Євразія
Найбільший материк Землі – Євразія – складається з двох частин: Європи та Азії. Умовна межа між ними проходить уздовж Уральських гір. Материк майже повністю знаходиться у Північній півкулі. На його території є три теплові пояси: холодний, помірний і жаркий. Це спричиняє різні природні умови, у яких ростуть різні рослини і живуть тварини.
Більша частина Європи рівнинна, Азії – гориста. Велику площу в Європі займає Східноєвропейська рівнина. В Азії знаходять гори Гімалаї з найвищою у світі вершиною Джомолунгмою.
На території Азії знаходяться озера-рекордсмени: найглибше у світі – Байкал з прісною водою і найбільше у світі за площею водної поверхні – Каспійське із солоною водою (зазвичай його називають морем).
Найдовша річка Євразії – Янцзи (6300 км).
Природні зони Євразії
Євразія – єдиний з-поміж материків, у якому представлені всі природні зони.
На півночі материка знаходиться зона арктичних пустель, укритих льодовиками. Рослини і тварини цієї природної зони пристосувалися до холоду.
Зону арктичних пустель змінює тундра. Зима тут триває 8-9 місяців. Морози бувають до -50 C.
За тундрою величезні простори займає тайга – хвойні ліси. Живуть білки, вовки, рисі, соболі, ведмеді бурі.
За тайгою розкидалися мішані й широколисті ліси.
За лісами простягаються степи.
Азії значні площі займають напівпустелі та пустелі. Чим далі на південь Азії – ближче до екватора, тим більше змінюються природні умови: стає тепліше в усі пори року і більше опадів особливо на узбережжях.
Published: May 18, 2022
Latest Revision: May 18, 2022
Ourboox Unique Identifier: OB-1333940
Copyright © 2022