Історичний розвиток зварювання можна простежити з найдавніших часів. Найбільш ранні артефакти відносяться до бронзової епохи. Невеликі золоті короба, що зберігаються в Ірландському національному музеї, були отримані фактично зварюванням тиском, яка, як відомо, не вимагає нагріву, і проводиться шляхом пластичної деформації при кімнатній температурі. Передбачається, що ці короби були виготовлені більш 2 тис. років тому.
У залізному віці єгиптяни і жителі східної частини Середземномор’я навчилися зварювати шматки заліза разом. Багато інструменти, які були знайдені, зроблені в період близько 1000 р до н.е.
В середні віки свого світанку досягло ковальське мистецтво і багато виробів, які з’явилися в ту пору, були зварені куванням, поки в 19-му столітті не винайшли зварювання, якою ми її знаємо сьогодні
Василь Володимирович Петров – російський фізик-експериментатор, електротехнік-самоучка, академік Петербурзької академії наук. Основоположник вітчизняної електротехніки.
Фізик і електротехнік, академік Василь Петров відкрив ефект електродуги в 1802 році. Під час дослідів він пропускав електрострум через металевий і вугільний стрижень і зауважив, що виникає яскравий спалах – високотемпературна дуга. В його працях є опис цього явища. Але до відкриття зварювального апарату були роки, поки розвивалася електротехніка. Для дугового технології потрібні були потужні джерела струму.
Винахідник Микола Бенардос розробив електродугове зварювання тільки через 80 років після відкриття дуги. Почався новий етап історії розвитку зварювання. Микола Миколайович застосував дугу для різання і з’єднання металевих елементів.
Протягом декількох років новий спосіб з’єднання був упроваджений більш ніж на 100 заводах Західної Європи. М.М.Бенардос особисто впроваджує свій спосіб на багатьох заводах Росії і за кордоном. Компанія “Електрогефест”, заволодівши правами на винахід, нещадно експлуатує самого автора. У важких матеріальних умовах Бенардос удосконалює устаткування і технологію, усуває недоліки, шукає нові шляхи застосування дуги для обробки металів.
Славянов Микола Гаврилович створив перший зварювальний апарат та електроди. Він офіційний автор, визнаний у всьому світі. Вперше саме він, винайшов зварювання, запатентував її, тільки потім стали розвиватися технології в інших країнах. Славянов активно пропагував свій метод:
виправляв шлюб, що виник при литті деталей;
відновлював частини парових турбін;
заварював зношені деталі.
Він розробив флюси, що захищають гарячий шов від окислення, придумав зварювальний генератор з регульованою потужністю. Впровадження його винаходів займалися за кордоном. Сварка стала застосовуватися повсюдно.
Published: May 22, 2021
Latest Revision: May 22, 2021
Ourboox Unique Identifier: OB-1145877
Copyright © 2021