Правила дизайну. Правила використання кольорів та композиції при розробці візуальних матеріалів для роботи вчителя by Mariana - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Правила дизайну. Правила використання кольорів та композиції при розробці візуальних матеріалів для роботи вчителя

  • Joined Feb 2022
  • Published Books 3

Зміст

  1. Поняття дизайн

  2. Правила дизайну

  3. Правила створення інфографіки

  4. Правила створення презентацій

  5. Правила створення плакату

 

2

Поняття дизайн

Дизайн — це творчий метод, процес і результат художньо-технічного проєктування промислових виробів, їхніх комплексів і систем, орієнтований на досягнення найповнішої відповідності створюваних об’єктів і середовища загалом потребам людини, як утилітарних, так і естетичних.

Що таке дизайн сайту? | Веб-студія «Yakubets.Com»

3

Правила дизайну

  1. Композиційний центр

  2. Симетрія й асиметрія

  3. Вибір кольору

  4. Вибір шрифту

  5. Універсальні правила

4

Композиційний центр

Гармонічна побудова художнього твору, зумовлена змістом та призначенням називається композицією.

Коли композиція буде називатися вірно створеною?  Коли буде цілісною, тобто художній твір можна відразу охопити поглядом і одночасно визначити головний зміст.

Головний зміст – це центр композиції. Це точка або  лінія, відносно якої встановлюється рівновага бокових, верхніх, нижніх частин композиції. Поняття центру композиції – відноснеВсі елементи композиції мають бути врівноважені між собою. Ще є  оптичний центр – це геометричний центр площини.

Перетинання ліній, які ділять  аркуш на дві рівні частини по вертикалі та по горизонталі, називають оптичним центром.         

Визнач, де знаходиться композиційний центр.

Інколи  композиційний центр співпадає з оптичним центром, але  незавжди. Це ми бачимо на прикладах, композиційний центр – це куля чорного кольору, яка зображується то  в нижньому правому кутку, то у верхньому лівому кутку. Також ми бачимо,  як  вибір формату змінює композицію.

5

Використовуйте метод “головне-додаткове”:

зосередьтеся на важливому предметі, а потім переведіть його погляд на решту предметах.Це створює порядок сприймання.

Важливо: прийом допомагає правильно розмістити акцент і уникає хаосу.

6
Правила дизайну. Правила використання кольорів та композиції при розробці візуальних матеріалів для роботи вчителя by Mariana - Ourboox.com

Симетрія й асиметрія

Симетрія– один з найбільш сильних, “вагомих” засобів організації форм в композиції, що сприяє встаткуванню цілісності сприйняття – закономірне розташування елементів відносно осі чи центру симетрії.

Види симетрії: осьова (дзеркальна), центрова (променева), симетрія повороту, симетрія переміщення

Асиметрія– порушення симетричності розташування елементів, або відсутність симетрії.

Асиметрія — Вікіпедія

Симетрія підходить для передачі балансу, рівноваги, статики.

Асиметрія використовується для посилення динаміки, коли йдеться про щось емоційне.

8
Правила дизайну. Правила використання кольорів та композиції при розробці візуальних матеріалів для роботи вчителя by Mariana - Ourboox.com

Вибір кольору

Існує кілька підходів вибору гами:

  1. Основний колір + його відтінки
  2. Суміні кольори
  3. Кольори, відмінні одне від одного

Важдиво: гаму краще підбирати із двох-трьох кольорів, щоб не перевантажувати зображення.

10
Правила дизайну. Правила використання кольорів та композиції при розробці візуальних матеріалів для роботи вчителя by Mariana - Ourboox.com

Вибір шрифту

Шрифт — графічний малюнок накреслень літер і знаків, які складають єдину стилістичну та композиційну систему, набір символів визначеного розміру і малюнка.

Шрифты: виды, характеристики, примеры | Allprint

Краще поєднувати не більше двох-трьох шрифтів

Важливо: шрифт має поєднюватися без особливих зусиль.

