Правила дизайну та інфографіки
Кисилиця Вікторія
Правила підбору кольорів
При використанні кольору в комп’ютерній графіці необхідно чітко відчувати різницю не тільки в кольорах, але й у найтонших відтінках, розуміти, як їхнє застосування буде впливати на сприйняття глядачем малюнка. Правильно підібрані кольори можуть, як привернути увагу до бажаного зображення, так і відіпхнути від нього. Лише за допомогою зміни кольору можна викликати радість, інтерес, тугу, страх, нудьгу.
Існує дуже велика кількість відтінків, однак у кожної людини є свої улюблені, вибір яких зв’язаний, як затверджують психологи, з особливостями кожної окремої особистості. Тому при виборі кольорової гами потрібно спиратися, у тому числі, і на передбачуваний психологічний портрет середньостатистичного глядача. Слід зазначити, що не тільки різні люди реагують на той самий колір по-різному, але і цілі народи. Це зв’язано з традиціями, у яких виховувалася нація. Наприклад, у європейських країнах білий — це колір чистоти і безвинності, а у деяких східних народів даний колір є кольором жалоби. Додаткова складність виникає через те, що колір як об’єктивна фізична величина в природі не існує.
Незважаючи на те, що колір, на відміну від форми, поняття суб’єктивне, існують універсальні закони його використання, які дизайнер повинний знати і використовувати на практиці.
ПЕРВИННІ КОЛЬОРИ – червоний, жовтий і синій – основа для інших кольорів. Кожний із семи мільйонів відтінків, що ми розрізняємо, можна скласти з цих основних «будівельних блоків». Ці кольори не можна одержати при змішанні інших фарб. Якщо червоний, синій і жовтий колір змішати в рівних частках, то буде чорний.
ВТОРИННІ КОЛЬОРИ – виходять при змішанні двох основних кольорів.
До них відносяться:фіолетовий (комбінація червоного і синього), Помаранчевий (змішання червоний і жовтого) і зелений (жовтий плюс синій)
ТРЕТИННІ КОЛЬОРИ – так називають кольори, які можна створити змішанням одного основного й одного вторинного кольорів. Їх шість: шафрановий (червоний з оранжевим), янтарний (жовтий з оранжевим), цитрусовий (жовтий із зеленим), бірюзовий (синій із зеленим), бузковий (синій з фіолетовим), пурпурний (червоний з фіолетовим).
Колірне коло
Колірне коло поділяється на теплі і холодні кольори.
Теплі кольори – у їхньому складі більше червоного і жовтого. Вони оживляють композицію. Чисті кольори цієї частини спектра дуже ефектні і відволікають увага від холодних кольорів – відтінки виглядають не настільки різко. Важлива властивість теплих кольорів – зорно наближати пофарбовані в них предмети.
Холодні кольори – у них висока концентрація синього. Це, наприклад, фіолетовий, голубий і деякі зелені тони. Вони заспокоюють. Чисті кольори холодної частини спектра несуть умиротворення в жаркі сонячні дні, але яскраві теплі кольори їх приглушують. Важлива властивість холодних кольорів – зорно віддаляти пофарбовані в них предмети.
Білий, сірий і чорний – це ахроматичні кольори. У буквальному перекладі з грецького – безбарвні. Хроматичні кольори з ахроматичними найбільш гармонічні в наступних сполученнях: червоний, оранжевий і жовтий (теплі) з чорним; блакитний, синій, фіолетовий (холодні) з білим.
Нейтральні кольори – це кольори, що розташовані в найсвітлішій частині колірного диска. Вони можуть служити відмінною противагою яскравим і соковитим кольорам, їх добре включати в контрастну колірну гармонію – щоб зрівноважити занадто яскраві сполучення. Найбільш розповсюджені нейтральні кольори: світло-сірий, бежевий, кремовий, білі і сірий відтінки. У сполученні з коричневим створюють актуальну, дуже спокійну і приємну, так звану «екологічну» гаму. Чорний і білий практично ідеально сполучаються з всіма іншими кольорами, і, особливо, один з одним. Тому, якщо є вибір, то завжди простіше зробити роботу саме в цих кольорах.
Шрифт
Правила використання шрифта у дизайні:
- Розмір тексту для контенту – від 14
до 22 пікселів.
Заголовки – 24+
- Міжрядковий інтервал
+8пк від розміру шрифта - Ширина строки – від 40 до 85 символів
Першим параметром треба порівнювати безпосередньо будову — тобто тип шрифта як такий. Також можна порівнювати такі конструктивні параметри:
- контраст,
- динаміку,
- вагу,
- ширину.
Композиція
Композиція — це поєднання окремих елементів у цілісний твір, що втілює певну ідею.
Ідеєю композиції може бути будь-що.
