Кілька десятков років тех же бобов втратили популярность. Але в останнє десятиліття впевнено відвойовую свої позиції.
По-перше, через рост кількості людей, обираю веганську или вегетарианскую пищу.
По-друге, через більш уважне ставлення до екологічності. Адже саме активне введен в рацию бобов и скорочення споживання м’яса є корисним для здоров’я як дорослої людини так и планеты в цілому. Принаймні, саме таку пораду рассказать новый гід із здорового харчування від канадских вчених. ООН навіть проголосовало 2016 роком бобових и це справжнє визнання за більш ніж 10 тисяч років вирощування этих культур. Отже, якщо ви дбаєте про здоров’я, то зверніть увагу на бобові. Калій, фоліва кислота, залізо, магній – це лише кілька мінералів, чтобы учиться в них. Регулярно споживання бобових радять тим, хто стражда від підвищеного тиску, має проблеми с холестерином та зайвою вагою. Хоча головним аргументом на користь бобових завжди були їхні харчові якості. Зокрема, покращується секреция шлункового сок и ферменты, уменьшиться засво засння вітамінів. Страви з бобових є ефективним засобом для профілактики серцево-судинних захворювань. Завдяки значному вмісту калію, магнію и заліза такі страви поліпшую тонус серцевого м’яза, зміцнюю стінки судин, стимулирование утворення еритроцитів. Бобові добре очистить організм. Вони містять фітати – сполуки, що сприяють виведенню шлаків и токсинів. Утім, якщо фітатів в організмі дитини занадто багато, то вони перешкоджають засвоєнню макро- та мікроэлементи
ЮШКА ІЗ ГОРОХУ МАШ, ГАРБУЗА ТА ГРИБІВ
Насправді, можна больше нічого й не писати-бо інших інгредієнтів у цій простій, проте дуже смачній страві дуже мало.
Сам горох маш стоїть трохи осторонь від инших бобових, бо по суті він насіння трав’янистої послини. Проте в старих джерелах його називають золотистою квасолею.
Страви с машу надзвичайно популярной в країнах Азии, тож и юшка має азійський характер.
Інгредієнти:
Горох маш – 250 г;
Вода – 1200 л;
Гарбуз, нарізаний кубиками завбільшки 1 см – 250 г;
Гриби шампіньйони – 4-5 шт;
Цибуля піпчаста – 45 г;
Часник – 10 г;
Імбир корінь – 15 г;
Сіль, перець – за смаком;
Соєвий соус – 50 г;
Рослинна олія – 60 г.
Часник, цибулю та імбир очистити та подрібнити. В кастрированном розовом масле и добавлении цибулю. Як вона стане трохи прозорою – добавить імбир та часник. Добре перемішати. Покласти до цельной жижи горох маш та залити водою. Трохи присолити и варианты 30-35 лет на тихому вогні. Через цей час добавить в юшки гарбуз, можливо, ще склянку води, увеличить ще хвилин 15 – і гарбуз, и горох маш муся бути м’якими, горох розвареним, а гарбуз легко проколюватись виделкою. Перед закусками покраски в зеленом цвете для смаком и вимкнути вогонь. Гриби нарізати пластинками. Розігріти в сковороді олію и трохи підсмажити їх. Коли юшка вже в тарілках, добавить ложку соєвого соусу гарної якості и підсмажених грибів.
СОЧЕВИЦЯ ІЗ РІЗАНОЮ СПАРЖЕВОЮ КВАСОЛЕЮ
Цей рецепт родом из південної Індії. Для страви чудово підходить заморожена спаржева квасоля и готувати її можна в будь-яку пору року.
Інгредієнти:
Цибуля ріпчаста середня – 50 г;
Квасоля спаржева заморожена или швидко відварена заздалегідь – 250 г;
Сочевиця зелена – 200 г;
Перець чилі зелений – 10 г;
Кокосові вершки – 100 мл;
Вода – 350 мл;
Рослинна олія – 60 г;
Приправа каррі – 10 г;
Куркума – 5 г;
Кумин – 3 г;
Сіль, кінза.
