Тварини з червоної книги by Ivan Karas - Illustrated by Карась Іван - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Тварини з червоної книги

by

Artwork: Карась Іван

  • Joined Feb 2021
  • Published Books 2

Зубр це великий і могутній бик. Його біловезький бик вважається самим серединою всього роду бізон. Маса сучасних дорослих самців біловезького підвиду досягає 850 кілограмів, кавказького 700 Довжина тулуба 3 метра або навіть більше, висота в плечах від 1,6 до 2 метрів. Дані про звичному для них складають в 2 метра і масу до 1 тонни, щоб Зустрічаєм в енциклопедіях і довідниках, ґрунтуються на обмірюваннях тварин в XIX – першій половині-середини XX століття

2

Рись – рід з сімейства хіжік кішок. Рід містить-сучасні види, поширені в Євразії того Північної Америки. Рисі описуються тим, завдяки чому збільшується пучком чиїх волосся, а тканина з коротким хвостом і довгими ногами. Рисі мають 28 зубців замість звичайних 30 зубців в інших членів сім’ї Felidae. Рись – типова кішка, хоча завбільшки з великого пса, якого частково нагадує своїм зменшеним тілом і довгими ногами. У рисі дуже характерна голова: порівняно невелика, округла і дуже виразна. Від інших котячих рисі відрізняються коротким хвостом, пензликами на кінцях вух і довгими вібриси. Маса тіла рисі від 5 до 30 кг.

3

Афалина  ( Tursiops truncatus ) – вид семейства дельфиновых (Delphinidae), один из двух (трех?) Видов рода афалина ( Tursiops ) Длина афалины 2,3-3 м, редко до 3,9 м. Вес, как правило, – 150-300 кг, не более 400 кг. Самцы на 10-20 см больше самок. Умеренно развит “клюв” четко ограничен от выпуклой лобно-носовой (жировой) подушки.Череп достигает 58 см в длину. Небо плоское, без боковых желобов спинного плавника высокий, на широком основании, сзади полулунный вырезан. Грудные плавники у основания широкие, обостряются ближе к концу, за передним краем выпуклые, а по тонким задним вогнутые. Окраска тела темно-бурая сверху и светлое снизу (от серого к белому) узор сторон тела непостоянен, часто совсем не выражен

4

Видра річкова (европейская, обычная) , зам. видниха ( Lutra lutra ) – вид выдры, широко распространенный в Европе и Азии

В Украине в основном водится в реках Полесья и лесостепи Изредка случается и в степной зоне. Горными реками Карпат выдра поднимается достаточно высоко в горы. Мех блестящие, темно-бурый.

Места жительства – реки, озера, старицы, пруды. В воде выдра искусно плавает и ныряет. Ведет ночной образ жизни, а днем ​​спит в норе. Вход в нору расположен ниже уровня воды. Есть у выдры также и временные хранилища – подмытые водой берега, кучи хвороста или коряги, поваленные дуплистые дерева и тому подобное. Зимой выдра обычно держится в незамерзающих местах рек.

5

Ведмідь Бурий

Вигляд бурого ведмедя є типовим для ведмедів взагалі. В нього міцний кремезний тулуб з високою холкою, масивна голова з невеликими вухами та очима. Хвіст короткий (6,5—21 см), часто повністю прихований в шерсті.Лапи міцні, з великими невтяжними кігтями довжиною 8—15 сантиметрів, п’ятипалі, стопоходячі. Шерсть густа, зазвичай забарвлена рівномірно або з деяким потемнінням основного кольору на морді та лапах.

Забарвлення бурого ведмедя загалом варіює у широкому діапазоні: від світло-палевого до майже чорного; але найзвичайнішою є буро-коричнева форма. У грізлі зі Скелястих Гір(США) шерсть на спині може бути світлішою на кінцях, створюючи враження сірого або сивого відтінку. Цілком сивувато-сіре забарвлення характерне для бурих ведмедів в Гімалаях та на Тянь-Шань, а рудувате — на території Сирії. У ведмежат на шиї та грудях бувають світлі відмітини, котрі з віком зникають.

7

Корсак 

За зовнішнім виглядом корсак нагадує звичайну лисицю, хоча він значно менший за останню розмірами, трохи нижчий на ногах, має дещо видовжений тулуб і відносно короткий та не дуже пухнастий хвіст. Його довжина складає половину довжини тулуба — у тварини, що вільно стоїть, він досягає землі.
Розповсюдження 
Рівнинні степи, напівпустелі Азії та Пд.-Сх. Європи. В межах України трапляється лише в Луганській обл.
8

Лелека чорний 

Маса тіла — близько 3 кг, довжина тіла — 95–100 см, розмах крил — 185–205 см. У дорос-лого птаха груди, черево і підхвістя білі, реш-та оперення чорна з металічним полиском; гола шкіра навколо очей, вуздечка, дзьоб і ноги червоні. У молодого птаха чорний ко-лір з бурим відтінком; гола шкіра навколо очей, вуздечка, дзьоб і ноги оливково-бурі.
Розповсюдження 
 Лісова смуга Центральної, Сх. і частково Пд. Європи, а також Азія і Пд. Африка; зимівля пд. Сахари і у Пд. Азії. В Україні гніздиться на Поліссі, в Карпатському р-ні, подекуди на пн. Лісостепу: на початку ХХІ ст. ареал значною мірою відновився.
9

Тушканчик великий 

Нетиповий гризун з великими очима та вухами, довгими задніми кінцівками та хвостом, що має широку китицю. Довжина тіла — до 26 см, маса — до 400 г.
розповсюдження 
Від р. Інгулу, Пд. Бугу та Дніпра на сх. до Алтаю на зх. В Україні мешкає у Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Чернігівській, Харківській та у всіх степових областях, окрім Одеської. Місця перебування: відкриті ландшафти з розрідженим травостоєм, перелоги, луки, сухі береги різних водойм.
10
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content