12

Універсальні правила

Веб дизайн с чего начать – как стать веб дизайнером самостоятельно

  1. Дизайн починається з ідеї і працює на неї
  2. дизайн повинен бути простим,а текст – коротким і зрозумілим
  3. Краще зробіть кілька начерків дизайну наа аркуші паперу перед тим , як сідати за комп`ютер
  4. Тренуруйте наглядність

 

13

Правила створення інфографіки

Інфографіка – це спосіб подачі інформації за допомогою графічних елементів (діаграми, графіки, образи). Іншими словами, інфографіка – це візуалізація складної інформації. Спектр застосування інфографіки величезний: від історії до техніки і від журналістики до медицини. Сьогодні під «інфографікою» об’єднані різні зразки інформаційного дизайну (карти, діаграми, блок-схеми, mind-map тощо). Таким чином, роботи в стилі інфографіки з’явилися задовго до виникнення цього поняття.

14

Етапи розробки інфографіки

1. Розробка інфографіки починається з визначення теми.

2. Створення смислової концепції: збір інформації, аналіз даних та їх систематизація.

3. Побудова «скелету» інфографіки (блоків тексту з певною інформацією).

4. Розробка графічного ескізу інфографіки.

5. Художнє оформлення інфографіки: текстові та візуальні елементи комбінуються.

З інфографікою будь-який ваш проект або доповідь не тільки яскравіше виглядатиме, але і стане добре зрозумілою слухачам.

15
Правила дизайну. Правила використання кольорів та композиції при розробці візуальних матеріалів для роботи вчителя by Mariana - Ourboox.com
Правила дизайну. Правила використання кольорів та композиції при розробці візуальних матеріалів для роботи вчителя by Mariana - Ourboox.com

Правила створення презентацій

Презентація − це маркетинговий інструмент, у якого є конкретна задача і очікуваний результат. Не можна просто взяти і покликати зайняту людину на каву, їй потрібно знати, чого очікувати від цієї зустрічі. Презентація − це така сама зустріч, тільки записана на слайдах у супроводі картинок.

18

8 правил ефективної 

презентації

Правило 1: Поставте собі три запитання

1. Хто читатиме презентацію? Секретар і топ-менеджер читають документи по-різному, і потрібно точно розуміти, який шлях пройде презентація, перш ніж потрапить до рук тому, хто приймає рішення.

2. Як дивитимуться презентацію? На телефоні чи комп’ютері, на великому екрані чи в друкованому вигляді? Людина прочитає її сама чи хтось буде коментувати?

3. Який результат ви плануєте? Потрібно знати, чого ви хочете від людини в результаті: щоб вона написала вам листа, зателефонувала, зайшла на сайт, щось заповнила або зустрілася особисто.

19

Правило 2: 90% часу на створення презентації − розробка ідеї

Якщо це хороша презентація, то 90% часу йде на створення ідеї. Ідея − це форма, яку ви надаєте своїй комерційній пропозиції.

 

20

Правило 3: Структура залежить від типу презентації

Існує кілька типів презентації за призначенням, і саме від цього залежить структура.
1. Презентації для стартапів (pitch deck). Це 10-слайдові презентації, де по черзі розкривають всі аспекти ринку і переваги нового бізнесу.

2. Бізнес-презентації. Вониділяться на підтипи, серед яких: звіти продажів, стратегії, кейси, бюджетні плани, консалтинг, портфоліо, франшиза.

3. Презентації, що продаютьЦе щось на зразок landing page, але вони між собою теж відрізняються. Є презентації, які знайомлять з компанією, фахівцем або продають конкретний продукт чи сервіс.
4. Маркетингові презентації. Це окремий світ. Серед них є тендерні презентації, медіакіти, кампанії в соціальних медіа, SWOT-аналіз, комунікаційні стратегії, PR-планування, дослідження ринку і конкурентів, звіти, пропозиції івентів, профілі користувачів, контент-плани і багато іншого.
5. Навчальні презентації. У всіх сучасних університетах студенти презентують свої дослідження і проекти на слайдах.

Аби зрозуміти, яку структуру обрати, потрібно чітко визначити, до якого типу належить ваша презентація, а потім знайти в інтернеті кілька прикладів.

21

Правило 4: Не перевантажуйте презентації текстом

Майже у всіх презентаціях, крім звітних і аналітичних, краще розбивати громіздку інформацію на кілька блоків або навіть слайдів. Не додавайте все на один слайд. Дайте людям можливість засвоїти головну інформацію із заголовка та ключової фрази на слайді.

