Калейдоскоп досвіду! by irabahamnevich - Illustrated by Ічнянська гімназія імені Васильченка - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Калейдоскоп досвіду!

by

Artwork: Ічнянська гімназія імені Васильченка

  • Joined May 2020
  • Published Books 3

Учителем не кожен може бути,
Не кожне серце вміє говорить…
Учитель лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить.

Тендітну душу ласкою зігріти
І добротою ниву засівать,
Безмежно, щиро цілий світ любити
І дітям усього себе віддать.

                     Надія Красоткіна

2

      Учитель для школи — це те ж саме, що сонце для Всесвіту. Він джерело тієї сили, яка надає руху всій машині. Остання заіржавіє у мертвому заціпенінні, якщо він не зуміє вдихнути в неї життя і рух.

                                               А. Дістєрвег

3
Калейдоскоп досвіду! by irabahamnevich - Illustrated by Ічнянська гімназія імені Васильченка - Ourboox.com
         Курдик Людмила Анатоліївна має повну вищу освіту за спеціальністю географія, біологія. Працює вчителем біології в гімназії імені Васильченка з 1993 року. Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», “старший учитель”. Інтерес – рушійна сила пізнання та навчання. А головне завдання вчителя – це пробудження та розвиток інтересу. Саме тому кредо роботи Людмили Анатоліївни : «Немає необдарованих дітей – будь-яка здібність потребує розвитку. Щоб вести дітей за собою, необхідно самому рухатись, не зупиняючись».
      Урок біології не має права бути нудним, нецікавим. Він покликаний будити живу думку, розум, почуття, спонукати до роздумів, творчості, викликати жагу до знань, екологічного способу життя, формувати компетенції, яких потребує життя. Розвиток творчої особистості, формування життєвих і соціальних компетенцій передбачає здійснення вчителем оптимального вибору форм та методів навчання, що мають відносну самостійність і впливають на стосунки, що виникають у процесі навчання між учителем і учнем. Людмила Анатоліївна добирає форми й методи навчання, які забезпечують реалізацію цілей біологічної освіти, надає перевагу методам самостійного одержання знань, методам, спрямованим на реалізацію принципу активізації навчання. У процесі навчання учні під керівництвом учителя здобувають нові для них знання. Щоб викликати в учнів пізнавальний інтерес до нового матеріалу, використовує різноманітні методичні прийоми: створення проблемної ситуації, прийом новизни, значущості, динамічності, дослідницький прийом та інше. Усі вони збуджують допитливість, пізнавальний інтерес і можуть бути використані на всіх етапах вивчення навчального матеріалу.
       Яким повинен бути сучасний учитель? Вільним! Вільним від стереотипів і комплексів, як внутрішніх, так і зовнішніх. Він не повинен будуватися за єдиним алгоритмом. Інтерактив має велике значення в спілкування між тим, хто навчає, і тими, кого навчають. На уроках із застосуванням інтерактивних технологій виявляються не тільки діти, але й учитель розкривається перед учнями.
5
Калейдоскоп досвіду! by irabahamnevich - Illustrated by Ічнянська гімназія імені Васильченка - Ourboox.com
        Ольга Володимирівна Кмета має повну вищу освіту за спеціальністю «Математика та інформатика», працює за отриманим фахом в Ічнянській гімназії імені Васильченка з 1996 року. Педагогічний стаж – 24 роки, має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії».
      «Математика вчить мислити й разом з тим вселяє віру в безмежні сили людського розуму. Вона виховує волю, характер» (В. Сухомлинський). Саме такі слова видатного педагога Василя Сухомлинського стали гаслом у роботі Ольги Володимирівни. Педагог ефективно використовує сучасні інформаційні технології, можливості Інтернету, створює презентації до уроків, використовує різноманітні інтерактивні платформи для навчання, працює з освітньою платформою GIOSchool з учнями 5-6 класів. Велику увагу приділяє формуванню в учнів загальнонавчальних умінь, культури мовлення, чіткості і точності думки, критичності мислення, алгоритмічній культурі, як здатності діяти за заданим зразком. Великого значення Ольга Володимирівна надає текстовим задачам, сприяє розвитку логічного мислення учнів та наочно ілюструє практичне застосування математчних знань з використанням інформаційних технологій. Допомагає учням знаходити раціональні способи розв’язання задач, складання алгоритмів. У плануванні домашньої роботи учнівзабезпечує органічний зв’язок теоретичного матеріалу, задач та практичних вправ.
       Гарний урок неможливий без натхнення і педагогічної інтуїції. Саме тоді він – результат творчості, а не ремесла. Разом з тим гарний урок – це втілення точно спланованого задуму вчителя.   Всі ці слова можна сказати   про вчителя математики Ольгу Володимирівну Кмету. Кожен її урок – це творча лабораторія вчителя, в якій учні є не пасивними слухачами, а активними учасниками навчального процесу!
7
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content