Математика – це фундаментальна наука, методи якої, активно застосовуються в багатьох природничих дисциплінах, таких як фізика, хімія і навіть біологія. Сама по собі, ця область знань оперує абстрактними відношеннями і взаємозв’язками, тобто такими сутностями, які самі по собі не є чимось природнім.
Але, варто лише математиці вступити в область будь-якої науки про світ, вона відразу втілюється в опис, моделювання та передбачення цілком конкретних і реальних природних процесів. Тут вона знаходить сутність, виходячи з під покриву ідеалізованих та відірваних від життя формул і підрахунків.
Вона являє точну науку, яка не терпить свавілля в тлумаченнях. Це втілення порядку і жорсткої логіки. Вона допомагає зрозуміти світ навколо нас, дізнатися більше про його закони, так як ці закони підпорядковані тому ж самому порядку, що панує в математиці!
Мову, якою розмовляє природа, ми успішно можемо перевести на мову математики і усвідомити структуру взаємозв’язків будь-якого явища. І, після того, як ми ці зв’язки формалізуємо, ми можемо будувати моделі, передбачати майбутні стани явищ, які цими моделями описуються, лише на папері або всередині пам’яті обчислювальних машин!
Математика допомагає людині розвинути такі інтелектуальні здібності, як:
уміння узагальнювати;
здатність до аналізу складних життєвих ситуацій, можливість приймати правильне розв’язання проблем і визначатися в умовах важкого вибору;
уміння логічно мислити і міркувати, грамотно і чітко формулювати думки, робити вірні логічні висновки;
здатність швидко міркувати і приймати рішення.
Математика організовує, впорядковує і оптимізує ваше мислення!
Як говорив великий вчений, який досяг успіху як на ґрунті природничих наук так і в галузі гуманітарних дисциплін – рідкісний випадок універсального розуму – Ломоносов: «Математику тільки тому вчити треба, що вона розум до ладу приводить.»
Математика неодмінно стане в нагоді і гуманітаріям, і юристам, і музикантам, і біологам, і хімікам, і кухарям, і трактористам, і кравцям, оскільки логіка, навички системного мислення і вміння формулювати складні теорії дуже потрібні в усіх сферах життєдіяльності людини.
А зараз спробуємо перевірити свої математичні знання у різних сферах діяльності людини і побачити математику в різних науках.
Що означає слово «екстремум»?
А) найбільший
В) найменший
С) середній
Д) крайній
Назвіть слово, що в перекладі з грецької мови
означає «струна»:
А) діаметр
В) доля
С) мистецтво
Д) хорда
Він народився у сім’ї шахтаря, закінчив Донецький політехнічний інститут, залишився викладати нарисну геометрію, потім став солістом національного театру опери і балету України, його називали «золотим голосом». Хто він?
А) Гнатюк
В) Пономарьов
С) Солов’яненко
Д) Зібров
Графік якої функції описує тіло, яке, кинуте під кутом до горизонту?
А) пряму
В) параболу
С) гіперболу
Д) синусоїду
Геодезичні прилади встановлюють на трьох ніжках, а не на чотирьох, щоб:
А) забезпечити стійкість
В) зберегти симетрію
С) зменшити масу
Кого з видатних вчених – математиків називали «королем математики»?
А) Піфагора
В) Вієта
С) Гаусса
Д) Евкліда
Кого з жінок – математиків називали «небесною музою»?
А) Софі Жермен
В) Гортензію Лепот
С) Гепатію Александрійську
Д) Софію Ковалевську
Систему координат на площині ввів:
А) Фалес
В) Декарт
С) Ньютон
Д) Евклід
Розділ геометрії, у якому вивчаються фігури в просторі називається
А) планіметрія
В) стереометрія
С) ізометрія
Д) геометрія
Кого з видатних математиків називали математиком серед географів і географом серед математиків?
А) Ферма
В) Лейбніца
С) Фалеса
D) Ератосфена
Це поняття математики. Це дотримання співвідношень між розмірами різних частин будинку, фігури, скульптури. Це умова красивої побудови. З цим поняттям пов’язують красу в природі. Про яке поняття іде мова?
А) пропорцію
В) рівність
С) подібність
D) симетрію
Published: Feb 25, 2021
Latest Revision: Feb 28, 2021
Ourboox Unique Identifier: OB-1057286
Copyright © 2021