Інтерактивні вправи на уроках інформатики by lyuda Yurchyk - Illustrated by Людмила Юрчик - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Інтерактивні вправи на уроках інформатики

by

Artwork: Людмила Юрчик

  • Joined Feb 2021
  • Published Books 6

Вправа „ПРАВИЛА”

 

(тривалість – 15 хв.)

 

Послідовність проведення:

Проведення права и дисциплины и полегшу у майбутньому роботу вчителя,

Необхідною умовою вправи є послідовне подання правил з їхніми роз’ясненнями та їх позитивне спрямування.

Перші правила пропонує вчитель, а инші – учні.

2

Вправа „ЗНАЙОМСТВО”

 

(тривалість –15-20 хв.)

 

Мета проведення вправи: створити доброзичливу, невимушену атмосферу для роботи; спробувати з’ясувати особистісні риси та професійні якості учасників групи, спрямувати роботу семінару на досугнення поставленої мети.

 

Послідовність проведення:

учіть учнів назвати своє ім’я та розповісти свою історію (чому батьки так назвали);

названи рису власного характера, чтобы починиться из літер, які є вімені;

вказати, за що його (її) поважають иностранные люди.

 

3

Ротаційні (змінювані) трійки

 

 

Об’єднайте учнів у трійки. Розмістіть трійки так, щоб кожна з них бачила трійку праворуч і трійку ліворуч. Разом усі трійки мають утворити коло.

Поставте кожній трійці відкрите пи­тання (однакове для всіх). Кожен у трійці має відповісти на це питання по черзі.

Після короткого обговорення запро­понуйте учасникам розрахуватися від 0 до 2. Учні з номером 1 переходять до наступної трійки за годинниковою стрілкою, а учні з номером 2 переходять через дві трійки проти годинникової стрілки. Учні з номером 0 залишаються на місці й є постійними членами трійки. Результатом буде зовсім нова трійка.

 

4

„Пошук інформації”

 

Різновидом роботи в малих групах є командний по­шук інформації (зазвичай тієї, що допов­нює раніше прочитану вчителем лекцію або матеріал попереднього уроку, до­машнє завдання), а потім відповіді на за­питання.

 

Для групп розробляють запитание, відповіді на які можна знайте в різних джерелах інформації.

5

„Мозковий штурм”

 

Це – ефективный метод заохочения творческой активности быстрого генерування великой кількості ідей. Він спонукає учнів розвивати уяву творчість, відверто висловлювати думки, знаходити кілька рішень конкретної проблеми. Його слід застосовувати сам по себе для устранения конкретных проблем или пошуку відповіді на якесь питання.

 

 

6

Займи позицію

 

Этот метод позволяет вам обговорить диск с поддерживаемым питанием, предоставить возможность использовать его по кожному и внешнему, стороннему редактору, преобразовать свои позиции или перейти к другому варианту. Слід використовати дві протилежні думки, які не мають однозначної (правильної) відповіді.

 

 

7

Шкала думок

 

Різновидом методу “займи позицію” є метод “шкала думок”. Підготувавши аргументи щодо проблеми, яка обговорюється, роз­ташуйтеся однією лінією у будь-якому вільному місці класу (на­приклад, біля дошки). Визначити вам ваше місце допоможуть пла­кати, що розміщуватимуться на початку, посередині та у кінці шкали (“згодна, згоден на 100%”, “згодна, згоден на 50%”, “згод­на, згоден на 0%”). Після аргументації всіма, хто вишикувався по шкалі, ви можете змінити свою позицію, пояснивши, які саме аргу­менти вплинули на ваше рішення.

 

 

8

 

Мікрофон

 

Метод “мікрофон” надасть можливість кожному й кожній сказати щось швидко, по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію.

Правила проведення:

Вчитель учням: „уявіть, що у вас в руках мікрофон і вам потрібно висловити думку”.

Говорить тільки той або та, у кого “уявний” мікрофон;

Подані відповіді не коментуються і не оцінюються.

