Вступ
Ми живемо у світі інформаційних технологій. Наукові досягнення в цій сфері дають велику кількість переваг для сучасного суспільства. Інколи людям навіть
складно усвідомити, на скільки новітні ІТ можуть принести користі для розумового розвитку та покращення пізнавальної діяльності людей, якщо вміти
ними користуватися правильно, дотримуючись усіх санітарно-гігієнічних норм.
У наш час особливою стала потреба пошуку та створення сервісів онлайн спеціального призначення для дітей з різними порушеннями інтелектуального розвитку, затримкою психічyого розвитку, розладами сенсорних
систем та ін..
У цій книзі ви дізнаєтеся про корисні, зручні та сучасні онлайн сервіси для логопеда та його клієнтів, які стають як ніколи популярними в наш непростий час для кожного українця, де дистанційне навчання “йде” вверх над очними заняттями. Однак такі ресурси можна використовувати і в роботі з дітьми офлайн, і у створенні завдань на домашнє опрацювання.
Такий інноваційний дидактичний матеріал у руках добре обізнаного фахівця буде добре може дуже ефективно допомогти клієнту із задоволенням та бажанням досягнути бажаного результату.
Ресурси зі створення текстів, завдань.
Інформаційні ресурси
- https://learningapps.org
- https://wordwall.net/
- https://www.classtime.com/uk/
- https://kahoot.com
- https://quizlet.com
- https://www.mentimeter.com
- https://vseosvita.ua
- https://learning.ua
LearningApps
LearningApps – онлайн-сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Він є конструктором для розробки, зберігання інтерактивних завдань з різних предметних дисциплін, за допомогою яких наші клієнти/учні зможуть перевірити, покращити чи закріпити свої знання, уміння, навички в ігровій формі.
Сервіс працює декількома мовами, зокрема й українською. Перекладені загальні текстові рядки та всі рядки, що стосуються різноманітних вправ. Використання сервісу безкоштовне, вимагає простої реєстрації.
Доступ до готових ресурсів відкритий і для незареєстрованих користувачів. Ви можете використовувати завдання, складені вашими колегами, скопіювавши посилання внизу завдання, ділитися посиланнями з колегами і учнями.
Зареєструвавшись ви отримуєте можливість:
-cтворювати і публікувати свої додатки на LearningАpps;
-формувати класи, прикріплювати учнів для групової роботи, формуванні статистики;
-зберігає в форматах: SCORM, iBookAuthor Widjet (для iPad), Developer Source (скачати вихідний код програми як ZIP-файл);
Розроблені вами додатки зберігаються в загальній базі, дозволяючи іншим ними користуватися, відповідно і ви можете використовувати готові вправи. Сервіс Learning Apps надає можливість створювати додатки, в наслідку збираючи всі вправи, об’єднані темою в один блок, що дуже зручно.
Він має дуже простий і зручний для користування інтерфейс. Виконуючи вправу он-лайн, учень відразу отримує оцінку своїх знань.
Практикуючи такий напрямок на логопедичних заняттях чи задаючи такі інтерактивні вправи для самостійного опрацювання вдома, логопеду вдасться підвищити мотивацію до навчання предметів, зняти напругу, страх припуститися помилки.
Приклад колекції логопедичних завдань автора в згаданому сервісі:
Wordwall
Wordwall – це багатофункціональний інструмент для створення як інтерактивних, так і друкованих матеріалів. Інтерактивні вправи відтворюються на будь-якому пристрої, що має доступ до інтернету: на комп’ютері, планшеті, телефоні або інтерактивній дошці.
Сервіс пропонує багато шаблонів, за допомогою яких можна створити дидактичні ігри для будь яких занять чи уроків у класі. Навіть у безкоштовній версії ви отримуєте доступ до великого арсеналу ігор. Алгоритм роботи приблизно такий же, як і в LearningApps (https://learningapps.org/).
Ви можете використовувати наявні версії гри або почати її створення з нуля. Є текстовий редактор, за допомогою якого використовуємо різні варіанти введення шрифту (жирний, підрядковий, надрядковий), вставляємо символ або математичну формулу.
Створивши ігрову вправу, надаємо посилання учням, вбудовуємо на свій сайт, ділимося з колегами в соцмережах. Завдання легко персоніфікувати. Тобто призначити завдання, де учень вказує своє прізвище. Завдяки цьому, відстежується результат роботи кожного учня.
Ігрові вправи використовуємо як тренажер при повторенні, як навчальні або корекційні завдання чи домашні завдання.
Приклад логопедичних завдань автора в згаданому сервісі:
Classtime
Classtime – це онлайн-сервіс для миттєвих тестів, які можна проводити під час уроку, так і давати на домашнє завдання. Сервіс доступний українською мовою.
