Асоціації. Робота з портретом письменниці.
Скласти словесний портрет письменниці.
(Талановита, життєрадісна, цілеспрямована, ….)
Корнелія Функе (нім. CorneliaFunke) – німецька письменниця та ілюстратор, автор понад чотирьох десятків творів для дітей. Працює переважно в жанрі фентезі та пригодницького роману. Найбільш відома у світі як автор “Чорнильної трилогії”. Твори Функе перекладені багатьма мовами світу, зокрема українською
- Народилася 10 грудня 1958 року в місті Дорстен, земля Північний Рейн — Вестфалія. Батьки – Карл-Хайнц і ХелмФунке. У дитинстві мріяла бути астронавтом або пілотом, але згодом вирішила стати педагогом. Закінчивши гімназію Св.Урсули в Дорстені, переїхала до Гамбурга, де студіювала педагогіку в Гамбурзькому університеті. Після закінчення навчання три роки працювала соціальним працівником із дітьми-інвалідами. Саме тоді Функе усвідомила важливість історій, які допомагають дітям відволікатися від проблемної дійсності. Паралельно Корнелія Функе вивчала дитячу ілюстрацію в Гамбурзькому інституті дизайну.
Найвпливовіша німкеня світу
-
Свою кар’єру Функе почала як ілюстратор та дизайнер дитячих книжок. Міжнародна слава до Корнелії Функе прийшла 2002 року, коли в США вийшов друком переклад її роману «Володар над злодіями» (2000 р.).
-
У 2006 році британський журнал Guardian розмістив її на першу сходинку свого хіт-параду дитячої літератури. Того ж року журнал Time назвав Функе «найвпливовішою німкенею світу».
Чорнильна трилогія
2003 року вийшов друком чи не найвідоміший на сьогодні роман Функе – підліткове фентезі «Чорнильне серце», а в 2006 та 2008 рр. – його продовження «Чорнильна кров» та «Чорнильна смерть».
Перший роман «Чорнильної трилогії» екранізований 2008 року (Німеччина, Великобританія, США).
Письменниця пише про дітей і для дітей. Герої історій Функе піратки та принцеси-свинарки, дракони та феї і звичайнісінькі хлопці та дівчата, які натрапили у своєму життєвому шляху на справжнісіньке диво. В її книжках дітлахи завжди відважні, розумні й справедливо перемагають Зло.
Роман «Чорнильне серце» належить до жанру фентезі.
- Що таке фентезі? Які твори жанру фентезі ви читали?
Довідкове бюро.Фентезі – (англ. fantasy — фантазія) — літературний жанр, в якому магія та інші надприродні явища є головними елементами сюжету, теми чи місця дії. Багато історій цього жанру відбуваються у вигаданих світах, де магія є звичною справою.
- Які риси фентезі?
Найголовнішими рисами жанру є фантастичні елементи, а незмінною темою — запозичення з міфології та фольклору. Така структура допускає існування будь-якого фантастичного елементу: він може бути прихованим, або проникати в на вигляд реальний світ, може втягувати героїв у світ із саме такими елементами, або може відбуватися у вигаданому світі, в якому такі елементи є невід’ємною частиною.
Реклама книги
1)Якщо ви хочете потрапити у фантастичний світ роману-фентезі, відчути холодний подих небезпечних героїв-злочинців, які потрапили у реальний світ, та героїзм дванадцятирічної дівчинки, яка безстрашно захищає свою родину, то ви обов’язково прочитаєте роман «Чорнильне серце».
2) Кожен розділ у книзі розпочинається з цитати відомих письменників, один з рецензорів сказав ,що коли б зібрати книги усіх письменників, котрих Функе цитувала в «Чорнильному серці”, то вийшла б чудова дитяча бібліотека. Ви вірите, що в одній книзі можна зібрати перли більш ніж двадцяти відомих книг? Ні? Але це так. Кожна глава має епіграф, слова якого належать Р. Далю, У. Голдману, Р. Бредбері, Р. Л. Стівенсону, М. Твену, В. Шекспіру, Ч. Діккенсу, Дж. М. Баррі та ін.. прочитайте роман і ви дізнаєтесь про фантастичний світ, який існує поруч з реальним.