9

Незакінчені   речення

 

Цей прийом часто поєднують із „мікрофоном”. Він дає змогу ґрунтовні­ше працювати над формою висловлення власних ідей, порівнювати їх з іншими Робота за такою методикою дає присутнім можливість долати стереотипи, вільніше висловлюватися стосовно запропонованих тем, відпрацьовувати вміння говорити стисло, але по суті й переконливо.

 

10

Метод „прес”

 

Метод “прес” використовується у випадках, коли виникають суперечливі питання і вам потрібно зайняти й аргументувати чітко визначену позицію з суспільної проблеми, що обговорюється. Метою застосування цього ме­тоду є надання учням та ученицям можливості під час уроків навчитися формулювати й висловлю­вати свою думку з дискусійного питання аргументовано в чіткій та стислій формі.

 

 

11

Дискусія

 

Дискусія дає прекрасну нагоду виявити різні позиції з певної проблеми або з суперечливого питання. Обговорення в ході дискусії навчить учнів слухати свого співрозмовника та подавати пере­конливі аргументи. Для того щоб вона була відвертою, необхідно створити в класі атмосферу довіри та взаємоповаги.

 

12

Ток-шоу

 

Метою “ток-шоу” є набуття навичок публічного виступу та дискутування.

Учитель на такому уроці є ведучим на “ток-шоу”.

 

 

13

Ажурна пилка

 

Метод дозволяє учням працювати разом, щоби вивчити значну кількість  інформації за короткий відтинок часу, а також заохочує учнів допомагати один одному вчитися, навчаючи.

Під час роботи за методом “ажурна пилка” учні повинні бути го­товими працювати в різних групах.

 

14

Коло ідей

 

Цей метод є ефективним щодо вирішення гострих суперечливих питань і корисним для створення списку ідей. Цей метод дозволяє залучити усіх учнів до дискусії. Він добрий, коли відбувається загально класне обговорення питання або виступають доповідачі від малих груп.

Метою методу є залучення всіх до обговорення поставленого питання. Він дозволяє уникнути ситуації, коли перша група, що, виступає, подає всю інформацію з проблеми.

 

 

15

Пущений по колу лист паперу

 

Цю техніку слід використовувати для збору максимальної кількості інформації.

 

Слід звернути увагу на те щоб учасники заняття не дублювали вже записаних думок.

16

Акваріум

 

Цей метод є ефективним для розвитку вмінь дискутування в малих групах.

Після того як учитель об’єднав учнів у три-чотири групи (4-6 учнів) і надав кожній із них завдання та необхідну інформацію, одна з груп сідає в центр кола (класу), утворивши внутрішнє коло. Поки група займає місце в центрі, вчитель знайомить клас із цим завданням і нагадує правила дискусії у малих групах.

 

17

“Діалог Сократа”

 

На новый день одним из наиболее важных методов навчання є “Діалог Сократа”, в рамках якого учения самостийно формулюю проблеми суспільного життя и пропоную альтернативные шляхи їх розв’язання. Цей метод покликаний допомогти молодим людям подходиви своє ставлення до важливих юридичних, етических и соціальних проблем.

18

“Діалог Ривіна”

 

Робота за методикою Ривіна передбача читання или вивчення тексту абзацами.  Для вивчення абзацу необхідно спочатку з’ясувати його суть.

Знайдіть ключове (головне) слово чи словосполучення абзацу.

Усно поясніть чому ви вважаєте його ключовим.

19

Метод проектів

 

Проект – в буквальном значении – це «кинутий наперед», тобто прототип якогось виду діяльності.

Эта педагогічна технологія зоінтована на застывании фактичних знань и набуття нових (часто шляхом самоосвіти) и прикладом поєднання урочної и позаурочної діяльности. Тема проекта завжди є чимось більшим ніж навчальні завдання. Педагогічна література пода кілька средний проект, чтобы быть використовой у шкільному навчанні.

20

Навчаючи — вчуся

Цей метод надасть учням можливість взяти участь у навчанні та передачі знань своїм однокласникам.

 

 

21
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content