Classtime — це онлайн-помічник будь-якого педагога, що збагачує урок миттєвою візуалізацією рівня розуміння та прогресу усього класу в живому часі.
Для логопеда такий сервіс може бути використаний на групових заняттях чи у класі учнів спеціальних шкіл для дітей з тяжкими порушеннями мовлення.
Classtime вчить співпрацювати, а також мотивує учнів до пізнавальної активності: наприклад, ви ставите завдання запустити в космос ракету з паливом та їжею для астронавтів. Місія буде успішною, якщо учні працюватимуть разом. Тут немає тих, хто виграє та програє, — важливий лише загальний результат. Тому діти починають допомагати один одному: вони обговорюють завдання, підказують і всі разом досягають мети. Так ви вчите дітей, що цікаво не лише змагатися, а й створювати щось разом.
У Classtime можна не лише проходити тестування, а й відповідати на відкриті запитання.
І що важливо, це можна застосовувати на багатьох предметах — від літератури до математики. «Наведіть приклад органів тіла людини», «Назвіть три кольори веселки», «Скільки буде 90*3», «Назвіть приклад прикметника, який описує картинку» тощо.
У сервісі ви також бачите загальну картину класу: можете аналізувати найпоширеніші помилки в дітей, експортувати дані у PDF-формат, поширювати серед учнів чи батьків. Наприклад, ви можете показати учням типові неправильні відповіді, а потім дозволити їм повторити матеріал та виправити ці помилки.
Kahoot
Це ще один чудовий онлайн сервіс для роботи з дітьми в класі, колективі чи на групових заняттях.
Безкоштовний Kahoot дає змогу створювати інтерактивні навчальні ігри: вікторини, обговорення, опитування. Такі ігрові форми роботи можуть бути застосовані у навчанні для перевірки знань учнів, для проведення корекційної робити тощо. Сервіс може стати у пригоді керівнику та педагогічному колективу навчального закладу для різних форм наукової, методичної та організаційної роботи.
Kahoot пропонує три форми гри. Мета, з якою збираєтеся створити гру, допоможе визначитися з формою:
- визначити рівень ознайомленості учасників із тою чи тою темою чи рівень її розуміння або проведення корекційних вправ — вікторина (Quiz);
- улаштувати дискусію щодо певного питання, презентувати ідею й отримати щодо неї «зворотній зв’язок» — обговорення (Discussion);
- зібрати думки, погляди учасників на ту чи ту проблему — опитування (Survey).
Vseosvita
«Всеосвіта» — це освітня платформа для – вчителів, дітей та їхніх батьків, щоб самовдосконалюватися і розвивати професійні навички. Для наших учнів сайт пропонує різноманітні вправи, тести, презентації, ігри для проведення логопедичних занять. Цей дидактичний матеріал є готовим у достатній кількості, або можна створювати його самостійно. Для батьків сервіс містить корисні статті про виховання, а для педагогів – онлайн-курси та вебінари. Сьогодні на сайті представлено 153 вебінари на актуальні освітні теми: НУШ, булінг, сучасні методики, інклюзивна освіта, дошкілля, математична грамотність, підліткова депресія тощо. Після прослуховування будь-якоговебінара, можна замовити сертифікат з підвищення кваліфікації, на якому вказуються академічні години.
Learning.ua
Освітній сайт Learning.ua надає послуги освітнього характеру, пропонуючи вправи, які мають на меті тренувати навички та покращувати знання/ проводити корекційні завдання на групові, індивідуальних заняттях та у в класній роботі на уроках.
Кількість предметів курсу та завдань на сайті може змінюватись без попередження. Користувач має розуміти, що всі вправи, завдання, тренажери та будь-які інші навчальні програми, що розміщені на Learning.ua, є авторською розробкою команди цього проекту. Вони не несуть відповідальність за стан сайту, розміщеної на ньому інформації та збереження на ресурсі особистих даних користувачів.
Для роботи з Learning.ua необхідно використовувати персональний компʼютер, ноутбук, планшет, або інший пристрій, за допомогою якого можна повноцінно працювати з інтерактивними Інтернет-ресурсами у режимі реального часу. Це дасть можливість у повному обсязі користуватися послугами, що пропонує сайт.
Чудові онлайн ресурси для створення презентацій
- https://www.canva.com
- https://prezi.com
- https://www.beautiful.ai
Canva — це онлайн інструмент для створення дизайнів і публікації матеріалів, запущений у 2013 році, завдання якого — надати всім людям можливість створювати будь-які дизайни та публікувати їх де завгодно.
Canva – платформа графічного дизайну, яка дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент для логопедичних занять, групових, індивідуальних, а також для роботи в класі. візуального контенту в соцмережах.
