Хто такий підприємець ?
– суб’єкт, що поєднує в собі новаторські, комерційні й організаторські здатності для пошуку й розвитку нових видів і методів виробництва, нових благ і їхніх нових якостей, нових сфер застосування капіталу. – ділова людина, яка займається власною підприємницькою справою з метою отримання прибутку або забезпечення іншої вигоди
Основні риси підприємця:
– грунтовна економічна підготовка;
– знання з організації виробництва, менеджменту;
– гнучкість, уміння діяти в умовах конкуренції, нестійкості та ризику;
– загострене почуття інтуіції.
3
Господарська діяльність з метою досягнення економічних і соціальних результатів та отримання прибутку- підприємництво.
Подібний зміст має поняття «бізнес» – справа, заняття, економічна діяльність, спрямована на отримання прибутку. В Україні поняття «бізнес» і «підприємництво» сприймаються
як слова-синоніми. Проте поняття «бізнес» ширше за змістом, оскільки до бізнесу належить здійснення будь-яких одноразових комерційних угод в будь-якій сфері діяльності, які направлені на одержання доходу. Суб’єкта в бізнесі називають бізнесменом або комерсантом.
Підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність,
що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів
та одержання прибутку.
Підприємництво здійснюється на постійній основі (систематична діяльність), а не на основі разових угод. Крім цього, важливими рисами підприємництва є діяльність «своїм коштом» (на основі приватної власності), з власної ініціативи, на власний ризик.
5
У процесі своєї діяльності підприємець повинен передбачати можливість отримання збитків замість прибутку і навіть банкрутство. Повністю запобігти ризику неможливо, тому що складно прогнозувати розвиток подій на товарних ринках або дії фірм-партнерів, конкурентів чи покупців. Отже,підприєм-ництво – це тип господарської поведінки, пов’язаний з ризиком неотримання прибутку та соціального ефекту.
*Прокоментуйте один з результатів опитування суб’єктів малого бізнесу у Великій Британії: «81% підприємців головним стимулом своєї підприємницької діяльності вважає незбагачення, а можливість відчувати себе незалежним, отримувати задоволення від власної праці».
7
Принципи підприємництва – це правила, через які реалізується свобода підприєм-ницької діяльності. З визначення особливостей підприємницької діяльності можна сформулювати такі основні її принципи:
– вільний вибір підприємцем видів підприємницької діяльності;
– самостійне формування підприємцем програми своєї діяльності, переліку постачальників і споживачів своєї продукції, джерел залучення ресурсів тощо;
– самостійне встановлення цін на продукцію (товари, послуги) відповідно до законо-давства країни;
– вільний найм підприємцем працівників;
– комерційний розрахунок та власний комерційний ризик;
– вільне розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.
8
Published: Feb 11, 2023
Latest Revision: Mar 27, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1417180
Copyright © 2023