“Ми втішаємо себе думкою, що достатньо одного музейного експонату… але врятувати вид можна, лише якщо вдасться врятувати його у всіх місцях”.
Олдо Леопольд
2
За останні 400 років через нерозумну людську діяльність з обличчя Землі зникло 63 види ссавців, а 120 видам загрожує зникнення; 94 види птахів, а під загрозою вимирання знаходиться 187 видів
…індійський гепард, аральский лосось, європейский тарпан, південно-африканська зебра квагга, мандрівний голуб, каролінський папуга і тд. Ми вже ніколи не побачимо ці унікальні види
3
Європейський лев
Зник близько 100 р. н.е. Був сучасником древніх греків і римлян. Зустрічався на території сучасних Балкан, Італії, Франції, Іспанії, Португалії. У греків, римлян і македонців лев був популярним об’єктом полювання і часто використовувався в боях гладіаторів. Вже до початку першого тисячоліття європейські леви були практично винищені. Останній представник виду був вбитий у Греції близько 100 року н. е.
4
Тасманський вовк
Сумчатий вовк (тілацин) був одним з найбільших хижих сумчатих. В довжину тілацин досягав 100-130 см, разом з хвостом – 150-180 см; висота в холці – 60 см, вага – 20-25 кг. Видовжена паща могла відкриватися дуже широко, на 120 градусів. Останній дикий тілацин був убитий 13 травня 1930 року, а в 1936 році в приватному зоопарку в Хобарті помер від старості останній тілацин, що утримувався в неволі. Є думка, що сумчатий вовк міг вижити у глухих лісах Тасманії.
5
Абінгдонська слонова черепаха
В 2012 році в Галапагоському національному заповіднику помер останній самець гігантської абінгдонської слонової черепахи – самець під прізвиськом Джордж, якому було приблизно сто років. Його знайшли сорок років тому на одному з Галапагоських островів. Він був останнім у світі представником найбільших сухопутних черепах, і з його смертю цьому виду надали статусу вимерлого.
6
Квагга
Квагга – дивна парнокопитна тварина, підвид зебри, яка мешкала на півдні Африки. Спереду вона мала смугастий окрас, як у зебри, а сзаду – гнідий окрас, як у коня. Місцеве населення знищувало кваггу заради її міцної шкури. Цікаво, що квагга була приручена людиною для …охорони стад, бо вона набагато раніше інших домашніх тварин помічала наближення хижаків і попереджала хазяїв. Остання дика особина загинула у 1878 році, а в амстердамському зоопарку квагга проіснувала до 1883 року.
7
Безкрила гагарка
Ця чудова птаха була винищена в середині XIX ст. Через слабкий розвиток крил вона не могла літати, погано ходила по суші, проте чудово пірнала та плавала. Ще в XVI ст. ісландці при добуванні яєць цього птаха наповнювали ними цілі човни, вбивали птахів заради м’яса та знаменитого пуху. Пізніше, коли гагарки стали рідкістю, їх відловлювали для продажу колекціонерам. У 1844 році були вбиті дві останні особини виду.
8
Цих представників фауни ми, люди, не зможемо побачити вже ніколи. Ані в дикій природі, ні в зоопарках. Вони були легковажно знищені нами, і залишили згадку про себе хіба що в природничих музеях світу у вигляді шкур, скелетів та фотографій. ТОму давайте згадаємо їх сумні історії і будемо більш обачними і людяними надалі.
9
Published: Sep 10, 2021
Latest Revision: Jan 31, 2024
Ourboox Unique Identifier: OB-1201319
Copyright © 2021