять перед базою?
Топ
Кольоровий гель
Ультабонд
- Якої бази не існує…
Каучукової
Силіконової
Рубероїдної
- Яку процедуру потрібно зробити перед покриттям нігтів гель лаком?
Обрізний манікюр
Масаж рук
Мацерація
- Функції бази…
база створює особливий молекулярний шар між гель-лаком і нігтем
запобігає проникненню в кератиновий шар пігментів, які містяться в кольоровому покритті
готує нігті до покриття
- Скільки часу база полімеризується в ультрафіолетовій лампі?
30-60 сек
1-2хв
2хв
- Скільки часу база полімеризується в ЛЕД лампі?
30-60 сек
1-2хв
2хв
- Скільки шарів потрібно нанести кольорового гель лаку?
1 шар
2-3 шари
2 шари
- Функції топу?
надати декоративному шару двох-тритижневу стійкість
забезпечити захист від можливих механічних пошкоджень
створити глянцевий блиск і сяйво
- Чим можна підживити зону кутикули?
Маслом
Кремом для рук
Лосьйоном
- Що таке ульрабонд?
це безкислотний праймер, який виконує функцію двостороннього скотчу
грунтує нігті перед покриттям
рідина для гель лакового покриття
- Чим полірують нігті перед покриттям гель-лаком?
Пилочка скляна
Баф
Фетрова насадка
- За допомогою чого виконують вирівнювання нігтевої пластини?
База і тонкий пензлик
Пилочка і база
База і топ
- Що використовують для зняття липкого шару з нігтів?
Вата
Вологі серветки
Безворсові серветки
- Як називається інструменти для точкового дизайну нігтів?
Шпажка
Рашпиль
Дотс
Published: Mar 13, 2023
Latest Revision: Mar 13, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1428773
Copyright © 2023