Наприклад,
- Ідея Святослава Вакарчука, коли він співає свої пісні, — передати певні емоційні переживання;
- ідея табличок в навігаційному дизайні — якомога швидше та зрозуміліше пояснити людині, як зорієнтуватись в конкретному просторі;
- ідея посадкової сторінки курсу «Основи вебдизайну» — спонукати якомога більше людей, яким ця тема цікава, зареєструватись на цей курс.
Відповідно, пісні Святослава Вакарчука, таблички в навігаційному дизайні та посадкова сторінка нашого курсу — це все композиції.
Правила оформлення інфографіки
Інфографіка – це добірка зображень, діаграм і мінімального обсягу тексту, що роблять огляд теми легкозрозумілим.
В основі інфографіки можуть бути різні підходи до подачі матеріалів. На основі цього, можна виділити такі види інфографіки:
-
mind map (або діаграма зв’язків) – структурує зв’язок навколо певного об’єкту шляхом побудови логічних ланцюжків;
-
дерево рішень – послідовна схема пошуку вирішення якої-небудь проблеми;
-
інструкція – допомагає користувачам легко зрозуміти, як застосовується певний інструмент або виконується процес (наприклад, приготування пирога);
-
схема (блок-схема, діаграма, гістограма);
-
інформаційні картки (факти і події з ілюстраціями і підписами)
Етапи розробки інфографіки
1. Розробка інфографіки починається з визначення теми.
2. Створення смислової концепції: збір інформації, аналіз даних та їх систематизація.
3. Побудова «скелету» інфографіки (блоків тексту з певною інформацією).
4. Розробка графічного ескізу інфографіки.
5. Художнє оформлення інфографіки: текстові та візуальні елементи комбінуються.
З інфографікою будь-який ваш проект або доповідь не тільки яскравіше виглядатиме, але і стане добре зрозумілою слухачам.
Для чого нам Інофографіка?
- Спрощує подачу інформації. Уявімо, що ваш сайт займається продажем запчастин для авто. У власників не завжди є час і бажання розбиратись в статтях, ускладнених специфічними термінами (типу нажимного або веденого диску), вони хочуть знайти на сайті і побачити, що тут є потрібний товар, одразу звернувши увагу на його комплектацію або переваги і зробити замовлення. Тут на допомогу прийде інфографіка, котра навіть найскладніший матеріал розкладе по поличкам.
- Візуальні дані. Доведено, що найкраще людина сприймає і запам’ятовує саме матеріал в картинках. Правильно розташовані дані, кольори інфографіки, що відповідають оформленню веб-сторінки, допоможуть потенційному замовнику надовго залишити в пам’яті ваш сайт і при необхідності повертатись знову і знову (а також рекомендувати друзям).
- Покращує читабельність статті. Припустимо, у вашої компанії багато переваг і ви волієте їх усі вписати у статтю, проте погодьтесь, що велика кількість і безлике панно з хвалебними одами компанії не вразить потенційного клієнта. Інша справа – короткі вижимки з цієї інформації, подані на тарілочці у вигляді гарної інфографіки.
- Оптимізувати сайт. Не секрет, що пошуковим системам Google і Яндекс подобаються корисні і відповідно оформлені статті. Вони скоріше виведуть у ТОП сайт з ілюстрованим і експертним матеріалом, ніж ресурс з безликими, мало інформативними статтями, котрі мало хто читає.
Правила оформлення презентації
- Одна (потужна) фотографія – це тисячі слів.
- Використовуйте правильні кольору, контраст і білий простір
- Скажіть “ні” анімації (в основному)
- Підготуйте ефективний контент і типографіку
- Бути розумним (або навіть смішним)
- У вас є 20 хвилин
- Застосуйте правило трьох
- Передача одного (сконцентрованого) повідомлення
- Розкажіть цікаві історії
- Чудовий кінець
Правила оформлення презентації
- Відмовитись від готових шаблонів
- Використовуй правильне поєднання кольорів
- Не використовувати бліді кольори
- На одному слайді поєлнювати 2 або 3 кольори
- У всій презентації не повинно бути більше 5 кольорів
- Тексту на слайді мало і щоб він добре читався
- Не використовуй тіні, градієнти та інші ефекти
- Не використовуй не якісні зображення
- Уникати зображення які дуже поширені в інтернеті
- Не робити занадто широкі рядки
Правила оформлення плакатів
1.Плакат повинен сприйматися з великої відстані
2. Бути помітним на фоні інших засобів візуальної інформації
Плакат — барвисте рекламне видання великого формату.
Зміст
- Правила підбору кольорів ………………………………………………..ст.3-9
- Шрифт…………………………………………………………………………ст.10-12
- Композиція……………………………………………………………………ст.13-26
- Правила оформлення інфографіки………………………………………ст.27-31
- Правила оформлення презентації……………………………………….ст.32-35
- Правила оформлення плакатів…………………………………………..ст.36-37
Published: Feb 21, 2022
Latest Revision: Feb 21, 2022
Ourboox Unique Identifier: OB-1284029
Copyright © 2022