Квіточко, розцвітай
Мета: закріплювати знання дітьми кольорів; розвивати логічне мислення, дрібну моторику; вчити аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати інтерес до вивчення навколишнього світу, любов до рослин.
Хід гри
Вихователь просить дітей зробити із паличок квіточку. При цьому кожній дитині називає інший колір пелюсток. Коли всі квіточки готові, вихователь може запитати:
“Якого кольору квіточка в…?” (називає ім’я іншої дитини)
Таким чином діти запам’ятовують кольори не лише своїх квітів, але й квітів друзів.
Весела змійка
Мета: вчити порівнювати предмети за довжиною; розвивати логічне мислення, дрібну моторику; вчити аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати інтерес до вивчення навколишнього світу.
Хід гри
Діти діляться на дві групи. У однієї групи – 4 рожевих палички, у другої – 4 блакитних. Пропонуємо викласти на столі “змійку” з піднятою головою, як на малюнку. Далі запитуємо:
Якого кольору палички?
Скільки рожевих? Скільки блакитних?
Яка змійка довша, а яка – коротша? Порівняйте їх.
Яка паличка довша: рожева чи блакитна? Яка коротша?
Драбинка для кошенят
Мета: формувати поняття “широкий”, “вузький”, порівнювати предмети за шириною; розвивати логічне мислення, дрібну моторику, увагу і спостережливість; вчити аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати інтерес до вивчення навколишнього світу, любов до тварин.
Хід гри
Звертаємо увагу дітей на картки із зображенням кошенят (одне товстеньке, а інше худе) і пропонуємо побудувати для них драбинку. Потрібно підвести дітей до висновку, що для худої тварини потрібна вузька драбинка, а для товстої – широка. Діти мають самі зробити висновок: чим коротші палички, тим вужча драбинка.
Одна за одною ставай!
Мета: формувати уміння порівнювати довжину паличок та будувати послідовний ряд, закріпити знання кольорів; розвивати логічне мислення, дрібну моторику; вчити аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати інтерес до вивчення навколишнього світу, акуратність, старанність та наполегливість під час ви конання завдання.
Хід гри
Вихователь: “Кольорові палички захотіли помірятись зростом і вишикуватись від найнижчої до найвищої. Давайте їм допоможемо”. Кожна дитина шикує свій набір «за зростом». Коли всі палички вже вишикувані, вихователь ставить запитання:
Яка паличка стоїть першою? А яка паличка останньою?
Яка паличка розташована перед синьою? Яка після жовтої? тощо.
Фігури
Мета: закріпити вміння порівнювати геометричні фігури за величиною, співвідносити їх з навколишніми предметами;розвивати логічне мислення, дрібну моторику, увагу і спостережливість, вчити аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати інтерес до вивчення навколишнього світу, акуратність та старанність.
Матеріал: кольорові палички для двох команд дітей: для однієї по 3 жовтих та по 4 фіолетових; для іншої по 3 червоних та по 4 чорних.
Хід гри
Вихователь пропонує дітям викласти з паличок геометричні фігури: трикутник та квадрат.
Далі діти порівнюють, в кого певна фігура більша та міркують, чому в різних команд фігури різного розміру.
Published: Feb 24, 2023
Latest Revision: Feb 24, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1422748
Copyright © 2023