Цибулю почистить и отозвать кубиками. Перець чілі подрібнити. Розыгрыш масла в сковороды с високими стинками и покласти туди цибулю. Всипати чилі и спеції сделаем, поки цибуля не стане прозорою. Покласти сочевицю, перемощи и залити водою. Посолити. Отправить на маленькому вогні близько 20 месяцев под кришкою.
Зняти кришку. Добавить в сочевиці мороженое квасолю. Влити кокосов вершки и переместить. Готувати все разом ще 7-10 хвилин.
Подавати, добре присипавши кінзою. Щодо чилі. Гострі страви типов для индійської кухні, але можна самим регулювати рівень гостроти.
БІЛА КВАСОЛЯ ІЗ РИСОМ, КАПУСТОЮ ТА КАРАМЕЛІЗОВАНОЮ ЦИБУЛЕЮ
Капуста невелика вагою 600 г;
Цибуля піпчаста велика – 1 шт;
Рис довгий – 250 г;
Квасоля готова – 300 г;
Часник – 5 г;
Томатна паста – 20 г;
Рослинна олія – 80 г;
Солодка паприка – 5 г;
Кориця – 1 г;
Перець чілі мелений – 3 г;
Цукор – 10 г;
Сіль, чорний перець;
Оцет винний або яблучний – 20 г.
Капусту нашинкувати тонко, цибулю порізати півкільцями, часник подрібнити. Рис помити в кількох водах. Половину масла розігріти в глибокій сковорідці и покласти половину цибулі и часник. Потримати, доки цибуля не стане прозорою. Добавить томатну пасту, половину папріки, чилі и корицю. Перемішати. Покласти капусту, перемішати.
Всипати рис. Залити все водою, посолити и поперчити. Закрите кришкою и зарегистрируйте на маленьком вогні на 15 месяцев. Через этот час зняти кришку, добавить квасолю, переместить, снова закрыть кришку и зняти страву з вогню. В окремій сковороді розігріти решту олії. Удалить вогонь и добавить другу половину цибул. Підсмажувати поки не почне ставати золотавою. Отправить паприкою, пересылать.
Посипати зверху цукром та додати оцет. Як тільки рідини на сковороді майже не залишиться – цибуля готова. При подаванні зверху викласти карамелізовану цибулю.
ПАСТА З БОБАМИ
Рецепти італ. pasta e fagioli різняться, диною справжньою в избранное є включення квасолі (бобів) та макаронних виробів. Хоча страва может находиться в помещении в регидионе, в ней часто производится работа с использованием квасол каннеліні, великої північной квасоли или квасолій. Основа зазвичай включает оливковое масло, часник, дрібно січену цибулю, селеру, моркву и часто тушкованные помідори или томатну пасту. Этот вариант не включает в себя пометки и замораживание этого бульона основы. Рецепти можуть бути вегетаріанськими, или містити м’ясо (найчастіше бекон, фарш или панчету) или м’ясну основу.
ВИДИ БОБОВИХ, ПРИГОТУВАННЯ
Квасоля адзукі (червона квасоля) – супи, солодка бобова паста, японская та китайская кухня.
Квасоля анасазі – супи и страви Південно-західного регіону США; можна використовати в рецептах замість бобів пінта.
Квасоля «чорне око» (вігна) – салати, запіканки, оладки та страви південно-американская кухня.
Нут Нут (турецкий горох) – запіканки, хумус, суп мінестроне, страви іспанської та індійської кухні.
Едамаме (зелені соєві боби) – закуски, салати, запіканки та рисові страви.
Квасоля фаба (кінські боби) – рагу и гарніри.
Сочевиця – супи, рагу, салати, гарніри, страви и индійської кухні.
Соєві горіхи (смажені соєві боби) – закуски или в якості приправ чи для прикрашання салатів.
