Питання, як живляться рослини, як вони утворюють кисень цікавило людину з давніх давен. Ми садимо в землю маленький жолудь, а з нього виросте величезний дуб.
Як же виростає велетень – довгожитель з такої маленької насінини? Чим він живиться, з чого будує своє тіло?
2
Климент Аркадійович Тімірязєв
Повернімося з минулого в наш час. Процес живлення рослин називається фотосинтез. Все своє життя присвятив вивченню фотосинтезу вчений К.А.Тімірязєв. Ось що він сказав про цей процес:”Дайте найкращому кухареві скільки завгодно свіжого повітря, скільки завгодно сонячного світла і цілу річку чистої води і попросіть його аби з усього він приготував вам цукор, крохмаль, жири й зерно, – він вирішить, що ви з нього глузуєте. Але те, що здається неймовірно фантастичним людині, без перешкод відбувається в зелених листках рослин”.
3
Фотосинтез – це процес синтезу органічних сполук з вуглекислого газу (СО2) та води (Н2О) з використанням енергії світла й за участю фотосинтетичних пігментів: (хлорофіл у рослин, хлорофіл, бактеріохлорофіл і бактеріородопсин у бактерій).
Цей дуже складний процес можна спрощено записати як реакцію утворення глюкози з вуглекислого газу і води з виділенням кисню.До процесу фотосинтезу здатні вищі рослини, деякі водорості та бактерії і найпростіші організми, відомі разом як фототрофи.
Реакція фотосинтезу відбувається в таких клітинних органелах, як хлоропласти. Завдяки досконалій будові фотосинтетичного апарату зелених рослин, забезпечується висока ефективність фотосинтезу. У клітинах зеленого листя рослин міститься в середньому від 20 до 100 хлоропластів, кожен з яких представляє собою відокремлену двомембранну структуру.Іноді хлоропласти спостерігаються в клітинах стебел і плодів, проте головним органом фотосинтезу є зелений лист рослини, завдяки особливостям своєї будови. Структурним компонентом хлоропластів є хлорофіл – зелений пігмент, який має здатність поглинати світло.
4
5
6
7
Published: Jun 14, 2022
Latest Revision: Jun 14, 2022
Ourboox Unique Identifier: OB-1348446
Copyright © 2022