Можна використовувати створені матеріали canva і з освітньою, і з виховною, і з корекційною метою.
Доступна як веб версія, так і мобільна. Сервіс пропонує великий банк зображень, шрифтів, шаблонів та ілюстрацій.
Приклад презентації в згаданому сервісі:
https://www.canva.com/design/DAFM4Rd3Sfg/tviRh87mdBxaj8lW8Ns1rA/edit?utm_content=DAFM4Rd3Sfg&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
Prezi.com
Prezi.com – це веб-сервіс, за допомогою якого можна створити інтерактивні мультимедійні презентації з нелінійної структурою.
Робота веб -сервісу Prezi.com заснована на технології масштабування (наближення і видалення об’єктів). У відмінності від «класичної» презентації, виконаної в Microsoft PowerPoint або OpenOffice Impress, де презентація розбита на слайди, в Prezi основні ефекти пов’язані не з переходом від слайда до слайда, а зі збільшенням окремих частин слайда!
Prezi цікава не тільки тим, що в ній можна створювати захоплюючі неслайдові презентації. Вона сильна з технологічної точки зору:
– усі шрифти міцно «зашиті» у програму перегляду, яка не звертається ні до одного системного шрифту;
– Prezi обходиться з зображеннями м’яко й делікатно;
– Prezi – це повноцінний «сам собі плеєр», не тільки для файлів, але і для відео. У презентації Prezi можна розмістити ролик з YouTube або з комп’ютера. Можна бути впевненим: якщо відео відтворюється на одному комп’ютері, воно точно запуститься на всіх інших!
Beautiful.AI
Beautiful.AI – онлайн-сервіс від компанії Beautiful Slides Inc., який створює презентації, використовуючи технології штучного інтелекту. Для створення презентації використовуйте англомовний сервіс Beautiful.ai. Beautiful.AI був створений як порятунок від «death by PowerPoint». Його місія полягала в тому, щоб усунути основні «больові точки» у створенні презентацій:
1. багато часу, необхідне створення презентацій;
2. складний процес навчання;
3. непривабливий результат вкінці.
Можливості безкоштовного облікового запису:
100 шаблонів готових слайдів;
теми, що налаштовуються;
безкоштовна бібліотека зображень;
багата бібліотека значків;
співробітництво між кількома користувачами;
експорт до PDF/Powerpoint.
На платному акаунті (15 доларів на місяць) додаються можливості:
створювати необмежену кількість слайдів;
редагувати файл, який експортуватимете в PowerPoint;
видалити водяний знак сервісу;
додати свої шрифти.
Таким чином, сервіс Beautiful.AI розроблявся так, щоб за допомогою технологій штучного інтелекту покласти край негарним слайдам і полегшити процес роботи над презентаціями. Завдяки цим технологіям Beautiful.AI знає, коли ви працюєте зі слайдом, що ви можете додати на нього пізніше, і як адаптувати макет під різні майданчики. Він перетворює ідеї користувачів на привабливі візуальні ефекти, автоматично застосовуючи правила гарного дизайну в режимі реального часу.
Використанні джерела
https://koliganka.jimdofree.com/%D0%B2%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8/wordwall (https://koliganka.jimdofree.com/%D0%B2%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8/wordwall/)/
https://osvitoria.media/experience/innovatsiyi-v-diyi-yak-platforma-classtime-dopomagaye-na-urokah (https://osvitoria.media/experience/innovatsiyi-v-diyi-yak-platforma-classtime-dopomagaye-na-urokah/)/
(https://naurok.com.ua/metodichni-rekomendaci-servis-quizlet-ta-mobilniy-dodatok-111731.html)
https://oplatforma.com.ua/news/276-kahoot-onlajjn-servis-dlja-stvorennja-viktorin-didaktichnikh-igor-i-testiv
http://dunrada.gov.ua/news-one/7861
https://ceit.ucu.edu.ua/resursy/instrumenty/testi-ta-opituvannya/mentimeter (https://ceit.ucu.edu.ua/resursy/instrumenty/testi-ta-opituvannya/mentimeter/)/
https://lutvunykblog.wordpress.com/2020/06/03/mentimeter-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96-%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD (https://lutvunykblog.wordpress.com/2020/06/03/mentimeter-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96-%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD/)/
https://www.ukr.net/news/details/society/77458421.html
https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Canva
https://prezi.com/p3ucxmf1wldz/presentation/?frame=4b50a58d541bcbac98ee61bcea42855b3fe87492
https://sdelano.media/beautifulai (https://sdelano.media/beautifulai/)/
https://learning.ua/page/terms-of-service (https://learning.ua/page/terms-of-service/)/
Published: Nov 29, 2022
Latest Revision: Nov 29, 2022
Ourboox Unique Identifier: OB-1390584
Copyright © 2022