ГОРОХ і НУТ НУТ (турецкий горох) –
Горох має м’яку сечогінну дію та регулює соль обмін в організмі. Тому його рекомендую вживати для творчества хвороби для виведення с організму надлишку рідини та солей. Завдяки значній кількості лецитину (до 830 мг /%), цей овоч регулює холестериновий обмін. Зелений горошок корисний для печінки та шлунково-кишково- го тракту. Звичайне пюре із зеленой горошкой с цибулею ріпчастою сприяє активному виділенню жовчі та поліпшує апетит. Зелений горошок також сприяє виведенню гельмінтів з кишківника. Страви із зеленой горошку забезпечивают організм дитини енергією, поліпшую пам’ять та працездатність мозку, не підвищуючи при цьому рівень цукру в крові. Тому їх слідати включены в раціону дітей значного розумового та фіз навичного монтажа. Пюре із зеленой горошку – ефективний ранозагоювальний засіб,
СОЧЕВИЦЯ –
Найпопулярные сорта сочевиці є жовта, червона та коричнева, 3 них можна увеличить гарніри до тушкованого м’яса, супи, запіканки и котлети, додавати в салати и рагу. Незалежно від сорту сочевиця корисна для організму людини. Заведяю триптофану страви из цього овочу заспокоюють нервную систему та поліпшую настрій. Також вони корисні для шлунково-кишкового тракту. Сочевиця, обратите внимание на спаржева квасоля, чтобы не потребовать попереднього замочування. К тому же, что нужно сделать, чтобы добавить “быстрое преобразование” – лучше розыгрыша и выше, если не вимагають повторного замораживания.
КВАСОЛЯ
Квасоля стимулирования роботу травних залоз. Тому пюре не рекомендуют давить на раздачу гастрита с пониженным секреционным шлунковым соком.
Завтраки в компании, речевые материалы для органов управления в кровообращении.
Квасолю рекомендую вживати для профілактики утворения зубного камня, гострих кишкових инфекцій, запальних процесів у печінці та навіть грипу. Цей овоч також допомагає відновити сили після перенесених важных захворювань и прискорює процес реабілітації.
Квасоля – природний антиоксидант. Завдяки вісту вітаміну Е страви с цього овочу поліпшую стан шкіри, нігтів и волосся.
САЛАТ З КОНСЕРВОВАНОЇ КВАСОЛІ
Інгредієнти:
Консервована квасоля – 330 г;
Ріпчаста цибуля —150 г;
Корінь селери – 310 г;
Твердий сир – 60 г;
Майонез – 120 г;
Сіль.
З консервованої квасолі видаляють маринад, добре обсушую и охолоджують.
Заправляю салат, дайте подавать цибулю, корінь селери та тертий сир, в кінці додають майонез и солять.
САЛАТ ІЗ СВІЖИХ БОБІВ
Інгредієнти:
Боби свіжі – 570 г;
Піпчаста цибуля – 50 г;
Салат-латук – 200 г;
Перець солодкий – 25 г;
Майонез – 120 г;
Сіль.
Свіжі боби варять, обсушують, охолоджують, давать нарізаниі частички цибулю и солодкий перець і майонез, після чого обережно перемішую. Салат заправляють и укладають на листки салату-латука.
БОБОВИЙ САЛАТ «АСОРТИ»
Інгредієнти:
Боби – 330;
Свіжа квасоля – 330 г;
Зелений горошок – 330 г;
Піпчаста цибуля – 25 г;
Солодкий перець – ЗО г;
Салат – 50 г;
Майонез— 120 г;
Сіль.
Холодні варени боби, горох та квасолю заправляют майонезом, солять, перемішую и викладають на листки зеленого салату, посипавши дрібно нарізаними (кубиками) солодким перцем та ріпчастою цибулею.
Використані джерела
1. В.С.Доцяк «Українська кухня» .Львів.Видавництво «Оріяна нова» 1998г.
2. І.В.Сихроман «Товарознавство продовольственных товаров» .- К..Лібра, 2008.-
3. М.С.Косовенко «Технологія приготування їжі»
4. О.В. Шалимінов «Збірник рецептур» – ООО «Видавництво« Арій », 2013 г.
5. Олійник О.М. Основи физиологии, санитарии и гигиены.- Львів. Оріяна-Нова.1998
6. Саєнко Н.П., Волошенко Т.Д. Устаткування підприємств громадского харчування.- К .: ТОВ «ЛДЛ», 2005.
7. Інтернет ресурсси
Published: Feb 13, 2021
Latest Revision: Jan 22, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1042800
Copyright © 2021