Сюжет
У романі «Чорнильне серце» розповідається про палітурника й книголюба Мольтімера Фольчарта (для родичів просто Мо) та його дочку, дванадцятирічну Меггі. Через виняткові здібності батька з ними трапилися надзвичайні пригоди. Давно, коли Меггі була ще маленькою, Мо читав своїй дружині Терезі одну цікаву книжку так виразно, що її персонажі раптом ожили в реальному світі. А сама Тереза разом із двома її кішками дивним способом потрапила в середньовічний книжковий світ.
https://uafilm.pro/3519-chornilne-serce.html
Фільм “Чорнильне серце”
Одного разу, вкладаючись спати, Меггі побачила за вікном незнайомця. Вона розповіла про нього батькові, і Мо з великою неохотою впустив чоловіка. З підслуханої розмови дівчинка мало що зрозуміла. Чому незнайомець, якого батько називав дивним ім’ям Вогнерукий, звертається до її батька «Чарівновустий»? Вони говорили про таємничу книжку, яку розшукує дуже небезпечна особа. Меггі занепокоїлась. Про яку книжку вони говорять? І від кого її ховають? А вранці вони вирушили у дорогу.
-
Що сталося далі?
Жанрові ознаки фентезі у романі “Чорнильне серце”
Переплетення двох світів;
Магія;
Пригодницький сюжет;
На перший план висуваються герої, їхні вчинки і переживання, чарівне і казкове грає допоміжну, але далеко не другорядну роль;
протистояння добра і зла – основний сюжетостворюючий стрижень.
Головні герої
Меггі – донька Мо. 12-річна, смілива та відважна, непосидюча та неслухняна, весела та небезпечна, наділена магічною силою дівчина.
Мо – батько Меггі, палітурник Мортімер, «Мо», «Чарівний голос».
Елінор – тітка Меггі, дуже любить книги, має величезну бібліотеку.
Вогнерукий – герой з книги, якого вичитав Мо (Сажерук, Пильнорук, Пожирач вогню).
Каприкорн (Козеріг) – хитрий, злий, сильний. Головний негативний персонаж
Баста і Плосконіс – слуги Козерога.
Феноліо – автор роману “Чорнильне серце”
Особливості композиції
Будова твору – роман у романі. Роман написаний Феноліо, переповідає авторка Корнелія Функе.
Слід зазначити, що композиція роману порушена, адже зав’язка подій розпочалася тоді, коли Мегі було три роки. Саме тоді її батько Мортімер читав роман «Чорнильне серце» так майстерно, що з історії випали в реальний світ небезпечні злочинці, але зникла мама Мегі.
Скласти ланцюжок подій
Нічний гість – підслухана розмова – швидкий від’їзд – у тітки Еліонор -Вогнерукий демонструє свою майстерність – батька забирають слуги Каприкона – Вогнерукий повертається – Меггі та Еліонор вирушають на пошуки Мо- у селищі Каприкона- зустріч з батьком – вимоги Каприкона –золото, коштовності, Фарид – втеча – Знайомство з Феноліо – батько знову викрадають слуги Каприкона- Феноліо і Мегі потрапляють в тенета Каприкона- Мегі дізнається про свою матір – змова Феноліо і Мегі – експеримент з олов’яним солдатиком – останнє прочитання сторінок роману – зло знищене – сім’я знову разом – додому.
Перевір знання тексту
-
Ким був батько Мегі? (Палітурником)
-
Чого ніколи не робив батько, якби його не просила Мегі? (Не читав книги вголос)
-
Чому у Мегі не було матері? (Вона зникла, коли дівчинці було три роки)
-
Що найбільше любила робити героїня? (Читати книги)
-
Як звали нічного гостя? (Вогнерукий)
-
Кого боявся батько? (Каприкона)
-
Як називали батька? (Чарівновустий)
-
Яким даром він володів? ( Умів вичитувати героїв з інших світів)
-
Що вимагав Каприкон від Мо? (Щоб він викликав Привида)
-
Про що мріяв Вогнерукий? (Повернутися назад у книжку)
-
Яка тваринка постійно знаходилася з ним? (Куниця)
-
Хто врятував героїв і світ від Зла? (Феноліо і Мегі)
Published: May 17, 2021
Latest Revision: May 17, 2021
Ourboox Unique Identifier: OB-1138677
Copyright © 2021