Мона Ліза ( Джоконда ) – картина, написана італійським художником Леонардо да Вінчі близько 1503 року. Картина є одним з найвідоміших та безцінних творів живопису в світі. Надо до епохи Відродження.
У жодній іншій картині Леонардо глибина та імла атмосфери не передаються з такою досконалістю, як у «Мона Лізі». Це повітряна перспектива, але вона не скоро залишилася відомою лише для знавців мистецтва, як не її виняткова історія. У 1911 році «Мона Ліза» була викрадена і лише три роки описувалась, випадково випадковим встановленням, повернена до музею. Протягом цього часу «Мона Ліза» не ходила з обкладинок газет і журналів усього світу. Тому не дивно, що «Мону Лізу» копіювали для всіх інших картин. Картина стала об’єктом поклоніння як шедевр світової класики.
На даний момент картина виставлена в Луврі. За охоронну систему віддалили 7000000 доларів. Тут і куленепробивне скло і сучасна складна сигналізація. Спеціально створений мікроклімат не дасть зіпсуватися до половини.
За всю історію свого знаходження у Луврі картина нічого серйозно не постраждала від рук вандалів, якщо їй намагаються знищити кислоту, каменем, глиняною чашкою та розпорошеною фарбою.
Також експерти встановили, що дана картина, Мона Ліза, перероблялася два рази. Також було встановлено що перші дві версії були набагато яскравіше.
Цікавим фактом про картину є те, що жінка на картині не має брів. Хоча чутки, що це тому що, коли влада намагається відновити картину, кількість були випадково видалені. Дуже важко уявити, що в середні століття було досить модним «вищипування» брів повністю…. Тим не менше, деякі фахівці вважають, що Леонардо да Вінчі спеціально не завершив роботу, тому що він був неперевершеним перфекціоністом.
Ще одним дуже цікавим фактом є наявність непомітних символів в очах Мони Лізи, їх неможливо виявити простим людським поглядом….
Крадіжка картини
Мона Ліза 21 серпня 1911 р. Картина була викрадена працівником Лувру. Пошуки поліції не принесли результату. Були закриті кордони країни, музей адміністрації була звільнена. Поет Гійом Аполлінер і Пабло Пікассо залишалися під підозрою. Картину знайомили лише через два роки в Італії – перед тим, як тоді він був самим злодієм, який хотів продати картину за оголошення в газеті директора галереї Уфіти. Як повідомив злодій він хотів повернути картину на батьківщину. Злодія, з одного боку, хвалили за італійський патріотизм, а інше – дали йому невеликий термін у вязниці. Зрештою, 4 січня 1914 р. Картина (після виставок за італійським містом) повернулася до Парижа.
Цікаво, що й доніні достеменно невідомості, чий же портрет написав Леонардо. Є припущення, що на полотні – Ліза Джокондо – дружина великого торговця. Для іншої версії – це мати художника Леонардо да Вінчі. Третя версія, що на полотні зображення самого Леонардо або його учень, одягнений у жіноче плаття.
Цікаво також відзначити ще одну особливість даної роботи – усмішка на форми … і її відсутність. Відповідь на таке питання, яку шукають досі. Якщо ви побачите одне з них на губах, зображення «посміхається», а якщо ви побачите трохи вбік, то посмішка «зникає».
Художнику вдалося створити ефект «мережевої» посмішки ….
Published: Feb 1, 2021
Latest Revision: Feb 1, 2021
Ourboox Unique Identifier: OB-1029693
Copyright © 2021