Інтернет-додаток «Балакунчик»
– це програма для альтернативної комунікації – штучний замінник мовлення для людей з мовленнєвими порушеннями; вона містить декілька серій тематичних карток, що відображають повсякденні дії, різні предмети, обираючи які особа з порушенями мовлення будує речення. Одним кліком (натисканням) по черзі користувач обирає необхідні піктограми, що ілюструють кожне слово за його бажанням. Так можна буде зрозуміти, що саме хоче сказати людина.
Перша версія цієї програми має 1000 слів. У програмі є можливість вибрати кольорові або чорно-білі піктограми (чорно-білі кращі для розуміння осіб із аутистичими особистісними проявами). Розробниками також враховано особливості граматичного забарвлення мовлення, щоб речення звучало якомога прийнятнішим.
Програму «Балакунчик» було створено в 2015 р. українським дослідником Артемом Тулюком для свого сина, який має аутистичні розлади, але функціонально «Балакунчик» можна використовувати й для осіб із алалією, афазією, дизартрією та іншими випадками порушення мовлення вторинного ґенезу.
Цей додаток розроблено одразу у двох версіях (українській та російській). В українській версії є можливість вибору голосу диктора: жіночий, чоловічий або дитячий. Програмовий продукт можна встановити на будь-який електронно-технічний пристрій, що має операційну систему iOS та Android.
Learning apps – безкоштовний сервіс, який пропонує технологія Веб 2.0, для створення інтерактивних ігрових додатків для навчання. Сайт LearningApps.org – це наукова розробка Центру ІТ-ресурсів (Zentrum für Bildungsinformatik) з Педагогічного коледжу Берна у партнерстві з німецькими університетами Майнца і Циттау. Програма була розроблена з метою сприяння створення викладачами інтерактивних модулів, інтегрованих в навчальний курс, і тепер успішно використовується не тільки в освітньому середовищі, але й серед бібліотекарів, які прагнуть активно впроваджувати сучасні технології в роботу.
Перевагами сервісу LearningApps.org :
- привабливий та зручний в корисстуванні інтерфейс, проста іконографія, зрозуміла навігація, мобільність, інтеграція з іншими сайтами та, що не менш важливо, сайт доступний українською мовою;
- сервіс має цінність й тому, що можна експортувати створені ресурси і вбудовувати їх у блог, презентацію чи інший документ за допомогою гіперпосилань;
- дозволяє використовувати існуючі ресурси, розміщені користувачами як моделі – дуже корисна функція, яка дозволяє економити час при створенні нових ресурсів.
- можливість створювати робочі класи, кожна з яких має пароль доступу. Сервіс одночасно може використовувати декілька класів;
- кожний створений у додатку ресурс може бути використаний як самостійне завдання на уроці або домашнє завдання;
- також можна тематично об’єднати окремі завдання різних видів.
Wardwall – багатофункціональний інструмент для створення як інтерактивних, так і друкованих матеріалів. Сервіс має російськомовну версію. Інтерактивні вправи відтворюються на будь-якому пристрої, що має доступ до інтернету: на комп’ютері, планшеті, телефоні або інтерактивній дошці.
Сервіс пропонує багато шаблонів, за допомогою яких можна створити дидактичні ігри. Навіть у безкоштовній версії ви отримуєте доступ до великого арсеналу ігор. Алгоритм роботи приблизно такий же, як і в Learning Apps.
Ви можете використовувати наявні версії гри або почати її створення з нуля. Є текстовий редактор, за допомогою якого використовуємо різні варіанти введення шрифту (жирний, підрядковий, надрядковий), вставляємо символ або математичну формулу.
Створивши ігрову вправу, надаємо посилання учням, вбудовуємо на свій сайт, ділимося з колегами в соцмережах. Завдання легко персоніфікувати. Тобто призначити завдання, де учень вказує своє прізвище. Завдяки цьому, відстежується результат роботи кожного учня.
Ігрові вправи використовуємо як тренажер при повторенні, як навчальні завдання на інтерактивній дошці чи домашні завдання.
З додатком Quizlet вчителі та учні можуть:
Створювати модулі з картками
Вивчати картки, створені іншими учнями та вчителями
Сортувати картки для швидкого повторення та тренування пам’яті
Перетворювати картки на перевірку знань чи інтерактивну гру в класі
Проходити пробні тести для підготовки до іспиту
Використовувати режим заучування, щоб вчитися з інтервальним повторенням та розумною оцінкою
Ділитись навчальними модулями з друзями та однокурсниками
Вивчати питання з минулих іспитів
Вчитися з докладних покрокових рішень від експертів
Включає в себе Гугл-презентації, Google-Forms,
поштовий сервіс Gmail, Google slides, Google sites та багато чого іншого
Використані джерела:
-
Ласточкіна О. Використання комп’ютерних технологій у професійній діяльності логопеда
-
Тулюк А. Програмовий додаток «Балакунчик»
-
Миронова С. Використання комп’ютера у корекційному навчанні дітей / С.Миронова // Дефектологія. – 2003. – No3. – С. 41–45
-
Сервіси Гугл
Published: Nov 29, 2022
Latest Revision: Nov 30, 2022
Ourboox Unique Identifier: OB-1390557
Copyright © 2022
корисна інформація