Природа України славиться у всьому світі своєю красою. Мальовничі пейзажі, соковита рослинність, синє небо – все це ми маємо змогу спостерігати на власні очі, оскільки нам, українцям, пощастило жити на цій родючій землі. Нехай кожен з нас насолоджується чудовими краєвидами нашої Батьківщини і нехай у кожному серці з’явиться бажання захистити таку гарну, але таку беззахисну природу України.
Сьогодні природне середовище втрачає свою цінність. В наш час високих технологій, коли людина більше приділяє увагу матеріальним благам, ми забуваємо, що все починається з природного потенціалу.
Природа України – багата та різноманітна. Завдяки географічному положенню та кліматичним умовам у нас є просторі степи й густі ліси, лагідні моря й величні гори, бурхливі річки та спокійні озера, на просторах країни ростуть тисячі видів рослин та водиться величезна кількість тварин. Змінюються пори року – і кожна з них дарує нам свою особливу красу.
Україна завжди асоціюється з безкраїми золотими ланами під чистим блакитним небом. Повний дозрілий колос пшениці символізує багатство та родючість, він важкий і хилиться до самої землі, ніби дякуючи за силу, якою вона його наповнила. Над ланами легко кружляють птахи, і далеко навкруги розноситься їхній спів.
На території України протікає понад 63000 річок і струмків загальною довжиною більше ніж 200000. км. Більшість із них (біля 60000) це невеличкі річки довжина яких не перевищує 10 км. Річки довжиною завбільшки 10 км в Україні налічується понад 3000
До великих річок належать Дунай, Тиса, Дніпро, Прип’ять, Десна, Дністер, Сіверський Донець, Південний Буг, Західний Буг.
Завдяки неоднаковими в різних частинах України кліматичними умовами, рельєфу, та іншими факторами густота річкової мережі дуже нерівномірна. Найгустіша мережа річок у Карпатах, відносно густа мережа у північній та центральній частині України. На півдні країни є райони, де річкова мережа надзвичайно рідка, а між пониззям Дніпра та озером Сиваш річок немає зовсім. Немає річок і на закарстованих яйлах Кримських гір.
Переважна більшість річок України належить до басейнів Чорного та Азовського морів. Лише невелика кількість річок західної частини країни належить до басейну Балтійського моря (басейн р. Вісла). Річкова мережа України за основними водозборами розподіляється на дев’ять басейнів. Це басейни річок Вісли, Дунаю, Дністра, Південного Бугу, Дніпра, Дону, а також річок Приазов’я, Причорномор’я та Криму.
На картах цього сайту показано 1740 великих, середніх та малих річок, що протікають по території України. У переліку назви річок та до якого басейну вони відносяться. Також дана карта гідрологічного районування України, карта басейнів річок, та деякі тематичні карти
Лікарські рослини це дикорослі та культурні рослини, органи або частини яких являються сировиною для виготовлення лікарських препаратів які використовуються в медицині з лікувальною або профілактичною метою.
На цьому сайті представлена узагальнена інформація про морфо-біологічні та еколого-фітоценотичні особливості, поширення, стан природних ресурсів та використання сировини 63 видів дикорослих лікарських рослин України.
Наведені дані про потребу в лімітуванні обсягів використання сировини конкретного виду, для рідкісних видів рослин вміщені дані про статус їх охорони.
Описи рослин розміщені за систематичним порядком, у додатках приведено алфавітний показчик українських та латинських назв рослин, правила використання та охорони лікарських рослин а також карти розповсюдження видів.
Розраховано на власників та користувачів природних рослинних ресурсів, фахівців у галузі регулювання використання та охорони фіторесурсів України, викладачів біологічних дисциплін, науковців та широкого кола користувачів.
Published: Mar 11, 2023
Latest Revision: Mar 11, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1427956
Copyright © 2023