 Лайфхак: залишити більше білого простору, а всі об’єкти і тексти подати в меншому форматі. Тоді здається, що слайд не перевантажений.

22

Правило 5: Обирайте стиль через емоції

Подумайте про те, які емоції повинна викликати презентація. Запишіть їх за допомогою п’яти-шести прикметників, а потім підберіть шрифт і колірну палітру.

Наприклад, логічна, доросла, добра, сучасна, буквальна.

23

Правило 6: Кожен слайд має своє завдання

Візуальне оформлення слайду має відповідати його завданню. Є чотири типи:
  1. Суфлер-слайд − підказує вам, про що говорити.

  2. Wow-слайд − вражає глядачів емоційно.

  3. Розумний слайд − пояснює складні ідеї, формули або схеми.

  4. Зухвалий слайд − переконує, наводячи порівняння й аргументи.

24

Правило 7: Робити слайди для глядача, а не для себе

Причина усіх помилок у презентаціях одна: людина робить слайди не для глядача, а для себе. Коли на слайді надто багато тексту, картинка не відповідає змісту або все погано зі стилем − про сприйняття іншої людини ніхто не подбав. Укладач презентації думав тільки про те, щоб вивантажити всі свої думки − звалити їх в одне місце. І місцем цим виявилася презентація. Він не поставив собі три найважливіших питання, про які я згадувала спочатку.

25

Правило 8: Виступайте з презентацією так, ніби ви перед колегами за обідом

Важливо розбиратися в темі виступу. Коли людина знає, про що говорить, то найскладніше просто почати − побачити, що перед тобою сидить 100 людей, і привітатися з ними. Якщо у вас класна презентація, але склали її не ви, або, наприклад, ви копіювали ідею, то ви розповісте її погано. Складайте презентацію так, як ви б розповіли про цю тему колегам на обіді. І не старайтеся надмірно, тоді все буде добре.

26

Правила створення плакату

Плакат – це невеликий постер для особистого користування: подарунок імениннику, частина інтер’єрного декору чи серйозний рекламний, інформаційний, агітаційний інструмент. Правила його створення та розробки дизайну універсальні.

Плакат давно став популярним та ефективним засобом маркетингу. Він застосовується для:

  • реклами подій;
  • уявлення товарів;
  • розміщення повідомлення у рекламних кампаніях;
  • просування інформації про освіту;
  • інших рекламних подій.

Така велика різноманітність цілей диктує різні напрями та жанри плакатів. Вони створюються для використання в мережі Інтернет або як поліграфічна продукція або для того, і для іншого одночасно. Плакати можуть бути як класичними, так і креативними будь-якими.

28

14 крутих порад щодо створення плакату: від ідеї до друку

Порада 1. Сформулюйте завдання плаката.

Спочатку рекомендується визначити, яке завдання має виконувати плакат, а потім підібрати розмір, поєднання кольорів, графіку і текст.

Коли завдання встановлене, треба відповісти на такі запитання:

  • Яку думку має передавати плакат?
  • Який настрій має доносити плакат?
  • Де буде розміщено плакат?

Якщо мета плаката – запросити на наукову конференцію, його основна думка – запрошення. Не можна порушувати головне правило комунікації – максимальна простота.

29

Порада 2. Почніть із шаблону готового плаката.

Непідготовленій людині може здатися, що сама ідея зробити плакат самостійно абсолютно абсурдна. Однак для цього розроблений шаблон, який допоможе створити власний ескіз плаката.

Почати варто з вибору шаблону. Він повинен передавати завдання, яке виконуватиме плакат. Зразків багато, але вибрати необхідно той, який відобразить тему заходу, що проводиться.

Як вибрати відповідний шаблон:

  • підбирайте лише ті зразки, макет яких повністю відповідає вимогам щодо розміщення інформації, заголовків, зображень тощо;
  • звертайте увагу на розміри шаблону, він повинен відповідати майбутньому місцю розміщення плаката (повернемося до цього питання пізніше);

Запам’ятайте, у вас є можливість змінити та відредагувати шаблон, адже далеко не завжди автора плаката все влаштовує.

