Особливість будь-якої науки полягає в тому, що досліджувані нею об’єкти класифікують — поділяють за певними ознаками. Хімічна наука в цьому відношенні не є винятком, адже неможливо без належної класифікації вивчати понад 10 мли речовин.
Вам уже відомий поділ речовин на прості і складні, на метали і неметали, на речовини молекулярної та немолекулярної будови.
Найбільш загальним є поділ речовин на прості і складні.
Прості речовини розглядалися в попередньому параграфі, тому тут мова піде про складні речовини. Складні речовини прийнято ще називати хімічними сполуками чи просто сполуками. Назва говорить сама за себе.
Хімічні сполуки — це речовини, які утворюються (складаються) з атомів не одного, а кількох хімічних елементів. Наприклад, молекула газу метану, що є основним у складі природного газу, утворена атомами двох хімічних елементів – Карбону та Гідрогену — у співвідношенні 1:4. Тобто до складу однієї молекули входить 1 атом Карбону і 4 атоми Гідрогену СН4
Складні речовини прийнято поділяти на речовини неорганічні та органічні.
Прикладами складних неорганічних речовин є вода, вуглекислий газ, сода, кухонна сіль; органічних — цукор, метан, крохмаль. І хоча органічні речовини дістали свою назву через те, що спочатку були виявлені в організмах рослин і тварин, більш точним буде таке їх визначення.
Сіль Вода
Цукор Крохмаль
Published: Apr 6, 2022
Latest Revision: Apr 6, 2022
Ourboox Unique Identifier: OB-1307379
Copyright © 2022