Моє Переросле – це мій рідний край
- Joined Aug 2021
- Published Books 6
Copyright © 2021
Вас вітає
Перерослівський
ліцей
З 01.10 по 31.10.2021
у Перерослівському ліцеї
проходив місячник
шкільних бібліотек під
гаслом “Краєзнавство у
шкільній бібліотеці: нові
традиції та цінності”.
Дорогий друже!
Ти народився і живеш на
чудовій праслав’янській
українській землі, яку наші
предки нарекли Поділлям.
Чудова природа,
героїчна історія,
талановити люди –
все це рідний край!
Земле подільська,
чарівний мій краю,
Неба вечірнього зоряна синь,
Серцем простори твої обіймаю,
Щедрість полів і озер голубінь.
ПЕРЕРОСЛІВСЬКА СВЯТО-ТРОЇЦЬКА ЦЕРКВА: МИНУЛЕ ТА СУЧАСНЕ
На пагорбі посеред Перерослого височить грандіозна культова споруда – Свято-Троїцька церква. Цей храм уже понад століття милує око та зцілює душу і своїм, і чужим. Люди по праву вважають його перлиною дерев’яного зодчества краю, адже побудований він з місцевих порід дерев без жодного цвяха. Стоїть храм непохитно і гордо, хоча за своє понад вікове існування пережив не тільки поклоніння, але й наругу. Було усього…
Будівництво нової церкви у Перерослому було розпочато на витоках минулого століття. Для будівництва храму обрали найбільш підвищену ділянку на території сільського цвинтаря. Там уже була невеличка дерев’яна церква, в ім’я Святої Живоначальної Трійці, збудована у 1739 році на кошти прихожан. Її вирішили не руйнувати, а довкола неї будувати нову, значно більшу і кращу, щоб віки простояла на славу Господу і поклонінню людям. Будівництво нової церкви здійснювали православною громадою на власні кошти з благословення і під керівництвом священика ім’я якого, на жаль, загубилося в часі. При закладенні фундаменту, викопані рештки похованих на цвинтарі шанобливо перепоховали у внутрішньому просторі церкви. На цьому місці потім спорудили престол. Будували церкву без цвяхів, щоб не осквернити Храм Господній. Для з’єднання брусів стін майстри використовували дерев’яні шворні, штифти та клини. Працювали без поспіху, добротно і надійно, щоб на віки!
Новозбудовану церкву вірогідно освятили у неділю 20 червня 1910 року на день Святої Трійці – основного догмату та найбільшого таїнства православного християнства. З того часу, впродовж понад 100 років її іменують Свято-Троїцькою.
Книжкові виставки
у
бібліотеці
Краєзнавча
екологічна година
“Шумлять дерева мого
краю”
У Білогірському
краєзнавчому музеї
Літературно – поетична година
“Краю мій, оспіваний у
віршах”
(конкурс читців поезії про Україну, рідний край)
Published: Oct 24, 2021
Latest Revision: Oct 30, 2021
Ourboox Unique Identifier: OB-1215911
Copyright © 2021