30

Порада 3. Використовуйте яскраві та контрастні кольори, щоб привернути увагу до плаката.

Сьогодні у тренді графічний дизайн, що привніс яскравість та енергійність у колірну гаму дизайнів плакатів.

Вибирати слід суцільне заливання фону та яскраві мазки графічних елементів.

Ризикований вибір кольору доповнюватиме цікаву та привабливу ідею твору.

Такі плакати повинні створюватись під певне місце або обстановку. Існують ситуації, коли варто, навпаки, приглушити колір та створити мінімалістичне зображення. Втім, такий дизайн не виключає яскравих плям, які привертають увагу до інформації на плакаті.

31

Порада 4. Використовуйте у дизайні плаката захоплюючі високоякісні зображення.

На обмеженому просторі плаката слід розміщувати зображення високої якості. Усі елементи мають бути гармонійно підібрані та доповнювати один одного, граючи конкретну роль у загальній картині. Одні привертають увагу, інші підтримують своєю нейтральністю.

Кожен плакат розрахований певну цільову аудиторію. Саме вона має викликати емоційний відгук.

Позитивні емоції викликають яскраві та світлі тони. Темні відтінки діють гнітюче, викликають асоціації з негативом і здатні відвернути глядача від участі у заході.

Втім, завжди є винятки. Зображення на плакаті мають ідеально вирішувати поставлене завдання.

32

Порада 5. Використовуйте трохи більше трьох шрифтів.

Зі шрифтами, що застосовуються в плакаті, все досить просто. Не можна використовувати понад три. Правило старе та повністю обґрунтоване. Інакше дизайн буде надмірно перевантажений.

Правила підбору шрифтів:

  • заголовок пишеться декоративним шрифтом та жирно виділяється;
  • шрифт підзаголовка повинен належати до того ж стилю, але бути більш простим;
  • шрифт основного тексту слід зробити нескладним та акуратним, легким для сприйняття.

Втім, будь-які правила можна порушити, головне, щоб це не заважало сприйняттю плаката. Понад три шрифти використовують там, де на головному місці в дизайні стоїть типографіка. У таких ситуаціях допустиме збільшення чи зменшення кількості шрифтів.

33

Порада 6. Підготуйте плакат до друку.

Перед створенням рекламного плаката необхідно продумати, де він розміщуватиметься. На тумбах міста чи сторінці сайту? А може бути на дошці у класі? Необхідно дотримуватись певних рекомендацій при виготовленні друкованого постера.

Визначивши місце його майбутнього розміщення, слід обрати дизайнерське рішення. Ці поняття взаємопов’язані і невіддільні одне від одного.

При розміщенні плаката разом з іншими на дошці оголошень краще зробити його трохи більшого розміру, щоб він виділявся серед інших. При розміщенні на голій стіні рекомендується зробити плакат трохи меншого розміру, а потім розташувати разом кілька екземплярів.

34

Порада 7. Розробте дизайн плаката для стандартного формату.

Найчастіше люди, які вибирають плакати невеликого розміру, хочуть заощадити на пресі в друкарні. Їм рекомендується звернути увагу на дизайн плакатів у форматі ISO A1–А5, який дозволяє роздрукувати готовий макет на власному принтері.

35

Порада 8. Використовуйте модель CMYK.

Під час друку деякі кольори можуть стати трохи іншими і припинити відповідати задуму. Для запобігання цьому рекомендується використовувати правильну колірну палітру. Це дозволить уникнути прив’язки до дизайну, який складно передати під час друку.

CMYK (cyan, magenta, yellow, black) у перекладі з англійської означає блакитний, пурпурний, жовтий і чорний. Це кольори, що створюють модель, використання якої дозволяє одержати під час друку ті ж кольори, що й на моніторі. Створювати плакат необхідно одразу в цьому форматі.

На малюнку видно, наскільки різняться колірні моделі.

36

Порада 9. Виберіть шрифт, який легко читати здалеку.

Не рекомендується використовувати складні або вигадливі шрифти у дизайні плаката. Вони погано читаються та сприймаються цільовою аудиторією, особливо здалеку.

Розмір основного тексту має бути від 24 до 48.

Зайве дрібний шрифт не буде читальний здалеку, наприклад, з кількох метрів. Люди просто не помітять його або увага їх відверне щось більше.

37

Порада 10. Експортуйте плакат у гарній якості.

Глядачів, як правило, дратують розмиті картинки. Запобігти цьому можна за допомогою експорту постера з великою роздільною здатністю – 300 dpi цілком достатньо для запобігання розмиванню картинки.

38

Порада 11. Використовуйте вильоти під час друку.

Якщо частина картинки вилазить за межі аркуша, використовуються обрізні мітки або вильоти. Плакати, в яких картинка розташована під зріз аркуша, все одно матимуть білу рамочку навколо зображення. Принтер у будь-якому випадку автоматично робить непродруковану область, яка залишається білою.

Якщо вильоти вже встановлені, друкувати такі плакати потрібно на більшому аркуші, а потім обрізати під встановлений розмір.

Для друку створеного агітаційного плаката без рамок необхідно встановити обрізні мітки або вильоти. Таким чином позначаться межі закінчення дизайну. А після друку постер можна обрізати.

39

Порада 12. Підготуйте плакат до публікації у соцмережах.

Розглянемо, як створити дизайн плаката на комп’ютері. Тут у фахівців значно більше можливостей, ніж під час роботи з поліграфічним плакатом. Але є й правила, яким рекомендується слідувати.

Платформа, на якій планується розмістити плакат, визначає його структуру та дизайн. Кожна потребує оптимізації під себе. Тому часто ту саму інформацію на різних платформах подають по-різному, використовуючи версії одного й того плаката.

Книжкова орієнтація нині вважається кращою, оскільки найчастіше соціальні мережі проглядаються на мобільних пристроях, де використовується вертикальна орієнтація браузера чи платформи.

Відмінності є в картинках для Facebook або Twitter, там більше підійде формат банера. Добре виглядатиме постер у альбомній орієнтації.

При створенні рекламного плаката для надсилання поштою рекомендується використовувати роздільну здатність 1080×1080 dpi. Квадратний плакат стане, мабуть, найкращим вибором. Він же чудово виглядатиме в «Instagram».

40

Порада 13. Використовуйте у плакатах для соцмереж великі жирні шрифти.

Мобільні пристрої підштовхують творців плакатів до використання великих шрифтів, оскільки текст на екрані завжди здається невеликим і виграє той, хто запропонує більшу увагу. Відповідно, змістовий зміст повинен бути вміщений у невелику кількість слів, щоб напис повністю помістився на екрані.

41

Порада 14. Використовуйте значки для покращення фотозйомки.

Люди, які багато часу проводять в Інтернеті, часто зустрічають однакові картинки, що супроводжують різні тексти. Такі фото, взяті зі стічних сховищ, говорять про поганий дизайн плаката.

Проте за маленького бюджету плакату вибору не залишається і доводиться користуватися фотобанками. У цьому випадку рекомендується унікалізувати картину, взяту з такого сховища.

Це можна зробити за допомогою піктограм. Ними замінюються і пункти в тексті постера. Вони також можуть ілюструвати різні ідеї.

Нижче наведено малюнок, що показує застосування простих значків із зображенням прапорів країн для унікалізації фото космосу із сховища:

Що необхідно враховувати під час використання значків:

  • Одинаковий стиль в одному плакаті – обов’язкова умова. Це виражається в одній товщині контуру, існування заливки елементів, деталях дизайну та ін.
  • Помірне використання значків – у плакаті має залишатися достатньо вільного простору, не треба перевантажувати його.
  • При заміні тексту значками слід бути впевненим у загальноприйнятому розумінні їхнього сенсу. Прикладом може бути заміна назви соцмережі значком.

Зверніть увагу на такі ресурси для пошуку картинок та фото, як Pexels та Unsplash.

42
Правила дизайну. Правила використання кольорів та композиції при розробці візуальних матеріалів для роботи вчителя by Mariana - Ourboox.com
Правила дизайну. Правила використання кольорів та композиції при розробці візуальних матеріалів для роботи вчителя by Mariana - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content